Ekonomska kriza

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
Lokacija
kikinda
drugarski savet svima, je da pišu SVE, da se dobro izračunaju i preračunaju kad je ulog i cena naših proizvoda u pitanju, jer ovo što se danas dešava po svetu neće proći brzo.
vrlo lako se može desiti da neko ostvari rekordan prinos a da bankrotira.
nafta je danas ispod 70$.
nekom bi na primer moglo pasti da nakupuje nafte, jer je sad značajno jeftinija u odnosu na pre 2 meseca, a da ta ista nafta za mesec dana pojeftini još 50%. da li će - ne znam. navodim to samo kao primer...
po svoj prilici na pomolu se zatvaranja fabrika i smanjenje potrošnje SVEGA u svetu.ulazimo u začaranu spiralu...
naravno da će sve to i nas da pogodi. u kojoj meri? kako se ko snađe.
 
Odg: ekonomska kriza

Nije to začarana spirala, ima će to svoj kraj. A što se tiče kupovine nafte pa njenoga pada to je posao za Špekulante. Pa kao što se rekao kako se ko snađe.
 
Odg: ekonomska kriza

uopšte nije posao za špekulante. ove godine sam u januaru kupio svu naftu potrebnu za poljoprivredu po 77din.
time sam ušparao najmanje 15.000 u odnosu na sukcesivnu kupovinu.
15.000 din je 20 metara kukuruza po današnjoj ceni.
i ovo JESTE spirala u kujoj pada kupovna moć, smanjuje se potrošnja, zatvaraju fabrike, otpuštaju radnici, pa tako sve u krug.
nigde nisam rekao da neće prestati, već samo da će trajati...
skrećem pažnju ljudima da budu vrlo obazrivi kod kupovine i prodaje a ti kažeš "to nema veze s nama, time se bave špekulanti, sve će brzo da prođe".
e pa OVO neće brzo da prođe...
 
Odg: ekonomska kriza

Pod pojmom špekulanti sam mislio na vlasnike benzinskih pumpi i slične, a ne nas sitnije. Samo se nisam dobro izrazio ::sramota::

Mada videćemo kako će smanjenje proizvodnje nafte na to sve uticati. :cao:
 
Odg: ekonomska kriza

Citam po novinama, pise se svasta.. i naidjem na tekst da vrh nase drzave i pojedinci namerno unistavaju Vojvodinu, a to se najvise odrazilo na poljoprivredu...deo toga ima i ekonomska kriza ali neke pojave i nisu bas objasnjive?

samo mali podsetnik, u avgustu cena kukuruza je bila 16,45 a danas 7,60.. cena psenice na leto ce biti mizerna, "bogu plakati", a drzava uvozi stocno zito... pa jos kad ukinu i subvencije za one kojise ne bave samo poljoprivredom pise nam se VELIKA PROPAST!
 
Odg: ekonomska kriza

kanda se kraj nazire...slabačka nada postoji da nam se cene robe na lageru, malo pridignu u prvoj polovini naredne godine...ne očekujem spektakulana pomeranja, ali i 10-15% bi mnogo značilo..
 
Da nam agrar nije sistematski uništavan, danas bi pitali koliko košta pola Evrope. I ne vredi se pitati zar je baš sve moralo ovako, da baš ni jedna odluka vlasti nije išla na ruku običnih ljudi, već samo na njihovu štetu. Govorim o poslednjih 20 godina. Moja mala opština je 1979-e godine brojala preko 19 hiljada muznih krava po podacima veterinarske službe. Danas ih ima oko 3 hiljade. To je stvarnost. Ima oko 20 velikih objekata za tov životinja, koji su godinama prazni. Samo u nekoliko njih se odgaji po neka tura tovne piladi. Glavni adut su nam izbili iz ruku, prvenstveno ovi naši. A hrana će tek da bude skupa, što zbog biodizela, a i drugari kinezi sve manje jedu pirinča, a sve više jedu mesa i piju mleka, jer to uz stalno rastući standard mogu i da plate. Neka je i njima i nama sa srećom !
 
Nazad
Vrh