Spisak otkupnih mesta i cena

važi buraz, samo višnju Rusi nisu kupovali, nije dobra za transport kažu, jedino da ti ispratim pijačne cene, pitaću i u Zaklopači, tamo se otkupljuje više nektarine breskve jabuke kruške i to :)
 
Poslednja izmena:
Juče krenuo otkup mađarske kajsije kod Rusa. Cena u Vinči 70 dinara, prošle godine je bila 65 i držala je tu cenu sve vreme. Moglo je da se dobije i do 80 za ekstremno krupne i čiste, ali cele gajbice tako naravno...

Pakuje se u dva reda u gajbice sa jednom lajsnom, one malo dublje od breskarskih :) Možda može i dvoredne pa tri reda, videću sutra.

Od sutra sam na odmoru pa imam vremena da malo ispratim i Ritopek pa vam javljam sve uz fotografije :ppozdrav:
 
Evo mobilni kome god treba nek me zove 064 - 6501 495 ...ako se slučajno ne javim, pošalji sms i reci da si sa foruma i ja te zovem, nekad se istripujem na nepoznat broj pa se ne javim :D

Ja lično nemam toliko, ali našao bih kako ćemo, mogao bih i ja kod mene kući da otkupim pa da ćeraš ili nešto tako...javi se pa svrati vidi, vidim da si u Bg.
 
Počeo otkup kajsije kod Rusa i ostalih.

Rinfuzna domaća sorta 30 dinara. Gajbice velike sa tri lajsne, staje mislim oko 18 kila. Može svakakva.

Kečkemeljska ruža 70 do 80 dinara, mora da je čista relativno i krupna, najmanja može da bude kao srednje veličine domaća, znači može i relativno sitna, samo da nisu klikeri.
Traži se jača, da ne kažem zelenija. Evo kako treba da izgleda. Ona za razliku od domaće sazri u gajbici, ne sparuši se odmah a ne uzri.



Pričao sam danas sa rođakom, počeo je otkup i on lično.

Mogu svima da ponudim da kupe kajsiju od mene u neograničenim količinama za 10 dinara više, znači domaća trenutno 40 dinara, ruža ću znati sutra. Otkup radimo u Ritopeku i Zaklopači, u Ritopeku je moj rođak pa sam i ja tamo često. Tamo bi nam i odgovaralo da dođete po njih.

Roba je u gajbicama, paletirana. Na tone!
 
Već treći dan kako je rinfuzna kajsija 35 dinara na otkupu, a ruža je danas na nekim mestima pala sa 70 na 60-65, neki još plaćaju 70.
Domaća može da se proda i za 40 ali samo zrela i lepa, tj za rakiju.

Generalno loša godina, većina robe oko 4.5 cm, recimo 70%, ostalo sitnija i krupnija.
 
Reci mi kako se krece šljiva kod vas pošto vidim ima je u gajbama i da li je ovo čačanska rana. Da li je stigla lepotica kod vas pošto u kraju u kojem su moje šljive (izmedju Niša i Zaječara), rana tek sad stiže a lepotica neće još. Ja doduše imam malo (tj. imam 4 hektara zasada ali su još mladi), ali bi hteo da nađem sigurne otkupce. Kako sa gajbama.
 
Ovo je neka rana koja je već i prošla, vodenasta ona....sad stižu ove ostale, ne znam tačno cenu bio sam na moru, javiću sutra najkasnije preksutra, problem je što je moj kraj uništio grad, sto posto šteta!!! Uništena je i jabuka i šljiva, tu u okolini Ritopeka, Vinču nij puno zakačilo, ali je problem što se danas i sutra verovatno neće znati cena, trenutno u Ritopeku nema otkupa na više, možda naleti neki nakupac...
 
Pozdrav, OKTOPOD, da li možeš da me uputi na nekog ko otkupljuje šljivu Čačansku lepoticu, stiglo mi je nešto doduše ne puno svega oko 1 t jer im je ovo prvi rod ali bih hteo da vidim kako ide sa otkupom. Brao bi ih rucno jer su jos uvek niske pa je zgodno. Mada imam jos nekoliko prijatelja pa bi ih zvao da se udruzimo zbog prevoza. Da li znas kakva je situacija sa ambalažom primaju li i u drvene ili moraju iskljucivo plasticne gajbe jer mi je daleko da dolazim po njih (iz okoline Niša sam), pa bih hteo u moje gajbe. Pozdrav
 
Ynam, ostao sam dužan da ti to vidim, bio sam neplanirano na moru a od kad se vratih nikako da odem do Vinče, u Ritopeku mi kaže ujak da nema otkupa, ali znam sigurno da sam u Vinči video da piše i šljiva, preksutra idem da sredim lozu pa ću da vidim i ovo, izvini :(
 
Zvao sam ujaka, u Ritopeku ne otkupljuju šljivu jer je taj deo pokosio grad, šljiva se može prodati u Zaklopači ali je taj poznanik danas nedostupan na telefon pa ne znam detalje, a čujem da je počeo da otkupljuje...ja ću probati opet da ga dobijem, u međuvremenu ako neko želi nek za šljivu zove njega direktno na telefon:
063-8642-590 Zoran, recite da vam je broj dao sestrić od Radeta Kolarevića - Bude (napomenuti Buda).

Inače otkupljuju jabuku koju je omlatio grad za 6 dinara kilo, rinfuz, nezrela, dal to ide za sirće šta li ne znam...
 
Hvala puno, zvao sam coveka . Plaća 30 do 35 dinara za lepoticu. gajbe drvene , plaća gajbe 35 dinara drvene ako odnesem u mojim novim. Trayi da jedno 40 % bude sa peteljkom i da im nije skinuto ono belo sa njih. takodje kaze da nece jos puno da traje otkup jer skoro stize stenlej za koji prognozira cenu od oko 25 dinara sto ce biti dobra cena ako tako ostane. Sad jedino da trazim gajbice ovamo posto sam daleko od grocke gde ih prave .
 
Odlično brate, baš mi je drago, zovite onda svi slobodno njega za šljivu, možete i narednih godina, dugo je on u poslu :ppozdrav:

To što traži tako je jer njemu takvu uzimaju, tako je bilo i u Vinči, traže da ima prah taj po sebi skroz...znači brati za peteljku, ko trešnje :osmeh:

Gajbice mora da imaš negde bliže...samo se dogovorite za dimenzije, koje gajbice tačno jer to ide na palete. Možda da pitaš njega da te spoji sa tima što prave gajbice, možda imaju neke drugare sa kamionima koji bi ti to dovezli otkud znam...ma mora da imaš negde kod tebe te gajbice bre, u šta vi pakujete :osmeh:
 
Rinfuz breskva 14 dinara kilo, velike trodaščane gajbice one od oko 20 kg...
 
15 динара! Мислим да ће та цена важити и за маџарку, а можда буде и нижа!
 
kolega Oktopode, kako se kupovala kruska , konkretno viljamovka tu kod tebe u kraju , cena , kvalitet, da li je bilo ponude / potraznje ?

i svaka cast za temu , dosta korisnih informacija i redovan update :osmeh:

pozdrav :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh