Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

10t prikolica sa utovarom 2000din po kj.

Ne razumem baš kako 2000 po katastarskom jutru? Možeš na tu površinu razbaciti 1 prikolicu a možeš i 5-6....

Danas mi čovek vozio, i sutra će ako ne pada kiša 2000 po turi. Utovar, prevoz i razbacivanje. Prikolica oko 4 t. Njiva daleko 5 km. Razbacuje 1. sporom, oko 10 prikolica po jutru ili oko 40 t
 
Moja greska, ceo dan u traktoru pa sam na brzinu pisao. Ispravio sam, 2000 dinara po prikolici, kod mene su pre par dana izvlacili. Mali off, bilo je interesantno u "livadama" vidi se ovde ekipa koja izvlaci.
 
Hvala LTZ T-40 na pojašnjenju! To je ekstra povoljna cena. Kod mene je to 2.5 puta skuplje. Otprilike isto kao kod kolege tibora.

Evo ne mogu da spavam, te gledam prognozu, te gledam u nebo. Po prognozi već pada ali u stvarnosti još suvo. Još 10-ak prikolica ima, bar da izdrži :cool: do 2-3 sata popodne!
 
Meni lik trazi 4m klipa ali dogodine jer je sada gotovo sa kukuruzom za prikolicu 4t stajnanjaka ovcijeg njegov utovar i rasturanje po njivi nema vise gde da ga izvozi,a ima ovaca cudo!
 
Tomo to je puno, izađe 8 prikolica po kj puta 4000 pa mu to dođe 32000din po kj a imaš za te pare 600kg 5-24-16 npk (primer), slažem se da je stajnjak dobar zbog poboljšanja stanja zemljišta ali mi je to malo puno, da nezaboravim ako su hranjene kojekakvim travama gde ima semenke svega i svačega ima da prskaš da se usereš.
 
utovar 600-700din, razbacivanje od 1200din za blizu a sto dalje sve skuplje. Prikolica stajnjaka od 1500-2000din. Sve cene su za prikolicu 4t jer je takvih najvise rastorivaca.
 
Slicno je i ovde utovar 500-700 ,razbacivanje 1000 pa navise , a prikolica stajnjaka protivvrednost 50kg djubriva 15-15-15.
 
Molio bih da mi neko kaze koliko se naplacuje usluga tarupiranja/h? Po mogucstvu u regionu sumadije, pomoravlje.., a moze i iz drugih. Nasao sam u ovoj temi cene od pre 4-5 god., nesto sveziji cenovnik bi bio korisniji. Planirsm da kupim tarup, nemam puno zemlje, pa posto je ovde deficitarna ta masina, verovatno bi bila trazena usluga.
 
jel neko radi tarupiranje (Vrbovno, Stepojevac) i koja je cena? grmlje, trnje, siblje, 30ak ari... moze i u PP . U samom selu nisu ni culi za tarup.
Da li mozda pitati ove sto odrzavaju puteve?
 
Moze i tarup. Mi smo tarupirali trnje visoko preko 2 metra i oko 2cm debelo sa obicnim Poljostroj dvorednim trupom. Oko 2kj smo jesenas istarupirali ostalo nam jos oko 10kj. Nikakvih problema nije bilo. Samo mora 539 da ga vuce.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Koliko se naplacuje drljacenje? frezirano je vec, treba dva proalaza da idu seje se lucerka...i da koliko se naplacuje rucno sejanje lucerke, sa masinicom na rame? :osmeh:

.... a da, treba i da se povalja koliko to idepo H?
 
Poslednja izmena:
Ljudi, koliko da trazim za tanjiranje i spremanje 15 ha zemlje. Po jedan prohod, njegova tanjiraca, njegov spremac, moj sam traktor.
Zvao me covek kome se pokvario traktor, pa ne znam koliko da naplatim. ne bih bas ni za dzabe da radim, posto imam posla u selu, a ne bih bas ni mnogo da naplatim.:osmeh:
Sta mislite?
 
Po meni gorivo x 2,
To ti taman gorivo i amortizacija trece gorivo je obicno zarada.

Poslato golubom pismonosom
 
Pozdrav svima , koliko mislite da su ove usluge kod mene realne. Ljudi su stvarno otisli u krajnost naplacivanjem . Ja dosta radim usluzno ali u razumnim cenama .
Cene koje navodim se odnose po HEKTARU.
Oranje i freziranje 25 000 rsd
Branje kukuruza beracem 20 000 rsd
Zetva psenice, zobi ili jecma 15 000 rsd (i to su kombajni od preko 35 godina koji prosipaju vise nego sto skinu zrna)
Kosenje 7000 rsd
Baliranje 25-30 rsd
 
Nazad
Vrh