Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Kod nas ima ponuda 3500din/kj sa prevozom.Meni je smesno kad god se setim toga,a cak razmisljam i da platim da mi urade.Uslov je prodati psenicu tom coveku,ili dati je na lager koji kosta 4% nebitno da li je prodao u septembru ili u maju iduce godine.Sa cenom je uvek do sad bio korektan cak cesto i najjaci.
 
Kod nas ima za 4000 i za 5000 po kj,nema ni skuplje ni jeftinije.Radice i kod nas jedan kao kod ddragana.
 
Poslednja izmena:
Nikakvi krediti nisu u pitanju,covek hoce robu,a ovo mu je povoljan nacin da dodje do nje.
Kroz trgovinu tom robom zaradice kao da je kosio po 50e/kj ili mozda vise,nije ni bitno,uglavnom ovim potezom gasi konkurenciju,jer ja a i vecina ostalih za taj novac necemo da radimo.
Nisam na tvoj konkretno primer mislio.
Nego na one sto su skoro kupili kombajn,pa jure da kredit otplate.
 
Mi smo radili zito,suncokret i soju po 5000,a kukuruz 6000. Prevoz smo naplatili 1000 za parcelu,al nije bilo parcele vece od 4-5 kj i skoro da niko ne trazi da mu se prevozi,svi imaju traktore i prikolice...
 
Mi smo radili zito,suncokret i soju po 5000,a kukuruz 6000. Prevoz smo naplatili 1000 za parcelu,al nije bilo parcele vece od 4-5 kj i skoro da niko ne trazi da mu se prevozi,svi imaju traktore i prikolice...

kod nas 55€ za jutro, za sve kulture, a sa prijevozom oko 62-63€ za jutro
 
Nazad
Vrh