Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Pitao me komsija za lucerku, ja kosim, skupljam i baliram, i na koji deo da posle podelimo bale? nikad nisam radio tako nesto pa pitam :ppozdrav:.
 
Pitao me komsija za lucerku, ja kosim, skupljam i baliram, i na koji deo da posle podelimo bale? nikad nisam radio tako nesto pa pitam :ppozdrav:.
Kod nas ide treci deo vlasniku od ukupne povrsine,znaci 2 bale tebi treca njemu.E sad sve zavisi, ako je dobra detelina neces biti na gubitku, ako ima manje bala plus duzi put do njive itd,onda ide drugacija racunica.:ppozdrav:
 
Njiva mi usput, ima 1.3h, ali trece kosenje nema je mnogo kolicinski, al ce ga uradimo.

p.s. nisam zvao za onaj zejtin, cedjeno ulje, zaboravio...:ppozdrav:, videcu za sledecu godinu!
 
Kod nas se drze cene na 50e/kj. Tesko ispod a ima bas bas dosta kombajna. Sada je jedan doterao Claas-a nekog dzu bu, mozda i bude nize cene.
 
Ja radim za 5000 kj sa prevozom ali slabo posla imam,jer se skida od 3500-4000 sve kulture,za te novce bolje i da neradim
 
Izgleda da od sela do sela zavisi cena. U nekim selima iako ima dosta kombajna cena ne pada, već svi drže 6000 dinara po kj, isto kao što je i sejanje 2000 po kj. Kod nas tako već sigurno stoji 5-6 godina cena.
 
Kod nas ne pada ispod 6000din po kj. Sa seckom ide 7000din po kj. Imamo 80 kombajna i to je cena. Ne planiram da kupujem kombajn jer mi je nerentabilno, ali bi voleo da malo konkurencija ucini svoje i da padne cena vrsaja.
 
Nazad
Vrh