Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Setva 1500 dinara,vršidba soje 5500 bez sečke ,berba kukuruza 7000, to sve po jutru već nekoliko godina u nazad .
 
Ove godine sam brao po 7000din,ni dinara ne popustam sa cenom.Gorivo skupo a kukuruz kao suma.
Clan mdrasko,oni su brali po 6000din,verovatno su negde u despi pronasli naftu...
 
Jeli to berba sa prevozom ili bez prevoza?Kod nas ide berba 7000+2000 prevoz po jutru.Dok kosenje sve zavisi ko ti kosi i sa kojim kombajnom,odnosno ko je veci kredit za kombajn digao tako i cena ide na dole.
 
Ja isto dajem prikolice ali ne radim prevoz. Imam jos par kj da oberem moje i perem berac,dosta za ovu godinu.
 
Koliko naplaćujete tanjiranje vučnom jedan prohod,koliko drugi?
I razbacivanje veštačkog djubriva ciklonom?
 
Koliko naplatiti oranje kad je gorivo poskupelo, potrosnja povecana, a habanje pluga jasno vidljiva?
 
45e/kj ako trosi do 16-17l/kj. Ako ide preko onda 50e/kj

Kod nas oru od 35e pa na gore. Momak sto radi po 35e ore sasvim korektno, ne znam koja mu je matematika ali radi covek.
 
Mozda nabavlja naftu negde povoljnije . A neki jednostavno vole da drndaju bez neke racunice tipa samo nek se okrece
 
Ja se sećam da mi je deda pričao kad je radio oranje 70ih i 80ih da je uvek naplaćivao prema vrednosti goriva i oranje je bilo vrednosti 100 litara po ha tanjiranje 50 drljača 25 za dalje se ne sećam.
Ali on je počeo kada je bilo možda 10 traktora u celom okrugu. Sada svaka kuća ima traktor i plug minimum a i niko ne bi bio lud toliko da plati
 
Jel ima ko iz okoline Male Ivance opstina Sopot,da radi usluzno oranje i ostalu obradu,placam posteno?
 
Kod mene prvi prohod tanjiračom je 8000 po ha drugi 6000 po ha. Dakle 14000 dva puta. Oranje je koliko čujem 100 eura po ha. Mislim da je tanjiranje mnogo i trebalo bi da bude malo jeftinije od oranja.Bar 10000 dva puta po ha. Ne ide se duboko, drugo zahvat je minimum 4m i mnogo brže se ide nego oranje. Možda grešim ali moje je takvo mišljenje. I baš sam juče pričao koji je kod komšije radio podrivanje za voćnjak i ide čovek sa 1 radnim telom do 80cm na svaki metar i kaže mi da je cena za 1ha 600 eura. I kad sam ga pitao kad bih išao na 40-50cm jel druga cena on mi je odgovorio da je nebitna dubina. Ner znam kakva su iskustva kod vas i kava je cena po ovom pitanju. Baš bih voleo da saznam koje su cene za ove operacije.
 
Kod nas je oranje 6000 rsd/kj, podrivanje 6500 rsd/kj (40-50 cm dubine), tanjiranje 2500 rsd/kj (teška tanjirača), vršidba bez prevoza 5000 rsd/kj, sa prevozom 6000 rsd/kj, setva 2000 rsd/kj. Prskanje, djubrenje, valjanje ne znam, to uglavnom ljudi sami rade....
 
Nazad
Vrh