Ukrasne kokoši

Planiram si uzet jaja od leghorna,kukmaste kokosi,wiadonte i talijjanke.
Od svake po tri jaja pa izvalit u inkubatoru pa sta bude.
Valjda bude od svake pasmine po jedna kokos :osmeh:
Iako nisam takve srece,ali se nadam.
 
ajde strucnjaci da cujem, koja je ovo rasa? :))

dsc002173.jpg


dsc002172.jpg
 
ja se ne razumem oko zivine, al rekao mi je da je ukrsten sa necim, al ne znam sa cim :)

a posto on ima 1000 ukrasnih kokosaka (i ostalih zivina) ne mogu sve nazive popamtiti :)
 
dali zna neko sta sve trebas uradit (sta ti treba) ako bi hteo da vodis naprimer kokosku na izlozbe u srbiju. naprimer u holandiju moras cim nabavis (il se izleze) pile da narucis specialan prsten i svaka godina prsten ima drugu boju tako mozes videt koliko je stara kokoska. i na prsten pise kod i po tom se "registruje" kokoska na izlozbu. sad imam dosta brahma pilici (jaje uvozene iz holandiju) pa bi mi bilo zanimljivo zimus vodit bar par komada na izlozbu da vidim dali su uopste dosta kvalitetni za priplod ili da bit trebala trazit dalje. pozdrav
 
dali zna neko sta sve trebas uradit (sta ti treba) ako bi hteo da vodis naprimer kokosku na izlozbe u srbiju. naprimer u holandiju moras cim nabavis (il se izleze) pile da narucis specialan prsten i svaka godina prsten ima drugu boju tako mozes videt koliko je stara kokoska. i na prsten pise kod i po tom se "registruje" kokoska na izlozbu. sad imam dosta brahma pilici (jaje uvozene iz holandiju) pa bi mi bilo zanimljivo zimus vodit bar par komada na izlozbu da vidim dali su uopste dosta kvalitetni za priplod ili da bit trebala trazit dalje. pozdrav





U Somboru postoji jedno od najstarijih udruženja odgajivača sitnih životinja u Srbiji. Poslednji vikend u Januaru je poslednji dan izložbe i pijaca pa ako te zanima pojavi se. Toliko mase ljudi i životinja se retko sreće. Tamo možeš saznati sve. Što se tiče prstenje za sledeću godinu je kasnu jer se naručuje u tolu leta i već u januaru stižu za sledeću sezonu. Pronađi Svrkota Slobodana, mislim da je sekretar i Gromilović Igora i pitaj šta te zanima.

https://www.facebook.com/odgajivaci.sombor/
 
Da li neko na forumu gaji patuljaste srebrne vijandote? Ili me moze uputiti na nekog ko ih gaji?
 
Nazad
Vrh