Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Da, mislio sam na jedan prohod.
 
Kod nas je kombajniranje u zrnu bilo 60-80€ u klipu 80-100€ kosenje 20€ oranje 60€ spremacenje i tanjiranje 25€/prolaz
 
meni je neki baja iz sida ovrsio njivu od nepunog jutra za 4000
mozda si i ti jer je njiva u onom sokaku odmah iza kuce 2 niva :D
 
Utovar prijevoz i razbacivanje djubreta oko 10-15 eura ovisi o duljini puta. Inače obično ljudi gledaju što bliže pa bude oko 10e, 3min utovar, prijevoz 5minuta, i istovar oko 3-4. Tako da bude u satu oko 4 prikolice.... I uglavnom je sve u kompenzaciji za vršavinu, branje, baliranje i mljeko...

Sam utovar je 4 eura prikolicu koliku hoće i može vuć, ali da domaćin ima bar dvije prikolice jer dosta brzo natovarim pa da nemam praznog hoda po pola sata...
 
branje 4000
vrsaj zita 3000
vrsaj qqruza 4000
kosenje 1400
bala 20
tanjiranje (1 prohod) 2000
oranje 4500
prevoz iz atara do sela 1500~2000
sejanje zitnom sejalicom 1000
sejanje qqruza 1200

sve je po jutru u dinarima.
 
Prejeftino vrsis zito...

Ja naplacujem ovako:

Oranje 400kn jutro ~55€
Tanjuranje 200kn jutro ~28€
Malciranje svega i svacega 200kn jutro ~28€
Vrsidba zita 500kn jutro ~69€
Bacanje gnojiva i drljanje po dogovoru (oglavnom se radi o manjim povrsinama, pa je i cjena mala, a posao se brzo zavrsi)

Eto, posla ima cjene su dogovarane s musterijama i ako su ljudi toliko spremni platiti, to je TO. Preracunavano u € po tecaju od 1€ = 7.3Kn
 
samo cu ti jednu cinjenicu reci,u 1. ulici kod nas ima preko 10 kombajna,od kojih je najmanji 142.
tako da...
 
Onda druga pjesma... mali troskovi po jutru, pa je i niza cjena vrsidbe podnosljiva...

Kod mene u kraju (krug od 5-6 sela) ima 10-ak kombajna i to uglavnom veci gazde imaju kombajne, pa idu i usluzno kombajnirati. Meni se svi cudili sto radim 15 jutara svoje zemlje+ zakupa 10-ak sto ja kupujem kombajn. Svi su mi govorili da platim uslugu i da lezim pod prikolicom i pijem pivo dok ovaj vrsi...

Eto sto konkurencija radi pizdarije po ataru...
 
Kod mene samo jedan tip ima dva stara Fahr-a, ali zato kod komšije Branka, ima ih kao g....a i drže i moj atar.
 
Čugi je napisao(la):
Kod mene samo jedan tip ima dva stara Fahr-a, ali zato kod komšije Branka, ima ih kao g....a i drže i moj atar.

CUGI, kupuj 142-ku dok nije sezona... tebi bi se ona brzo vratila a i kukuruznu varijantu nisani i da vidis onda... Bar je kod mene u kraju neko nepisano pravilo da se najprije ide pitati ljude iz sela za kombaniranje i vrsenje ostalih usluga, pa tek ako on odbije trazis dalje.

Posto je kod tebe vrsidba zita i kukuruza?
 
bobo ti si naj skuplji ::namigivanje::
kod mene =
oranje=80e/h
dva tanjiranja=80e/h
vrsidba=100e/h
 
Bas sam zato i napomenuo da su sve cjene dogovarane s musterijama. prije kupovine vucenog malcera kojeg koristim za kukuruzovinu i stabljike duhana poslije berbe, pitao sam ljude u selu jesu li zainteresirani za malciranje stabljika duhana i koliko su za to spremni platiti.

Ista stvar s kombajnom, posto ima i drugih kombajnera, ne smijem dizati cjenu, jer necu imati posla. Koliko oni, toliko i ja i drugog nacina nema. Ako su ljudi spremni platiti, sto da im ne uzmem novce?
 
Nazad
Vrh