Inkubiranje jaja - problemi!

nightwish

Član
Učlanjen(a)
12 Apr 2011
Poruka
31
Lokacija
istra
Pozdrav ljudi,evo da se pohvalim izlegli mi se pilici u inkubatoru,a ovih dana bi trebali izac i pacici i guscici,vec jedan guscic kljuca ljusku pa mozda izadje jos veceras :D stavim slikice sutra :))

ali brine me sto je dosta pilica ostalo u jaju,vec su bili razvijeni al izgleda da nisu mogli izac i uginuli, vlaga je bila oko 60 % a zadnja 3 dana oko 75-80 i temp oko 37,skoro 38..ako se neko razumje neka mi pomogne otkrit zasto :p i najvaznije od svega je da su mi pilici poceli izlazit 19-ti dan a ne 21 kako bi trebali pa ja sumnjam na visoku temperaturu,,al opet ako su prezivili neki trebali su i ostali :p
 
Poslednja izmena:
Već si u pitanju naveo i razlog a to je visoka temperatura. Temperatuta treba biti u prvih 18 dana 37,6 a vlažnost od 50 do 60 procenta relativne vlažnosti. Ako su koke starije vlažnost mora biti veća . U zadnja tri dana se temperatura obara na 36,8 do 37,0 a vlažnost se povećava na čak 86%. Poslednjeg dana se vlažnost smanjuje na nekih 70% da bi se pilići osušili i da mogu čvrsto da stoje na nogama. Čim su izašli ranije razlog je sigurno temperatura.
 
Evo par slika tek izlegnutih zivina :)
Guscici se napokon izlegli :D od 4 jaja izasla su samo ova dva,druga dva nazalost nisu oplođena :p

2qsujyw.jpg


ort0mo.jpg


b6t30w.jpg


evo pilica starih 7 dana :D to su oni sta su izasli 19-ti dan i od 18 jaja se izleglo 7 komada.. znam da je bila visoka temp al ako su izasli i ovi trebali su i drugi pa neznam di je greska...
2afkjt2.jpg
 
Proveri sa par termometra dali je svuda u inkubatoru ista temperatura. Kad se zavrsi inkubiranje uzmes ona jaja koja se nisu izlegla i porazbijas ih i na osnovu njih vidis dali su bila oplodjena i ako jesu kada je nastalo uginuce embriona i tu trazis gresku. Prelistaj forum i u temi o inkubiranju sam postavio slike kako izgleda embrion po danima.
 
U pravu si,razlika mi je u temp skoro za 1 stupanj..nisam to ocekivao jer imam ventilator pa mislio da on cirkulira svuda isto,al pogrijesio sam.. Nego izasla mi jos jedna guska al ima raskrecene noge,nemoze bas da hoda sa njima ,dali ima ljeka za to i dal postoji mogucnost da se oporavi ?
 
Stavi neki veci ventilator jer razlika sme biti najvise do 0,2 stepena. Nisi rekao dali je inkubator jednoslojni ili viseslojni ? Sto se tice te guske mislim da je takva zbog uslova inkubiranja a tesko ce se oporaviti. Probaj da je izdvojis i joj dajes AD3E kapi.
 
@ nightwish jesil vec saznao zbog cega se nisu izlegli oni pilici? i meni se to sad vec par put desilo cak sam nabavila novi inkubator al opet ista prica, cak su se neke pilici 1 ili 2 dana kasno izlegli pa nisu znali hodat i posle par sat uginuli. zadnji put sam cak od 49 jaje imala 25 pilici a 15 neoplodjeni jaje a 9 ko sto kazes vec su bili razvijeni
 
Jel inkubira neko jaja? Vidim slabo se pise u ovoj temi. Ja juce stavio 55 kokosjih jaja pa reko da vidim ima li sta da pise na forumu u vezi inkubacije.
 
ja se nedavno pocela malo bavit stim. pre nedelju dana u 1 inkubator 49 jaje (3 tura ove godine u predhodnoj 2 tura od 49su se 64 izlegli) stavicu danas u drugi novi inkubator 120/130. a u treci sam bila stavila 10 paciji jaje a posle lampiranje sam ostavila samo jos 5. uglavnom jaje od brahme, nosilje, domace kokoske i domace i nosilje ukrsteno sa brahma petao.
 
