LG hibridi kukuruza i suncokreta

Farmer Bob

Član
Učlanjen(a)
23 Dec 2009
Poruka
1.657
Lokacija
Novi Becej
Da cujem kolege forumasi,kakva su vam iskustva i misljenja oovog proleca o LG hibridima?U mom kraju su svi zadovoljni sa nicanjem,u N.Beceju smo postavili 2 ogleda kukuruza i jedan suncokreta.Potrudicu se da postavim slike tih ogleda.
 
A od kada se pored lg ogleda postavlja genetik hibridi kao kontrola?

'ajd da su pioneer ili tako neki...
 
Sto se mene tice tu PAMELU sam posejao na ljutovo,u 1.duz,a LG ogledi su na Basaidski i Milosevacki put.(Stankovic Dj. i Milankov M.) :ppozdrav:
 
@Farmer Bob@
Ja sam na tvoju preporuku,posejao 2 k.j LG Poncha na najbolju njivu...razmak 23,5,da ti ne pricam stajnjak,15-tica,urea-svega u izobilju...Strnjika je bila, pa je malo kilavo izlazio,,ali sad je ok,dobio je bolju i grabi...Videcu rezultate na jesen,pa javljam
 
Mislim da svi hibridi imaju "usporeni " rast gde je predusev bila psenica,ali,uz Boziju pomoc to sve posle bude OK. :ppozdrav:
 
swepac.jpg

Jedan od nasih najuspesnijih ogleda.....u N.Beceju,izvodjac ogleda Stankovic Djordje
p.s.ovo na slici sam ja,a moj drug Djordje je imao "preca"posla....nego sa nama da se muva po ataru. :cool:
 
Tiha voda breg roni...... :ppozdrav: nije rana setva u pitanju,a ima mnogo ogleda u zavisnosti od roka setve,takvi su....a ovaj sam pohvalio misleci na moj okrug....
2le340j.jpg
 
Mislim da sam video i u Bašaidu neku tablu (izmedju starog i novog puta Bašaid -Novi Bečej).
 
Bobe slikacu ja nase Lg pa nasi su avion naspram tvojih ogleda ,nemojte vise ni slikati takve pa mali su kukuruzi ako je datum na fotoaparatu tacan
 
'Ajd lepo...te slike,mislim da su minimalno 3 nedelje pre slikane u odnosu na danasnji dan,sad je druga prica i kukuruz je odlican za nas kraj,napominjem za nas kraj.
Vi se ovde busate a niste ni svesni da mi pravu kisu nismo skoro dobili,pogotovo vi u Bacu i tim mestima okolo.
 
@KR pa niko nije trazio Vase misljenje,na slikama imate datum koji je svakako merodavniji od Vaseg misljenja.Hvala!!
Opet prepirke??Mali,pa mali.....pa sta ako su mali?!Kazem nije rano sejano,a sto kaze @KR kod nas su stvarno nesto manji kukuruzi,'bem li ga.Vazno da su zdravi...ima gde su bujavne njive pa brzo raste kukuruz,a posle od njega ne bude nista.....tako da,polako sa komentarima i ocenama.
@Kiraj-nisam video tu tablu,nase tek treba da donesem u Basaid kod Acimovica.
@NA - da,rade se obe vrste ogleda,u svako selo se bar po jedan mora kruniti i meriti prinos. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh