Spisak otkupnih mesta i cena

Danas im zatrebalo ruze na jednom mestu, cena 40 dinara, ja doneo kazu mekane previse, i jesu mekane al zeleno se vidi, mora meka da bude jul je uveliko i vrucine ja ne znam sta su mislili dzabe navukli ljude da naberu. Sezona gotova samo jos rinfuz ostao po 25.
 
Ja ću izgleda uskoro privesti kraju prodaju kajsije. Ili ne baš skoro
734433b7c769888b7853ae386eb1b811.jpg
 
Imam i ja tih sakrivenih od pogleda sunca, doduse ja ih pocupah za rinfuz, bolje i tako nego da mi trule po podu ko zna kad ce....
 
Ne znam, Vinca nema kolicine sljive pa je u samom selu otkup sljive redak, cak i Ritopek, to je vise Zaklopaca pa ako zelis mozes pozvati onog Zorana ciji sam broj ostavljao on drzi otkup svake godine.
 
Kvalitetni zasadi u Juznom Banatu, privatni, ko nema protivgradnu mrezu,
ove godine vecina otislo u propast.
Prvo mraz, aprilski, pa grad, pa susa,uz zalivanje opala lisna masa, pa opet grad...
Ulaganja i rada opet skoro i kao da je pun rod. Naravno, stari zasadi preko 15 godina starosti.
I mladim zasadima je bolje stanje sto se kalibraze tice.
Prvu Klasu nema ko da plati opet cekanje love dogodine... Ko je brao Mucu, Galu i rani Greni sve je u veleprodaji iz njive
bilo oko 50 din kg, delises tek krece. Ajdared nema boju.
Industrijska krenula sa 7 din pa 9, zatim 12, sada 15 din u dzakovima.
 
Leb te 'ebo a lane sam masu dao po 7din industrije. Nije normalno ni ova cena, a ni 7din nije ok. Da je 100e/t ja bi potpisao narednih 10 godina tu cenu:osmeh:
 
Nazad
Vrh