Spisak otkupnih mesta i cena

Nema ništa od otkupa, biće da su imali nekog kupca negde u Srbiji za određenu količinu.

Neće da otkupljuju jer nema količine, ne mogu da napune šleper ni za par dana, a i roba je gradobita, svaka ima barem jednu crnu rupicu od grada.

U okolini koliko znam Vinča, Ritopek, nisam čuo da ima otkup.

Ja moje prodajem poznanicima za džem za 120 dinara, i niko se ne buni, naručuju iste količine kao i svake godine, ali imam jako malo da bi ih sve ispoštovao, prošle godine od stabala od kojih sam imao oko 1050 kilograma ću imati 150 u vrh glave, sorte kečkemetska, novosadska neka i pitaj boga, a domaće kajsije kojih je prošle godine isto bilo oko tone će biti možda oko 300-400 kilograma.
 
Pozdrav ljudi,
moze li neko ko je iz okoline BGa da napise koje su cene breskvi za preradu(rakiju :) ) u Vinci, Ritopeku, Grockoj itd. Ili da mi posalje neke kontakte pa cu se sam raspitati. Za okolinu smedereva imam kontakte.
I moze za jos neko drugo voce, koje sada dolazi.
Hvala
 
Ne znam tačno, ali znam da ove godine za svo voće pitanje sorte nije bilo problem, pa čak ni krupnoća i kvalitet, prolazi šta i prošlih godina nije prolazilo, valjda Rusi uzimaju i ne pitaju jer im fali roba. Viđao sam i kamione sa Litvanskim tablicama.

Komšiji su uzeli breskve (ili su bile nektarine) koje su toliko zrele da se prosto vidi između dve daščice u gajbici da se plod nagnječio i viri iz gajbice gornjom polovinom dok je donja polovina u gajbici.

To naravno ne znači da primaju rinfuz robu, ali je kriterijum daleko snižen u odnosu na prethodne godine.
 
Situacija je bukvalno različita iz dana u dan, prekjuče recimo uopšte nije bilo krušaka, cena se isto tako menja sa danom, što se tiče sorti cenim da primaju sve što je dobar kvalitet.

Broj nemam ali ću se potruditi neki od narednih dana kada budem otišao da mi daju broj ako su raspoloženi pa ću ga napisati.
 
Označio sam otkupna mesta crvenom bojom, ja prodajem na ovom gore desno, do njega se dolazi odlaskom na brdo na tkz Kropok, pa se krene ka Dunavu strmom ulicom i sve na levo ka groblju.

Gajbice se plaćaju i odbijaju od kilaže, a sa tim parama možete na mestu označenom žuto bojom da kupite gajbice za 40 dinara.

p.s. ja sam lokalac kao i ostali pa nam daju cedulje i plaćaju za 2-3 dana, nekad i imaju pare odmah. Ako ste sa strane i isplati vam se zbog količine, javite mi da ih pitam da se prvo da im se javite i dogovorite, da ne bude posle ja reko teraj tamo :)

Zelenom bojom su označena 2 ulaza u Vinču, ko se slabije snalazi nek ide ovim donjim, to je glavni put ide autobus, ovo gore je lokalni i na jednoj deonici uzak pa nije za kamion/kombi...


Bio sam na ovom ka groblju, radi i ovo drugo na slici bliže Dunavu, a ovo treće na slici dalje od Dunava ne znam...
 
Kolega, može neki kontakt, za nas koji smo daleko, može i na PP.Inače, interesuje me prodaja konzumne šljive. Hvala.
 
Za šljivu probaj okreni Zorana na 063/8642590 i podeli nazad ovde sa nama šta ti je rekao i da li je to taj broj uopšte još uvek, da ne bi zvali svi redom :)

On je u Begaljici, to ti je tu u tom kraju.
 
Probajte pozovite pitajte pa prenesite ovde da znamo. Znam da je prethodnih godina otkupljivao šljivu, za ostalo ne znam, a nikako da odem do Vinče da pitam šta sam ostao dužan.
 
Kolega, može neki kontakt, za nas koji smo daleko, može i na PP.Inače, interesuje me prodaja konzumne šljive. Hvala.
Probaj na ovaj broj:
0642123248, Dragan
P.S. obriši poruke...


Za šljivu probaj okreni Zorana na 063/8642590 i podeli nazad ovde sa nama šta ti je rekao i da li je to taj broj uopšte još uvek, da ne bi zvali svi redom :)

On je u Begaljici, to ti je tu u tom kraju.
Ovo je broj Zorana Anđelković iz ZAKLOPAČE.
 
Zvao sam danas čoveka u Begaljici, zove se Zoran, radi otkup sa ocem, ali ne znam da li je taj, pošto imam neki fiksni broj. Lepoticu je plaćao oko 35 dinara a stenlej kreće ovih dana s tim što najavljuje neku dosta nižu cenu 20-25 dinara, a radi se o konzumu. Što se mene tiče moj stenlej neće još 10 dana za konzum a bar 15 za sušenje, ali s obzirom da u Blacu skoro da nema šljive, kod nas će za sušenje iću sigurno 25, a za konzum ne verujem da će neko u mom kraju dati ispod 30, jer realno tolika je i razlika kad se bere konzum, tj. bira se, pravi neki otpad, i sl. ili kad se bere za sušenje redom.
Za ovaj kontakt iz Zaklopače takođe hvala, pozvaću da proverim.
 
U pravu si Radašine, to je Anđelković, ima par godina kako sam bio kod njega pa sam izgledao zaboravio gde sam bio :D

Ali tvoj ren nisam zaboravio :D
 
Nisam bas siguran da li je ovo pravo mesto za ova fotose...
cena na pijaci Leptokarija - Grcka 25-08









 
lepe sljive one krupne, okrugle, tamno plave skoro crne, slatke, mesnate, softane, mala kostica, postavicu sliku narednih dana
nastavak









 
Poslednja izmena:
Ajde ako budeš tu tada, snimi situaciju 1. septembra, tada sve cene u Grčkoj padnu i na pola, kako smeštaj tako i po radnjama/pijacama.
 
Nazad
Vrh