Spisak otkupnih mesta i cena

Kakva su vasa iskustva sa hladom u Brestoviku? U mom selu ljudima nisu platili vise od dva meseca jagodu, tresnju... Iznosi nisu mali. Pocinjem da mislim i da nece. Samo se prolongira i zavlaci. Ja nisam saradjivala sa njima, samo sam se napravila pametna i povezala ljude. I dala novac na zajam, da se vrati od jagoda.::sramota::
 
Ići će sigurno još malo dole kad stigne i u ostalim krajevima, kod mene neće biti još 15 dana za konzum
 
U Brestoviku ali ,, kod Fazana". Lepotica 35 i 30 din. Slabo se kupuje. Mi cemo da je ostavimo za rakiju, i Najbolja stize uskoro.
 
Na pijaci prodajem vec treci dan po 130, al bude i pukla i sitnija i zelenija, probrano al ne kao za otkup. Imam puno pukllih pa moram, spasavam se. Neki prodase i za 190. Neki za 150-160. Jedni vamo drugi namo. Onaj kombi ovaj kombi.
 
Takođe već pet dana beremo Early Lori i Burlat bereme i prodajemo po 150 din/kg, na lokalnim pijacama, ima i ispucalih, gledamo samo da nema trulih... Ide dosta dobro podaja...
 
Juce u Vinci radio samo Djole na brdu (David Kop masine), 150-180

ja sam ustolicio na pijaci kod tezgara za 150 berem redom maltene, i sitniju i udarenu i puklu...kad imam bas sitne ode za 130, ionako dnevno imam 30-50 kg pa ne mlatim se za 30 din po kg na otkup, gledam ljudi iz njiva se vracaju sa po 3 radnika a pozadi 10 gajbica od 8 kila maks, dok proberu i to

pare odma a ne priznanica, sacekam da sazru pa berem sve, a u pocetku sezone sa burlatom sam probirao razbio se a guzili me sa cenom

Robu trazi stalno, cak je dolazio kolima do njive tj do puta ja izaso dao mu on meni pare :D tako da raspitajte se ko nema tone i roba je za probiranje po pijacama moj savet, lepo zakrpi dan
 
Krece otkup kajsija u Vinci.

Juce je uzimao Cale kad se krene ka groblju, placao je do 60 dinara, sto se cuvenih tacaka po plodu tice, moze da ima jednu do dve slabije vidne, ako ima lepo crnu tacku ili vise njih, to nije primao, gajbice nema, znaci tek pocetak.

Krenuce u petak ili subotu Ristici kod okretnice, gajbice im stizu u cetvrtak. Cena se ne zna.

Drugim recima, ocekujem da ovaj vikend krenu, obicno i krenu cetvrtak petak, kazu pare sutra preksutra a onda kazu da platni promet ne radi vikendom pa nisu mogli da dignu pare, klasika.
 
Nazad
Vrh