Regent plug

  • Začetnik teme zemljoradnik
  • Datum pokretanja
Imam jedno pitanje ko moze pomoci neka se javi!!! Kako se odredjuje sirina zadnjih i prednjih tockova kod plugova obrtaca imam 2x14 coli koja mora biti sirina tockova pomocccccccccccccccc
 
Evo moj komsija pazario jednog regenta za 2950 E
2i0av69.jpg

Post je spojen: [time]1249651077[/time]
_________________________________________________
Evo kako okrece sa jednim crevom
http://www.youtube.com/watch?v=SplOOmZwm80
 
Ova skakavica je najzasluznija za okretanje pluga sa jednim crevom inace nezn
16gwco2.jpg
am kako bi okrenuo.
 
Jednostavan sistem ali ne bas praktican, na mom rabeu je to mnogo bolje reseno sa jednim hidraulicnim preklopnikom.
 
case ih je napisao(la):
Jednostavan sistem ali ne bas praktican, na mom rabeu je to mnogo bolje reseno sa jednim hidraulicnim preklopnikom.
Dok imas trecu glavu ima da se okrece,cim ih skines moras da stavis neki teg odgovarajuce tezine.
 
Tako mora jer ima jednosmernu hidrauliku pa kada ga okrećeš moraš da ga kontriraš da bi se okrenuo dok plugove sa dvosmernom iliti 2 creva mnogo brže i lakše okreneš.Možda je taj plug i imao 2 creva pa su ga sjebali i namestili mu drugi klip sa jednim a možda je i original takav što znači da je veoma star i našminkan za prodaju.
 
Devedeseto je godiste i sigurno je tako fabricki.I meni je bilo cudno jedno crevo.kad hoces da ga okrenes prvo moras da polugu od kipovanja gurnes u neutralni polozaj. Od tezine plug sam sabija klip i izbaci ga iz ose a da se nebi vratio u neutralan polozaj zadrzi ga skakavica,tada moras polugu aktivirati da kipuje i plug je u drugom polozaju.
 
Jbm li ga onda.Dosta komplikovano ali bitno je da radi a i oni sto serija plugova a svaki priča za sebe tj.drugačiji.Neka on dobro služi a već će se navići na okretanje.
 
Kiraj, reci mi jel komšija sa regentom radio šta, kako je zadovoljan, kako radi plug, ja sam mislio da uzmem prevrtača a regent mi nekako izgleda najrentabilniji? :ppozdrav:
 
Probao je sa 3 glave ali nemoze 892 da ga nosi/ovo je ipak Banat/.Skinuo je zadnju glavu i lepo ore sa 2 .Zaoravao je 2 kj stajnjaka i sve je odradio kako valja.
 
Ja sam danas bio da gledam regent pluto 40(3 brazde).Stvarno dobro izgleda ali mi se daske čine ogromnim i veoma uvijenim u odnosu na druge plugove.Čisto sumljam da je lak za vuču.Gazda nije bio kući i kad sam ga malopre nazvao kaže mi da je već bio jedan lik i odneo je da ga proba sa traktorom od 105ks.Dogovor je da ga večeras zovem pa ako se ne proda da mi trgujemo.Moje lično mišljenje je da sa 105ks plug zahvata 120 nema šanse da radi kako valja u našoj zemlji.
 
mogu ti reci nesto o tom plugu. Nikad ga nisam imao niti radio sa njim ali sam cuo/video jer ih kod mene u selu ima dosta ( dvobrazdnih )

-dosta se tesko vuce

-jako lepo slaze brazdu ali mu treba malo vise zemlje ( dublje oranje )

mnogi su kod nas skinuli njegove daske i montirali od onog starog niskog kvernelanda

tako su dobili plug sa jakim ramom koji se relativno lako vuce i dobro zaorava


jel ima pretpluznjake?
 
Zvao sam ja tog dečka koji ga je kupio da vidim kako mu se pokazao na probi.On ima novog classa od 105ks.Kaže da ga je vukao na 27cm dubine i 120 zahvata sa nekih 6.5-7km/ha.Reče da se traktor nije naprezao mada je ta zemlja dosta teška.Sve u svemu je zadovoljan a pogotovo kako slaže i prevrće zemlju.
Verovatno je najviše zadovoljan cenom kojom ga je kupio.
 
Ja sam sa imt 560 probao da orem sa regent pluto 35 i mogu reci da se za nekih 20 tak procenata lakse vuce nego imt 757.2 stim sto je regent imao jos pretpluznjake. Plug jako lepo ore i slaze brazdu. Evo jedna slika pluga.Inace plug je od mog drugara tj. kolege Rastinca025
2yzelwk.jpg
 
Ja imenjače imam dvobrazni a inače su dobri plugovi i ne idu teško samo ga našteluj kako treba-ovaj moj je stariji tip
 
Nazad
Vrh