Spisak otkupnih mesta i cena

Da saznao sam, taj Englez je rodom Englez, nije mu to nadimak. Placa vise ali mora preko racuna, znaci da imas firmu, poljo gazdinstvo i to sve.
 
Juce je bio poslednji dan da su primali burlat jer je svima vec polako prezreo. Krenula je Murzikova (Canetova). Cena je bila ista manje vise.
 
Oktopod, kakva je situacija sa otkupom tresnje u Ritopeku i okolini?
U subotu-nedelju planiram da pocnem berbu Sanbrsta, ali ako cene budu kao sada bojim se da me Ritopek nece videti ove godine.
 
Ne znam nisam bio od burlata, cekam sarenu, nemam nista izmedju :) mislim da je situacija nepromenjena.
 
Kazu da je u Ritopeku danas velika potraznja, aktuelna je Canetova tresnja (Murzikova) i ide i preko 200 dinara.
 
Kajsija u Vinci je od danas 55 dinara na otkupu. Do danas je bila 40-45, pre toga 50-60 a krenula sa 80. Slabo ko nosi na otkup svi se snalaze trazena je roba al nema tako jaku cenu kako sam se nadao, valjda jer ima dosta ove gradobite sto je preplavila trziste.

Rinfuz 30 dinara. Ne primaju bas trule.

- - - - - - - - - -

Danas u Vinci cena kajsije na otkupu skocila na 90 dinara!!!

- - - - - - - - - -

Rinfuz juce 35 u Vinci, 40-45 Ritopek, 50 cacanski kraj.
 
Simbad, zovi Zorana iz Begaljice, Zaklopace, gde je vec bese, radi sljivu godinama, sacuvaj broj za naredne godine.

Zoran 063/8642-590
 
Simbad, zovi Zorana iz Begaljice, Zaklopace, gde je vec bese, radi sljivu godinama, sacuvaj broj za naredne godine.

Zoran 063/8642-590
Hvala oktopod,zvao sam,ali je covek 1000% ubedjen da ne postoji sorta sljive koja sazreva u ovom trenutku,i nece da otkupljuje. Kaze da je sljiva jos uvek zelena,a ja danas i eventualno sutra zavrsavam berbu,tako mi fino rece covek da sam ja lud i da berem zelenu sljivu. Hteo sam da mu odnesem da pogleda samo,ili da dodje u vocnjak,ali ne zeli...
nei801.jpg
av2y9w.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako bre nema, pa lepotica se valjda sad bere? :D

Slobo, te od 90, gde se prodaju za tu cenu, otkup pijaca sta li?
 
Slobo, te od 90, gde se prodaju za tu cenu, otkup pijaca sta li?[/QUOTE]


Po 90 otkupljuju u Miokovcima ako doteras na otkupno mesto, a ako oni beru onda je cena 80. Mora da bude malo jaca kao za kompot i da normalno bude cista bez flekica i bez ostecenja od grada. Retka je takva ove godine u mom kraju.
 
Kako bre nema, pa lepotica se valjda sad bere? :D
Ma znam ja ali covek mi kaze " Kakva bre sad sljiva,to se sljiva proredjuje,nema sad zrelih sljiva,otkupljujem,ali kasnije kad sazri,to je sve zeleno" eto tim recima. :sta: A ja skoro sve obrao,nisam uspeo da ga ubedim...
 
Poslednja izmena:
Aaaaaxaxaxaxa, eeee Simbad skoro se nisam ovoliko ismejao :) Taj je neki salabajzer. Ova godina je malo poranila za cacansku ranu(ne lepoticu sto rece oktopod, ona ce za oko tri nedelje minimum), tako da bi sad trebao uveliko biti otkup. Al ok, zavisi i od kraja do kraja, do nadmorske visine... Kod mene su mlade, ove godine tek po koja prorodila, tako da smo se siti najeli. Simbad, gde nabavljas ambalazu(pretpostavljam plitke drvene gajbice) i zasto ne teras na kvantas u Beogradu kad si vec tu?
 
Nemam vremena za pijacu,radim,a ambalazu nisam nabavljao,imam od prosle godine,dao mi jedan prijatelj. Pretpostavljam da ima na otkupnim mestima da se kupi ambalaza,bar je tako bilo...
 
Lik sigurno nije salabajzer, znam da drzi hladnjacu vec godinama i najvise radi sljivu, a sta je istripovao to ne znam...
 
Nazad
Vrh