Spisak otkupnih mesta i cena

Ma imam ja raznih vocaka ali mi te dve idu na zivac zesce
 
Lepo kazu ovi stariji seljaci kod nas...:koliko je stabala tresnje posadjeno u ritopeku,vinci i okolini,za par godina dunav ima da se crveni...:D
 
Ma zadnjh 5-6 godina je tresnja sa cenom u fulu,sad malo palo pa svi mi pali u ocaj navikli na 300-400 din.Neka svake 5-6 godine i ne berem a ostalih godina bude ko do ove ja srecan ko malo dete.
 
Ma cena nije losa...samo sto danas u vinci kod ticka otkupljena samo jedna paleta i to full roba...90% ljudi je vraceno jer im je ili sitna ili zelena ili mokra(a uopste nije bas tako...ja bio i video)...samo nalaze izgovor...i jos mi onaj lik na otkupu kaze da ce od sad samo full da primaju,ostalo sve vracaju....e to je problem a ne cena
 
Jednom recju moze im se. Tresnja nije roba koja moze da stoji godinu dana kao kukuruz, vec je moras prodati... Moze u hladnjacu, ali tek onda ulazis u problem jer su troskovi cuvanja u hladnjaci prilicni.

Inace kako sam prelomio da ne sadim tresnju. Rece mi jedan kalemar iz Krusevca, da je prosle godine prodao preko 10.000 sadnica tresanja, sto mu se do sada nikada nije desilo. A to je samo jedan od ko zna koliko ljudi koji se bave tim poslom...
 
Posaditi tresnje je manji problem,veci je problem to iznegovati i dovesti do roda.Kakve sve bolestine postoje i sta ce jos da se pojavi uz sve vece i vece suse izgleda dace biti od voca samo ono sto se zaliva,ostalo mrka kapa.
 
10.000 Tresanja u Kruevackoj okolini je imalo njih 3-4
u proseku imaju svi do 2.000 tresanja
da bi se proizvelo 10.000 sadnica mora se okalemiti oko 25.000 podloge
a toliko nije imao niko osim tih par (firme) za koje kalemi veci broj ljudi inace u samostalnoj proizvodnji niko nije imao te kolicine
verovatno je mislio na celokupni broj sadnica
 
Znači Bojčetiću sadiš kukuruz... Ljudi ne shvataju stvari na pravilan način, što je više robe to bolje, pre će da dođu veliki kupci.
 
Ima logike i to sto vi pricate, medjutim kada ima puno robe onda mogu da biraju i izvoljevaju. Ja bih zaista voleo da se Srbija pronadje u nekom poslu i budemo prepoznatljivi u tome u svetu. Zasto onda Rusi ucenjuju ljude ove godine? Zasto nisu otkupili svu tresnju pa nek je i 50-100din? Ovako ljudi su platili branje, zastitu, rezanje, djubrenje, zauzeli izvesno zemljiste, cekali da vocka udje u rod i na kraju doteras tresnju na oktupno mesto, kad ono cena 0din. To je ono sto sam pricao u temi o ceni zemlje ako se ne varam, da ce se kukuruz, soja, psenica uvek prodati i samo je bitanje koliko ce biti zarade, ali je jako tesko puknuti. U vocarstvu i povrtarstvu je to vrlo moguce ako krenes sa pogresnom kulturom u lose vreme. Jos jednom nek svako radi kako smatra da je najbolje, ja samo iznosim moje misljenje :ppozdrav:
 
Zato što im ne treba loša roba. Prosto kao pasulj. Ja imam prijatelje koji hoće da plate šljivu stenlejku za džem 100 dinara a na otkupu je 25, ali da nema trulih i da budu krupne, sitne im ne trebaju pa ni za 50. Isto tako rakiju kajsiju moju lično plaćaju 1000 dinara litar, kad više nisam imao i doneo komšijinu kiselu od koštica koje nije vadio i traži 500 dinara, nisu hteli ni litar da kupe.

Nisu Rusi socijalna ustanova, pomoć prijatelja, nego kupac koji traži kvalitet jer samo kvalitetnu robu može da proda dalje svojim kupcima.

Prošle godine je i kukuruz podbacio sa rodom ako se sećaš...

Prosto, to je poljoprivreda. Ko na to nije spreman, bolje time da se ne bavi.
 
oktopod je apsolutno u pravu pa koji procenat ljudi navodnjava svoje voce,pa minimalan i ja znam neke ljude koji navodnjavaju kupinu ,jagodu i sljivu e ti ljudi ne daju po istoj ceni kao ostali i uvek ali uvek sve prodaju GLAT
 
@balansero to je pravo pitanje i ja o tome polemisem sa skoro svima i svi imaju neku teoriju.Kako samo tresnja a ostalo voce bar za sada je ok.
 
aj ostalo voće, nego šljiva je cvetala barem kod mene u isti dan kad i trešnja a priča se o vrućem vetru za vreme cvetanja... možda je trešnja osetljivija na to... a šta mislite ima li veze što je prošle godine prerodila?
 
Sinoc odvajano sitne i krupne sizifov posao :zli:uzeli 24 gajbi krupnih po 200 ostlo sito 16 gajbi danas izkrcmio na pijaci licno po 120 dinara.Danas 32 gajbe po 200 i 7 gajbi po 120 .Dato u Ritopeku.casina i doktorka 40/50 dinara u pijaci cigani daju 20 tako da ce biti svasta jos .Moja hladnjaca je spremna da guram doktorku u njul
 
Danas prodato u vinci 35 gajbi po 200 din....otkupljeno je dve palete burlata i pola palete canetove (220)...sve ostalo je vraceno....ovo je katastrofa...burazer je imao lepu,cistu i zdravu tresnju,ali malo sitniju...nisu je ni pogledali...nosio za ritopek ni tamo nista...cigani mu na pijaci u ritopeku nudili 30 dinara...ne moze covek ni radnike da isplati...rusa uopste nema,svi su otisli za grcku ili ko zna vec gde....ovo malo sto se otkupi to uzimaju ovi nasi preprodavci pa voze za rusiju...tako se barem prica
 
Losa situacija,ali mislim da ce da bude u narednim godinama jos losija.Ja sam moju tresnju pocupao,bila matora.Ne planiram da je vise sadim,ali zato u mom kraju je i kurta i murta zasadio tresnju,svi zivi su je ubacili,oce da se obogate a sve teski radnici koji ce da imaju kvalitet do moj..g,samo ce da obaraju cenu.
 
Cime da obore ako nemaju kvalitet?Kvantitetom?Evo primera koji se upravo desava,veoma losa godina po tresnju,samog ploda ima ali kvalitet nikakav.I ko ce taj plod da kupi?Kome to treba?Ocigledno ozbiljnom kupcu ne.
Koliko para toliko muzike.
 
Nazad
Vrh