Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Gospodo o čemu vi pričate? Maja 4 reda i Olt 4 reda sa raoinim ulagačima su skoro iste težine ali je ram kod Maje malo masivniji, pa je teža na nošenje... Kao što je ovde neko reko, dobro propremite zemlju pa će svaka posejati kako treba... Kod nas se kreće od 10 do 20 evra po jutru, zavisno od sejalice i da li se baca đubrivo u redove...
 
@olalija
To su u Srbiji normalne cene usluga. Studiram sa ljudima koji su iz raznih krajeva. Prvo nisam mogao da shvatim da svako ima IMT i sve moguce prikljucke za njega a obradjuje 2-3ha zemlje. Kada su mi rekli cene usluga bilo mi je jasno zasto je tako.
 
kod mene je sejanje mehanickom sejalicom 30e ha pneumatskom 40e ha oranje 150e ha, tanjiranje 2x +drljacenje oko 100e ha, branje beracom 100e ha, vrsaj kukuruza 80e ha, baliranje sena 50e ha,prskanje 30ha.
 
kod mene je sejanje mehanickom sejalicom 30e ha pneumatskom 40e ha oranje 150e ha, tanjiranje 2x +drljacenje oko 100e ha, branje beracom 100e ha, vrsaj kukuruza 80e ha, baliranje sena 50e ha,prskanje 30ha.
Kod mene setva 20-30e,oranje 60-85e,branje 85-100e,vrsidba 80-100 e sa prevozom,prskanje oko 20 e,baliranje od 20-25 din po bali,2x tanjiranje od 25-40 e,priprema 2500-3500 din o ha.
 
kod mene je sejanje mehanickom sejalicom 30e ha pneumatskom 40e ha oranje 150e ha, tanjiranje 2x +drljacenje oko 100e ha, branje beracom 100e ha, vrsaj kukuruza 80e ha, baliranje sena 50e ha,prskanje 30ha.

Jbt pa dal su oni ljudi pri sebi da plate toliko para obradu. Pa to valja dati u arendu za male pare odmah, bar si u nekom dobitku i ne stvaras deficit.
 
2010 na sajmu sam razgovarao sa nekim covekom iz Petrovca na Mlavi koji je takodje bio zagrejan za jedan plavi traktor. I nekako u razgovoru smo dosli do povrsine zemlje,ko koliko radi..... Nije mi bilo jasno kako je uopste smeo planirati kupovinu traktora sa malom povrsinom zemlje u gazdinstvu. Sad kad vidim cene usluga kod njih-sve mi je jasno.
 
Jbt pa dal su oni ljudi pri sebi da plate toliko para obradu. Pa to valja dati u arendu za male pare odmah, bar si u nekom dobitku i ne stvaras deficit.
Ne radi se samo o tome da su usluge skupe vecnemozes sejati, orati vuci drva i sve ostalo kada ti hoces vec onda kada "majstor" moze da dodje. To je najveci razlog kupovine masina po sistemu SVAK ZA SEBE
 
Pa to je kod nas problem sto nema ljudi koji se bave samo usluznim radovima nego rade X hektara zemlje i onda ako stigne rade jos i usluge,bila bi druga prica da sad neko ko radi zemlju da ga neinteresuje nikakva usluga nego da radi tu zemlju a neko drugi da se bavi uslugama ali to mora biti jako uredjen sistem da bi funkcionisalo sto kod nas nije slucaj.Jer onda bi on samo pravio raspored za ljude kojima ce raditi a ovako seje sebi 100hektara pa onda dogovoris se pa docice za 5 dana kod tebe pa nesto iskrsne i slicno pa ne moze setvu sam naveo kao primer obicno je sa svim uslugama tako.
 
Kod mene (okolina BG-a) je oranje 100-120e, tanjiranje (1x), setva su 40-50e. Interesuje me koja je cena valjanja po ha posle setve?
 
QUOTE=Beshla;492994]Kod mene (okolina BG-a) je oranje 100-120e, tanjiranje (1x), setva su 40-50e. Interesuje me koja je cena valjanja po ha posle setve?[/QUOTE]valjanje kenbridz valjkom proizvodjac HEVA danska zahvat 4.5m. tezina 2040kg naplacujemo 1200din kj, a ko ima preko 10kj. naravno popust 1000din. mogu da kazem da svima kojima samo radili da su zadovoljni kvalitetom rada naravno i cenom .
 
Nazad
Vrh