Regent plug

  • Začetnik teme zemljoradnik
  • Datum pokretanja
Pa to sam i ja mislio ali kad ne odlučujem samo ja..... Inače tromislimo se izmedju Lemkena,Potingera i Regenta. Ali nekako mi deluje tanka osovina,a opet s druge strane kažu da se najlakše vuče a pri tom naj lepše zaorava. E sad budi pametan.
 
Sta god uzmes neces pogresiti. Lemken je najskuplji, pa Potinger pa Regent. Regent se najlakse vuce, Lemken najvise hvali loklani tajkun. Potinger ima jedan u selu i uparen je sa 1221.3, jako lepo zaorava sa tim daskama (ne znam koji model).
 
Aj vidi koji je model Potingera koliko brazda i koji je tip dasaka,ako ti nije problem. Drugar ima servo 25 3-brazni uparen sa 1021mtz,nzm koji tip dasaka (neke dugačke u pm) i hvali ga. Nama je u planu servo 35 ali nzm koji tip dasaka bi bio najbest za kukurico. E sad našao sam na Y.T. nekog Zorana Nikolića koji ima Potingera i lepo zaorava kukuruzište ili kako se već kaže(kod nas je kuružnjak) ali nisam ga još kontaktirao.
 
Juče bio da gledam Regent plugove ali na stanju imaju samo Eurostar 120. Nekako mi izgleda jadno u odnosu na moj stari RX 350. Kažu bolji je Eurostar 300 , ima deblju gredu i teži je za 60 kg a i cena mu je 1500 veća . koliko vidim druge razlike nema i nije mi jasno da za 60 kg platim toliko više. Dali ima neko iskustava sa ovakvim plugovima.
Prodavci mi nisu bili jasni pošto kažu za Eurostar 300 i 400 da je za traktore od 160 konja. Pa neću da vučem 3 brazni plug sa 160 konja. Baš se nismo dogovorili i nisam odlučan šta raditi.
Prodaju plugove koje i nemožeš da vidiš.
Cena za Eurostar 120 je 8000+PDV .
 
Druze moj ti je savet kupi lemkena,ja sam platio 8700+pdv,gledao sam i regenta ali bolji mi je lemken!eurostar 300 i 400 mogu do 160 ks ali kad imaju 4 brazde,kolega ima eurostar 400 4 brazde i kormika 160ks!
 
Ko da od jutros slusam vec drugu pricu o Lemkenu... :)


Salim se. Lemken je bolji. I za promenu ima ga u vise firmi, i moze se videti uzivo.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Po materijalu je provjereno bolji, bilo je tu regenta sa nosacima pretpluznjaka koji se motaju kao od obicnog zeljeza a tako lako se i ispravljaju.
 
Interesuje me kako regent saturn dvobrazac obrtač zaorava kukuruzovinu. Klirens mu je 65 a dužina od vrha do vrha raonika 9o
 
Moj drugar ima 4brazde Regent Saturn,lepo zaorava,hoce da mu gusi ako je vlazno,ali onda skine pretpluznjake i onda ide.
 
Prijatelj kupio Regenta, čini mi se Eurostar 120, 3+0. Slika će biti kada počne ozbiljnije da ore, danas smo samo skidali farbu sa dasaka i malo se "upoznavali" na njivi... Prvi utisci pozitivni.
 
Danas idem da pogledam ovog obrtača,jel ima nešto na šta bi trebalo posebno obratiti pažnju? Ovaj cilindar jel to jednosmerni jel ima tu problema kod njega u radu ,vukao bi ga sa 820? Koliko se kreću ovakvi plugovi da je relativno sve ok?
142b99179496-1920x1080.jpg


d340aa0b5406-1920x1080.jpg
 
Takvog Regenta sam ja prodao za 1300 eura, imao je "klik-klak" točak, bio je 10 cm višlji i imao je loše raonike i plazove. Vukao sam ga sa MTZ 82.1 u V ili VI brzini u zavisnosti od uslova oranja. Cilindar sa jednim crevom kod ovih plugova dobro funkcioniše ako ne propušta ulje a to se može proveriti kad je plug kao na slici otkačen i na polugama nema lufta. Na ovom plugu sa slike treba obratiti pažnju na osovinu na kojoj se plug okreće jer nema zaštitnu "deklu" i ležaj je izložen prašini.
 
Nazad
Vrh