Trenutne cene kunica na trzistu

A šta je ustvari realna cena i za koju rasu.Za tih 500 šta možeš da kupiš i kojeg kvaliteta.
 
Sve zavisi ko prodaje i ko kupuje. Nekima nije ni 500din. dosta za obicne mesance a sa nekim realnijim mozes da se dogovoris.
 
Kada odeš napolje daš za tri kunića 370 evra , rešiš prelaz i prevoz voleo bih da vidim toga koće ga kupiti i prodati za 500 pa makar bio i najrealniji u Srbiji.Sve ovo se ne može generalizovati ,priča jasna ilil je za paprikaš pa na kilu ili je za prodaju pa koliko -toliko realna cena nema tu ponude i potražnje ilil valj ili ne valja.

---------- Poruka napisana u 22:50 ---------- Prethodna poruka je at 22:46 ----------

Kolika je cena zrelih mužjaka ovnolikih u Kraljevu kod Dragana za ocenu 95.
 
Ljudi posto smo na forumu i vec se bavimo uzgojem kunica profesionalno/amaterski ajde da pokrenemo ovu temu malo vise i da napravimo neko sigurno i konstantno trziste u ovoj zemlji,ako je moguce neka svako ko ima pojma i ideju kako i gde bi se mogli plasirati i kome prodati kunice.Smatram da se moze lepo zaraditi samo kad bi se naslo dobro trziste.Unapred hvala
 
Cuo sad da neki prodaju 600 din/kg ociscene panonske bele . I 160-200 din/kg zive vage. Nisam najsigurniji ali mislim da je tako .:svinja:
 
Kako 600, jer i ja prodajem mešance žive 200, a to ti je očišćeno oko 320-350.
 
Po toj ceni mozes ih pronaci u marketima mislim na cenu od 600din.Ali retko ih ima tamo.
U cemu razlika o Lave?
 
Ja mislim da je najbolje i najskuplje od patuljastih brzo dostizu 300g i spremni su za klanje i cak je upotrebljiva glava kao punjena sarmica HaAhahAHHAhahhahaah
 
Da li ima neko da uzgaja ,prodaje zeceve u okolini Kraljeva? zanima me da ih sredi,povremeno bi kupovao 2-3 kom za kuci. Bojan-Kraljevo 064 67 28 002
 
Poslednja izmena od urednika:
Mesanca kojih rasa ? I to je bitno . :) Ako su mesanci npr. od panonskog belog i nemackog sarca (mislim tako se meni stalno pare , al nije zato sto ja tako radim xaxaxaxa nego tako radi dosta ljudi :D) onda je po Meni znaci ne znam koliko sam merodavan ako su mladi kunici i ocisceni po meni 500 dinara po kilu :) , a ako je stariji kunic 400 po kilu . Ne znam sta vi mislite , recite :)
 
Koju rasu uzimas ? Nek ti je sa srecom :) samo me zanima koliko si platio hranilicu ? Imam ja istu samo sto sam je ja pravio , kao i kavez :)
 
Vidi ovako...
Sve sam sam pravio, samo hranilicu nisam jer mi je poznanik napravio džaba za prvi put.Inace kosta 500din,ali su velike dimenzije hranilice.!300 dinara ce biti upola manja,samo za zecicu...Poslacu slike kad dobijem.
A sto se tice zecice,prva zecica ce biti mesavina sa sarcem...A druga,videcemo......

PS.Nadam se da cu sutra poslati dimenzije ove tovne hranilice,kako sam je ja nazvao!!!!!Posto je velika

pozzzzzzzzz......
 
kaj va s vo Srbija kolku kosta kilogram meso kunice (ocisteno) i kako e interesot za istoto? Znaci dali ima nekoj koj legalno prodava meso ili se e koj kako se snajde?
 
Kod nas kako se ko snađe!Ja kad imam za prodaju,a i većina njih u okolini,prodamo očišćeno za 500-600 din. Nema nekog izgrađenog tržišta,sve je na poznanicima,prijateljima i tako to.
 
Nazad
Vrh