Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Kod nas nekad bilo 300 kg.žita po jutru,u poslednjih nekoliko godina niko ne uzima žito samo keš,što mu ove godine dođe skoro 400 kg/kj.
 
Svako ima svoju racunicu. Ja vama kazem da logika Lexion + 2-3 prikolicetine od 20t ima smisla i na 5000din/kj. Razlog: Ucinak tih kombajna je strahota. 30-40kj kao nista.
 
Samo izgleda da zaradi puno ako danas uradi npr 50kj po 10e, to lepo zvuci 500e za dan ali samo lepo zvuci.


Jedino su usluge sve jeftinije, nema nista kod mene od pariteta da je dnevnica kopaca = spartanje po jutru.
 
Ja sam u selu mozda i jedini koji radi po 50€,shodno tome imam i najmanje posla za koji se nesto ni ne otimam. Hajd mogu razumeti donekle ove sto rade po 5000 din,tu je razlika 800 dinara. Ali ima ekipa koja radi i za 4000 din po k.j njima se divim.


Primera radi danas grune prednja guma,op mora nova spoljasnja + unutrasnja kad se stavlja neka bude sve u paru,56200 dinara.
 
Ljudi ne znam ali vidim da ima slucajeva da kombajn namenski kupuju da rade usluge i jos niko nije propao.
 
Po meni skup kombajn se isplati kupiti ko ima dosta svog, plus dovati nesto usluga i to je to
al kupovati samo zbog usluga i to 1000din po kj. zarade je po meni ludost, mozda gresim al ja to tako vidim
 
Imam drugara koji obradjuje oko 250 kj zemlje kome radim nesto usluge.Njegova racunica je da mu se ne isplati imati i odrzavati svoj kombajn.Imao ga je nekoliko godina i prodao ga je.
 
Malo mu je zesca racunica... Ne isplati se imati kantu pa je stalno krpiti, ali dobar kombajn se isplati itekako na toliku povrsinu.

I samo jos da dodam da je TEZAK lebac kombajnerski ,prasina ,vrucina {i ko ima Clasa mora ponekad izaci iz kabine}tako da ko moze da plati da se nemuci nije za osudu a i ide im na ruku sve veca konkurencija medju konbajnerima
 
Malo mu je zesca racunica... Ne isplati se imati kantu pa je stalno krpiti, ali dobar kombajn se isplati itekako na toliku povrsinu.
Nas trojica mu vrsemo tu povrsinu.Ako sve dobro stavis na papir,ali sve vezano za odrzavanje kombajna+nabavnu cenu nekog dobrog kombajna...mislim da je covek i u pravu.Naravno na takvu povrsinu usluge mu napravimo i cenu.Fakturisano,sa racunom i svima bude dobro.
 
Nazad
Vrh