Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Ponovili su se sa Lexionom mislim 7xx ili tako nesto. Od mediona je ostao jedan, ali su svejedno godinama radili sa njih dva.
 
I onda za par godina, kada ga budu prodavali, "ispravan, sve orginal na njmu, ništa nije menjano, nekvari se, radio samo par jutara godišnje" :haha:
 
@mims
Ako je Medion 310 iz Stapara onda je to taj.:osmeh: Nisam pricao sa soferima nikada gde je otisao, mogu ih pitati kada se sretnemo.
 
Voleo bi da vidim kako nocu skidaju zito koliki su tu rasturi i rasipanja?

Skidam ja dosta nocu, gotovo svaki dan do 11-12h, zna se nekad ostati i do 2-3h.
Sta mislite koliko je moj kombajn kod prvog vlasnika skidao godisnje. Kombajn sam
kupio u Njemackoj, 3m heder, 103cm bubanj, 90ks motor. Za 27 godina Svabo je sa njim napravio 2079 ra. A recu vam koliko ja skidam sad sa njim..
 
Taj medion,je jedan od boljih serija,,imo ga moj komsija,zameno ga sa tucanom 320,vise je bio zadovoljan medinom.bar tako kaze.
 
Ovi mojih nekoliko se kanda uortačilo i dogovorilo...
SVI rade po 7.000 dinara dvorednim beračem, bez prevoza, ali postoji, mada ovo treba uzeti s rezervom, mogućnost pozajmice većih prikolica, ako su dostupne (a verovatno da nisu)...
Zbog čega mislim da su u dogovoru?
Pa zbog toga što su do sada cene iskazivali u eurima, a sad odjedared cena je u dinarima i to još 7.000...
Kako ne reče 60 eura, a do ove godine kod svih njih je bilo 50 eura bez prevoza...
Šta ću, većina će vršiti kukuruz, dakle u zrnu, ja to ne volim, jer nemam čokove za loženje, a da idem da skupljam ih po sopstvenoj njivi, ne pada mi na pamet...
Inače i vršidba kombajnom u zrnu i branje beračem u klipu je ista cena, "interesantnih" 7.000 dinara...
Po jutru...
 
7000 branje,baliranje 30din po bali,kome je skupo neka kupuje masine pa neka radi sebi,sedim ceo dan u prasini i lezim pod masina popravljam i jos najbolje da bude dzabe,a gorivo 164,50din
 
Meni covjek par godina brao po 200 marki hektar a evo ove godine poskupio na 250 maraka...a cijena prasica pala na 2.8 do 3 marke..za neka 3 hektra mi se ne isplati gledat berac
 
Pošto se kreće valjanje pšenice kembridz valjkom?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh