Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Da je malo 500ha ne bih se složio. Najduže što čekam sa plaćanjem je 2-3 dana. Izuzetak je ove godine jer je urađen ječam pa se čekalo i žito ali to je uradio drugi kombajn jer je bio kvar i kiše... Takođe je plaćeno za dan dva. Ja se vodim politikom da je čovek došao da mi uradi pa mu i treba platiti na vreme.

To je lepo ali nemisle svi tako ,tebe sramota da trazis tvoje zaradjene pare a oni se smeju kako si naivan e takvih ima koliko volis
 
Takvih je možda i 80%. Nažalost. A, vidiš, mene je sramota da ne platim. Ne volim da dugujem. Nisu više moje pare pa sta da čekam. I ta 2 3 dana bude kašnjenje jer ljudi rade dosta usluga pa ih ne možeš naći kući. A kad je žetva ne ponesem pare jer je uvek neka žurba. Inace mi čovek radi za 4500, verovatno što sam stalna mušterija a za dosta njih sam čuo da rade za 5000.
 
Sve se isplati samo tanko. Treba xy hektara da bi se vise zaradilo. Inace kombajniranje placam na ovratinama njive kada se zavrsi i kombajna ima uvek.
 
minus 10 procenaata kombajneru,minus kaisevi,ulje,filteri,hidro pogoni,nozevi na kosi,itd itd:ppozdrav:
Onaj ko ima noviji ili nov kombajn ima i kombajnera kojem daje redovnu platu a ne procenat.Glupo je pisati o kaisevima na starim zmajevima,ovde se vodi polemika o masinama od 40.000e ili cak i novim masinama.:ppozdrav:
 
Zmaj je prevazidjen za usluge. Razlog je sto ne moze da sipa u velike prikolice ili kamionske kade, a drugi veci razlog je sto ucinak po jedinici vremena je mali. Taj kombajn jos moze da prodje kod nas malih paora ali i mi gledamo da poradimo za 2-3 dana i da uleti kombajn sa 200+ks motorom i razbuca parcelu tipa 3-4kj/sat
 
Mi kosimo po 6000din/jutro (57a) + prevoz kome treba u susedno selo na otkupno mesto je 2000din jedna prikolica ili 3000din 2 prikolice ako se nosi tu u selo onda je jeftinije ali ima posla baš dosta, ne stižemo sa dva kombajna.
 
50 e ,usluge su spale na par mušterija ima i nekih letećih koji svake godine menjaju kombajnera njima uradim samo ako je usput ili smo blizu.Kombajn vozi i održava šogor ja samo fizikališem . od usluga 1 trećina ide za vlasnika,trećina kombajneru,trećina za naftu. Ja sve finansiram ,ulje,filtere,remenje,druge delove a sednem u kombajn samo da ga preparkiram po dvorištu.Šohor vozi kod mene besplatno.Ja transportujem kod njega besplatno doduše još ide njegov stari pa ja samo uskočim po potrebi.Kod njega kad kosi sipa 10l nafte po kj.
Kad šohor više ne bude hteo raditi ja prodam kombajn i plaćam usluge.Za sad svi zadovoljni (i on i ja).Tako funkcionišemo od kad sam ga uvezao.Svake godine uradimo oko 200kj.
 
Zmaj je prevazidjen za usluge. Razlog je sto ne moze da sipa u velike prikolice ili kamionske kade, a drugi veci razlog je sto ucinak po jedinici vremena je mali. Taj kombajn jos moze da prodje kod nas malih paora ali i mi gledamo da poradimo za 2-3 dana i da uleti kombajn sa 200+ks motorom i razbuca parcelu tipa 3-4kj/sat

Ima istine u ovome sto pises ali isto tako moram reci da mi se ove god nekoliko musterija vratilo zbog te brzine Clasa kazu zelena njiva iza njega .Ko radi kvalitetno ima i musterija:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh