Inkubiranje jaja - problemi!

U temi ,,Izvodjenje pilica prirodnim putem-nasadom kvocki`` na prvoj strani.
 
Evo izasli su mi pilici. Od 96 jaja izaslo je 48 pileta (49 ali je jedno uginulo).
Ne mogu da kazem da je samo nestanak struje kriv jer sam imao neispravni termometar, pa sam ih prvih par dana drzao na nizoj temperaturi nego sto treba. Sve u svemu ja sam zadovoljan sa obzirom da je ovo prva tura.
 
Au, to je bas lose. Nadam se da ce sledeci put biti bolje.
Inace, skontao sam da je najbolje postaviti UPS za kompjuter i pojacati ga sa nekim akumulatorom. Sad trazim UPS da kupim, pa cu vam javiti kako funkcionise kad ga postavim.
 
evo meni danas i juce izasli pilici moj najbolji rezultat do sada!! od 48 jaje 8 neoplodjeni a 36 pilici!!(ipak 4 pilici koje su skroz"gotovi" a uginuli u jaje nisu ni krenuli izaci) i to jaje uvozene iz holandije i par put par sati nestalo struje. neobicno mi je da su domaci pilici 24 sati pre brahmine pilici izasli. imam sad jos 2 incubatori (tako da odprilike svaku nedelju imam nove pilici) 1 sa 120 jaje a drugi 110 jaje a obe masine koristim po prvi put pa se nadam da ce se bar pola izleci.
a u covatutto 16 sam imala paciji jaje pa na 25 noc pregorilo sijalicu (jos 1 minus za covatutto!!) i kasno sam skontala jer kad sam htela okrenut jaje nije bilo struje pa je bilo logicno da sijalica negori tek kad posle 5 sati se vratila struja a ono jos uvek negori a jaje led ledene. :( sva srece su mi se 2 patke setile da sami legu na jaje :)
 
Upomoc! imam neki 110 jaje u inkubator koja sam pozajmila od komsiju, komsija reko da zadnji 3 dana i dodam extra posudu svodom i da prskam jaje sa mlakom vodom. (nisam prskala)
sad su poceli izac pilici a cim probiju ljusku uginu sad sam kod 5 komada gledala zasto i vidim da pilici plivaju u jaje. jednostavno previse vlage vec sam izvadila extra posudu i malo otvorila inkubator da se smanji vlagu. jer jos ima spas?? dali neko zna sta jos mogu uradit? sad mi je krivo zasto sam slusala komsiju iako je njegova masina vec mi se cinilo previse vode. :sta:
 
Pozdrav drugovi
Da li je neko probao da izvodi pilice pomocu infracrvene sijalice, pod kojom se suse mali jaganjci?
 
@ milos nisam probala al mi je neko objasnio da je to "kao"jednostavno okaci lampu i proveri da je temperaturu na vrh jaje oko 38c ogradi oko jaje da nebude promaja i obavezno 3put na dan okretaj jaje i svaki put kad okretas da i jaje menjaju mesta jer je u sredini ipak topliji a i 1 put na dan prskat mlakom vodom zadnji 3 dana 2 put na dan. ja nisam probala (jer mi je ipak sigurnije u inkubator plus mislim da inkubator manje trosi struje i samo stavis posudu vode dalje se nebrinem o vlage i temperaturu je svugde isto) pa mi nemoj drzit za rec ja sam ovo samo cula. pozdrav
 
Interesuje me gde se moze naci termometar za inkubator imam stankovicev rucni od 100 kokosijih.
Posto do sada sto sam nalazio greska u ocitavanju moze biti do +/-1 stepen sto je previse.
 
Jedno kratko pitanjce.Dali pri izleganju pilica treba pomagati istim?Mislim skidanje ljuske ili tako nesto.I dali mogu da ih povredim?

Pozdrav svima!!!!!!

Nisam bas strucnjak za inkubiranje ali dok se ne javi neko kompetentniji mislim da treba pred lezenje povecati vlagu u inkubatoru da bi se pilici lakse oslobodili ljuske.
 
nije samo vlaga nego i pile hoće da bude mlitavo pa ga oslobodiš ranije i iskrive se prsti ili pupak pa zakasniš ono gotovo škakljivo pitanje stvar procene ja zato izvodim prirodno pa što izađe izašlo zdravo i pravo pozdrav.
 
Evo saznao sam danas da tu pomoci nema!Pile ako je dovoljno jako,ono mora sve samo da uradi!!!

Od 70 jaja se izleglo 40.Čekam još sutra do 14h.i gasim inkubator...tj za par dana nova tura,bitna je praksa.

Pozdrav.
 
Pomoc hitno

Prvi put lezem pacice i imam veliki problem. Pacici su poceli da se legu,samo su malo razbili ljusku i to je to. Od tada je proslo oko 20 sati. Sve sam redovno radio,i prskao, i ne znam sta dalje? HITNO ::pomoc:;
 
Da izložim i ja svoj problem. U inkubator sam prvi put stavio jaja morke, i pošto nisam našao uputsvo za inkubiranje, koristio sam uputstvo za inkubiranje kokošijih jaja. Morčići su se izlegli u zadovoljavajućem procentu. Od 60 oplođenih jaja izleglo se 46 morčića, što je oko 76%. Međutim, 8 njih se izleglo sa raskrečenim nogama (neverujem da će da prežive). Da li neko zna šta je uzrok ove pojave. Svaki odgovor bi mi pomogao da sledeći put ne napravim istu grešku. Pozdrav forumašima.
 
Nazad
Vrh