Koliko naplaćujete usluge obrade zemlje

Ne tanjiram nesto mnogo usluzno ali ove god sam podigao sa 0.8 na 1e po aru.100 e hektar,poskupelo gorivo suva zemlja ko hoce,hoce ko nece kako hoce.Inace oranje 100e po H,vrsaj takodje toliko naplacujem i imam musterija.Konkurencija tanjira 2 prohoda 80e,vrasaj 80e po h itd...
 
Mirban
Kod tebe su izgleda neke velike gazde kad imaju tanjirace od 4 metra i više :osmeh:

Inače,cena dva tanjiranja kod nas je bila koliko i oranje (100 evra),ali u zadnje vreme je to nešto jeftinije,od 9 do 11 000 din.
Ne radim nešto mnogo usluga,ali mislim da bi od sledeće godine trebalo podići cene za 10 %. Ode cena goriva u ... (da ne budem vulgaran :osmeh: ) a do proleća će verovatno poskupeti još...
 
Zavisi komso i od relacije ,zet radi sa prikolicama od 6t do 1 kilometar udaljenosti 10e a svaki kilometar dalje je 1e plus , ume to da se nakarika i na preko 20e po prikolici.
 
Pokušao sam da nađem na netu Cenovnik mašinskih usluga u poljoprivredi Zadružnog saveza Vojvodine za 2019. godinu (može i za 2018. godinu), ali ne mogu ništa da nađem. Da li neko ima taj cenovnik i hoće da ga postavi ovde, interesuje me podrivanje, duboko oranje, tanjiranje, razbacivanje stajnjaka, razbacivanje veštačkog đubriva?
 
Nazad
Vrh