S obzirom da sam imao ceste nestanke struje u toku inkubacije dobro sam i prosao od 55 jaja, posle lampiranja ostavio 45, deset nisu bila oplodjena, 36 izaslih, nije lose...
 
Pozdrav svima , ne mogu da kazem da sam imao bas mnogo uspeha u inkubaciji zivine ali zbog ovakvih problema koje svi imate bilo bi dobro reci o kojim modelima inkubatora se radi tj. izneti iskreno misljenje o njihovom kvalitetu iz dosadasnjeg iskustva. Valjala bi da se ubaci i neka slika da vidimo o kakvom ink. je rec , dosta cemo iskustva svi dobiti na ovaj nacin.
 
ja sam moj kupila preko kupujem prodajem iz subotice rucni rad dobijes garanciju i uputstvo ja sam jako zadovoljna.
moj prvi inkubator je covatutto 16 stane samo 14 do 16 jaje kupljen u holandije uzasno skupo a nista mi nevalja jednom potrefila 15 oplodjenih jaja a samo 3 se izlegli ostalo nisu ni krenuli da izlazu sta god sam probala svaki put max 5 se izlegu zadnji put svaki dan 4 put na dan (od prvog dana) okretala jaje i svaki put menjala mesto da nisu non stop isti u sredini pa su se izlegli 9!! od 16. sad imam 5 paciji jaje u taj inkubator pa mozda stim imam vise srece mada mi je cesto i dugo nesatlo struje.
sta se tice covatutto http://www.google.nl/search?q=covat...e&cd=2&sqi=2&ved=0CBEQ_AUoAQ&biw=1600&bih=769 samo full automatic su odlicno al te kostaju..... sad sam uglavnom primetila da je i dosta do jaje, rase kokoske i hrane sto dobiju dali se izlegu jaje a ne samo do inkubator. i kako ih cuvas i koliko dugo pre nego ih stavis u inkubator.
 
Ja koristim Stankovic inkubator, imam ga nesto vise od pet godina. Moje iskustvo s njim je da ima dobar termostat i inkubator sam po sebi nije skup to mogu da navedem kao dobru stranu. To sto mi se ne svidja je bila losa izolacija i lose rasporedjivanje temperature bez obzira sto je u pitanju jednoslojni inkubator. Kad sam prvi put inkubirao s njim imao sam vrlo lose i porazavajuce izvodjenje, delom zbog mog neiskustva delom zbog losih strana koje sam naveo. Medjutim kasnije sam uvidevsi sta je problem izolovao inkubator stiroporom od 2cm i ugradio u njega mali ventilator od racunara, od tad je sve u redu.

Ako neko ima iskustvo sa elektronskim meracima vlaznosti vazduha i temperature molio bih da iznese svoje misljenje, da li kupovati tako nesto ili ne?
 
Pozdrav,
Zeleo bih da pitam nekog iskusnijeg... Stavio sam jaja u inkubator pre 17 dana, a danas mi je nestalo struje na 6 sati. Jaja su se ohladila iako sam ja dodavao flase sa toplom vodom da bih koliko toliko podigao temperaturu. Sve u svemu jaja su bila na 30-35 stepeni oko 4 sata. Ima li nade?
 
mislim da ce bit ok meni 2 dana zaredom nestalo stuje vise od 6 sati a dok nisam bila kuci pa nista nisam mogla uradit a moram priznat da se nisu svi izlegli a da je to mozda bilo do inkubator jer nije imao dobru ventilacija.
 
Javicu sigurno. Za to povezivanje ti treba ili dva termostata ili sklopka koja ce da prebaci kad nestane napon. Ima pretvaraca sa 12v na 220 koji se automatski prebacuju kad nestane struje. Mislim da mozes da pronadjes na netu semu.
 
Nazad
Vrh