Kako se boriti sa naplatom dugovanja za predatu robu ?

savosi

Član
Učlanjen(a)
9 Jun 2008
Poruka
835
Lokacija
Sirig
Naslov sve kaze,imate li potrazivanja za predatu robu ?

Konkretno u mom selu je "covek" ojadio pedesetak poljoprivrednika pri otkupu soje i kukuruza roda 2009. i do dan-danas nikom nije isplatio::jako_besan::Firma mu je blokirana na 300.000 evra a prica se da mu je skoro toliki dug i prema nama.

Gledao sam par poljoprivrednih emisija i video da takvih slucaja ima i u drugim mestima.
Kako se boriti sa problemima ove vrste znajuci kakvo nam je pravosudje i drzava u celini?
 
Uh, i kod mene je slična priča, ali sa većim iznosima, mnogo većim. Meni su dužni novce za 4.5 vagona JUS kukuruza, i već sam se oprostio od njih kao i od svih planova koje sam mislio da sa tim parama uradim. Sad je ostalo samo preživljavanje do jeseni i nauk da NIKAD SVU robu ne treba dati jednom otkupljivaču, već podeliti na više njih pa makar imali i lošije uslove.
 
Nikad ne davati onim akoji imaju ekstremno visoke cene, jer ti prvi pucaju. I nikako onima koji nemaju nekretnine, mada ni to nista ne znaci!
 
Ne znam sta reci,bio je korektan nekoliko godina a onda...
Svu svoju imovinu prepisao na decu ,tetke,strine,navodno pokupovao grdilo zemlje po Banatu na vecito i nikom nista::samo bes::
Meni duzan oko 2 vagona soje ,ali se ja necu oprostiti dok se ne naplatim pa kud puklo...
 
I kod mene je ista priča. Čovek je radio godinama korektno, ali je izgleda vukao pogrešne korake u poslednje vreme i puče firma. Ja i dalje ne mislim da je to uradio namerno već zbog lošeg poslovanja, samo što to meni ništa ne koristi.
 
Ima kod mene par ljudi u selu dignu na zeleno,dignu repromaterijal na ugovor soje i za kukuruz pa onda kad skinu soju aaako ostane gazdi zadruge oni mu predaju a ako ne ostane boooli ih sto imaju dug,a kukuruz kad skinu sa njive vuku kod sebe u cardak pa prodaju kad im treba para.
I daa kad mu se nagomila dug on promeni zadrugu,dotle ona kojoj je duzan propadne i tako u krug.
 
Nazad
Vrh