Spisak otkupnih mesta i cena

mirmar

Član
Učlanjen(a)
17 Maj 2010
Poruka
31
Lokacija
Ralja
Moze li mi neko reci nesto o otkupu voca (jabuka, sljiva, kajsija) na podrucju Kosmaja. Koje su cene, uslovi, da li postoji minimalna kolicina za otkup...
Verovatno mozete zakljuciti da sam nova u ovome i nemam pojma kako ide....
 
Mislim da je ovakva tema svima korisna, ne znam da li ima slična :osmeh:

Ja imam voće u Vinči kraj Beograda pa da vam kažem kako je tamo.

Od ove godine su cene kao u Ritopeku, pa kome je šta bliže. Otkupljuju se trešnje, kajsije, breskve i na kraju i šljive, jabuke samo u Ritopeku.
Mora voće da se probere, ne sme da ima ni jedna trula, pukla, tačke da ima, bez peteljke trešnja i slično. To malo "lošije" voće se može prodati u Ritopeku kod nakupaca sa kombijima.

Ambalaža treba da je njihova ili standardna, reći ću koja za koje voće. U Ritopeku prodaju za 30 kinti pa ti vrate, u Vinči daju na ime (mada sam ja odande pa možda zato :osmeh: ).

Cena je ove godine ista kao prošle.

Trešnja Burlat je krenula sa 300 dinara, da bi juče bila 260-270, prekjuče je obična rana trešnja nalik na doktorku bila 180 dinara. Prošle godine je burlat držala cenu 230-250, tek poslednjih dana je pala na 170. Obične šarene trešnje budu oko 100. One se pakuju u jednoredne 5kg ili dvoredne 7-8kg gajbice.

Kajsije, prošle godine su mađarske sorte ove novije da kažem držale cenu 65-85 dinara zavisno od veličine ploda, domaće su bile 25 ali može pegave, sa poda itd, samo da nisu trule i zelene. One idu u velike gajbice i one plastične od 18kg.

Šljive su tek na kraju otkupljivali za 30 dinara, mada moj kraj nema puno šljiva.

Raspitaću se još za ostalo voće i javljaću kako se menja cena kad odem da prodam, sad nemam šta da prodam :osmeh:

Ko ne zna gde su Vinča i Ritopek, kao i prodajna mesta, evo pomoći, prodajna mesta su označena crvenim X:

 
Jel može neko od administratora da premesti ovu temu u deo Plasman, nisam video da ima taj deo, hvala :)

Današnja cena u Vinči, trešnja šarena 150-170, krupnije sorte preko 200, burlat i dalje 260.
 
Otkup voća Ritopek, Vinča

Otkupljuju se trešnje, kajsije, breskve i na kraju i šljive, jabuke samo u Ritopeku.
Mora voće da se probere, ne sme da ima ni jedna trula, pukla, tačke da ima, bez peteljke trešnja i slično. To malo "lošije" voće se može prodati u Ritopeku kod nakupaca sa kombijima.

Ambalaža treba da je njihova ili standardna, reći ću koja za koje voće. U Ritopeku prodaju za 30 kinti pa ti vrate, u Vinči daju na ime (mada sam ja odande pa možda zato :osmeh: ).

Cena je ove godine ista kao prošle.

Trešnja Burlat je krenula sa 300 dinara, da bi 24.5. bila 260-270, obična rana trešnja nalik na doktorku bila je 180 dinara. Prošle godine je burlat držala cenu 230-250, tek poslednjih dana je pala na 170. Obične šarene trešnje budu oko 100. One se pakuju u jednoredne 5kg ili dvoredne 7-8kg gajbice.

Kajsije, prošle godine su mađarske sorte ove novije da kažem držale cenu 65-85 dinara zavisno od veličine ploda, domaće su bile 25 ali može pegave, sa poda itd, samo da nisu trule i zelene. One idu u velike gajbice i one plastične od 18kg.

Šljive su tek na kraju otkupljivali za 30 dinara, mada moj kraj nema puno šljiva.

Raspitaću se još za ostalo voće i javljaću kako se menja cena kad odem da prodam, sad nemam šta da prodam :osmeh:

Ko ne zna gde su Vinča i Ritopek, kao i prodajna mesta, evo pomoći, prodajna mesta su označena crvenim X:





Danas šarene trešnje 150-170, krupnije sorte preko 200 dinara, burlat preko 250.
 
:bravo: Istaknuta je pre par dana tabla firme, zovu se "Makbel" doo iz Subotice, Kireška 60, pa za sve vas koji ste iz tog kraja možete da ih potražite :bravo:

juče 5.6. počeli da dolaze traktori u primetnom broju tj formiraju se manje kolone, ali cena i dalje ne pada, šarene 150 ako je crvenija 160-170, ove krupnije sorte a da nisu burlat se zovu Erc i Stojkovićeva (ili slično) i one su išle za 200.

Glavni lik je Rus, on ti pogleda voće, malo u dve gajbice podigne prstima pogleda i kaže ti cenu kako proceni, znači mogu sve sorte.

Šarena u ovoj crvenijoj fazi je 160-170 - NAJBOLJE BRATI OVAKVE



Šarena u zelenijoj fazi je 150, nemojte baš ove skroz zelene sa slike nego ove do pola obojene da berete (ko oće nek bere dok ne ispuca, ja sam brao i ovako zelenije, lepo prodam a ne razmišljam šta će biti sutra i koja cena, ne čekajte ni da 100% sazri, em opada pri branju em možda krene da puca, ovi i traže 90% sazrelu)



Ovo je znači Erc koja je 200 dinara, slično izgleda i ta Stojkovićeva:

 
Cena je danas pala!!!

Burlat više nema, Erc je 130-150, šarene 100. U Ritopeku su šarene 120-130 ali TOP TOP kvalitet i zrelost.
 
@oktopod hvala na informacijama
verovatno i druge interesuje koje su sorte u pitanju, posto je to i meni bio problem.
hedelfinger je karminka
germersdorfer je herc
lionska rana je doktorka

interesuje me koja je sad ta "stojkoviceva"
 
U Ritopeku se otvorilo još najmanje 5 otkupnih mesta. Neka su profi, imaju kalibratore za voće po veličini i voće se kupa nečim da može 28 dana da stoji a ne 14, naravno iz hladnjače.

Juče jako mutan dan, slabo je ko brao, Cene kako ko ugrabi, otkupa je bilo slabo na otkupnim mestima, ne uzimaju mokro a ako si doneo juče sigurno si brao mokro jelte, više je bilo prodaje kombijima koji su svi kao po dogovoru došli bez vage i ubeđuju me da gajbica ima 4 kile iako znam da ima 5.5 do 7, još davali 80 za šarenu, reko može ali 100 i gajbica je 6 kila i tako sam i prodao...

Elem, krenule su i kajsije...malo je jača što bi rekli ali ima prilično zrelih, kod mene po drveću može da se probere 2-3 po drvetu full zrele. Cena nekom 200 nekom 120 kako se ko snašao opet..

Čekamo da prođu kiše preko dana pa da priča nastavi, trešnji gode ove kratke kiše naoblak u večernjim satima :osmeh:

@krcinac
tako je zovu ljudi u selu, nisam pitao za stručno ime, možda je neki Stojković doneo u selo pa kalemio, nemam pojma :osmeh: izgleda slično ercu samo je sitnija, erc ide preko 20 milimetara, oko 25, ova je 18-20.
 
Ritopek radi punom parom, moram da vam slikam pa okačim :svinja:

Trešnja je prekjuče bila 140-160 erc i velika šarena, kajsije im nisu interesantne pošto ove prve nisu dobre za transport, tačnije bile su prilično zrele kad je vreme bilo loše, ove što tek stižu će biti boljeg kvaliteta za transport, pričam o Mađarskim sortama tipa Kečkemetska ruža.

Inače u Vinči rade ta dva mesta, trenutno je to slabo jer je Vinča slabija sa trešnjom, a u Ritopeku ih kažem ima skoro 10ak sa hladnjačama a i uz put kamioni otkupljuju, ima dosta robe traktori u redovima po 30 ispred svakog otkupnog mesta u trenutku.

U Ritopeku kod okretnice autobusa gde su i otkupna mesta postoji otvoreni pijac gde se dovozi roba tipa ove kajsije i lošije trešnje, kruške, dolaze kombijima sa raznih strana nakupci, pa se njima može prodati, oni su tu popodne, ne pre 14h a uglavnom posle 16h. To ne bih savetovao kao opciju ako ste iz daleka i imate puno robe, bukvalno je pijaca fazon bez tezgi pod nebom a već ima dosta robe pa je pitanje kako koji dan ćeš koliko da čekaš, po kojoj ceni i koliko prodati...za trešnje nemaš frke :svinja:
Kajsija je prekjuče išla 80-100 pošto je krenula u količinama. Pojavila se i nektarina ali ne setih se da pitam za cenu. Cena kajsije na pijaci u Beogradu je oko 120-140, po prodavnicama 160-250.

Evo koga zanima album sa slikama mog voćnjaka malog, da vidite koje su to sorte kajsija i trešnji.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1919505860680.112869.1033039915&l=8ab5a39d75
 
Zaista lijep voćnjak oktopode! Svaka čast! ::svaka cast::
I još bolje fotografije! Vide se rezultati jednog velikog zalaganja.
 
Hvala puno, nije da se nisam zalagao a ne bih ni da budem lažno skroman kad kažem da je ovo 60 ari okućnice pa je "lako" da bude lepo :ppozdrav:

Ako neko želi nek me doda za frenda, slike kačim svako malo kako priroda napreduje :cool:
 
OKTROPOD, svaka Ti cast za vocnjak. Bas je sve domacinski na svom mestu.. Imam dva pitanja.. Na jednoj slicici vidim mladu tresnju, a lepo rodila , grancice savila.. Kolko je stara sadnica, kad si je posadio? i, dali freziras vosnjak ili prskas totalom kad nema ni jedne travke?
 
Čini mi se da misliš na višnju :)) ako je ta što je rodila pa grane savila...ona je stara drugu godinu ali je sadnica kupljena kao dvogodišnja, znači nije bio čuveni štapić nego je već imala neke grane koje ne treba da se orecnu :) pretprošle jeseni je posađena kako mi se čini...

Obrađivao sam tanjiračom, a ručnom frezom međuredno, oko samog drveta okopavao i plevio, ma smarao se i previše :))
Evo kako sam to uradio: http://poljoinfo.com/showthread.php?3299-Okopavanje-freziranje-voćaka

Sad kad stiže plod, isključivo samo kosim, da bi kajsija koja padne na pod preko noći ili prilikom branja mogla da se uvali kao ubrana :)
 
Koja je trenutna cena kajsije na kvatasima?
Na vise je prodajem 80 din.
Koliko cujem u prodavnicama do 140 din.
 
Sutra javljam stanje i cene, do tad malo opustite oči u videu, nadam se da neće da me potrefi vreme od juče po nekim krajevima daleko bilo, sad je najosetljivija
Evo kakva se bere, jako bitno, 90-95% zrela dok ne opadne, paziti da branjem ne lomiš grančice, najbolja je "uvrni krug" metoda :)

 
@oktopod
ako ti nije problem proveri sta se "prica" o ceni visnje Sumadinka treba da pocne berba za par dana i Nektarina me isto zanima za nedelju dana mada to za nektarinu nemoze bas da se zna toliko unapred ali u svakom slucaju cisto neko nagadjanje od "kompetentnih":ppozdrav:
 
Nazad
Vrh