Vino od višnje

batad

Član
Učlanjen(a)
12 Sep 2010
Poruka
537
Lokacija
Vučkovac
Tražio sam na net-u i nisam uspio naći recept za vino od višnje, uglavnom svi nude gotov proizvod.
Imam voćnjak višnje Oblačinske i do sad smo prvili sok za svoje potrebe, malo džema i malo rakije cca 15 litara. Sve su ove prerađevine jako hvaljene od prijatelja koji su ih probali (znam da je to zbog kakakteristika Oblačinske a ne zbog karakteristika proizvođača). Nemam vlastiti veseli stroj pa sam mislio ove godine napraviti malo vina za sebe i za prijatelje ali nigdje recepata kao što postoji za vino od kupine na ovom forumu ::svaka cast::
Mislim da će tema zaživiti i da će neko podijeliti svoja iskustva sa nama.
 
Ja konkretno za to vino cuo nisam pa ako ga proizvedes mozes odmah i da ga patentiras :osmeh:
Mislim da to ne predstavlja problem mras pronaci na netu vrednosti secera i ukupnih kiselina na netu za oblacinsku visnju verujem da ima manjak secera a visak kiselina tako da treba dodati secer i smanjiti kiseline onda dodati kvasce za vino i dalji postupci su kao i za ostala.
 
U Požeškom ataru pio sam krasno vino od višnje. Informacija i tel. broj od proizvođača (imam od njih dvojice proizvođača) "nekoštaju" puno. ;)
 
pozdrav.ja sam u temerinu na internacionalnom takmicenju vina dobio bronzanu medalju za vino od visanja.
ako je neko zainteresovan da kupi neka me kontaktira pp.imam vecu kolicinu.
 
Nazad
Vrh