LG hibridi kukuruza i suncokreta

evo danas okacio table,konacno stigle,4 kuruza i 2 suncokreta......trebao sam dobiti vise al.....poklonu se negleda u zube,za sad zadovoljan

whnzu8.jpg


25rlchk.jpg

9kwefc.jpg
 
A baš bi se lepo uklopili kao koci za paradajz.
Crveni oni, crven paradajz, sve bi komšije crkle od zavisti kad bi videli kako se biljke paradajza crvene od silnog roda.:osmeh:
 
Pa ovi kočići višlji od useva.Pa kada je to bilo, obično su table niže od useva da bi se prikazla bujnost useva!
 
Juče sam stao da pogledam jedan ogled kukuruza između Sečnja i Sutjeske.Radi se o par LG hibrida i odmah do njih,u istom ogledu, dva Genetica.Razlika je ogromna i u korist LG-ja.Mnogo veći klipovi na skoro istom sklopu,jače i bolje stabljike biljke,manje potpaljen......
Do sada nikad nisam sejao LG kukuruze i prosto sam se iznenadio koliko su bolji od Genetica.
 
LG PONCO sejan na 24cm
naole.jpg
naole.jpg
imam i LG Agrister jako dobar hibrid ima jako velika zrna kao nokat na palcu od ruke
 
odugovlacis puno sa tim obilaskom savato, uzrece dok ti odes..:) a i obrisi te privatne poruke sanduk ti se napunio..
 
Lepo,lepo.....cestitam @dangeru na ogledu.
Kod nas danas uradjen LG ogled suncokreta,1920kg/kj.......ja zadovoljan! ::super::
 
Kod mene su posejana 4 hibrida suncokreta(ogledna parcela)pre dva dana smo skinuli oba 4 i svaki je dao preko 20 meteri po kj sa 9%-8.3 vlage i 3-6.9% primese.Dobri su hibridi i treba bas dobra gustina,meni su rekli na 19 cm da posejem sve 4 sorte.Radim i kukuruz sa 8 hibrida al necemo meriti posto ga led jako jako tukao i nije za neki ponos al su dobri hibridi narocito 35-35,37-10,35-62,34-75.Jako puno su obecali i jos su skroz zelene stabiljke ali nezalost bez lista.:ppozdrav:
 
Jos uvek je zelen i jak,zavrsen svaki koji sam zaljustio i ocekujem odlican rod...Jedino sklop nije najbolji,malo ga zicar proredio,ali tu je oko 85%
 
Sklop jeste najbitniji ali dzabe ti pabirci i sklop,ova godina je bolja ko je malo redje sejao...Prosla godina je vec druga prica ali setva na 22,5-24,0 je najbolja provereno za fao 600 i 700 kod stranih hibrida(kod domacih trazi veci razmak) + dobra agrotehnika i onaj od gore...P.S Zlatna sredina uvek bilo i bice
 
Nazad
Vrh