Navodnjavanje na voćnjaku

Nema konstatan pritisak,kako opada nivo tako ipada i pritisak i neravnomerno zaliva,ja koristim to za paradajiz ali je površina mala,10 metara x 4 reda i tačno se vidi razlika.
 
Jel zna koliko je litara po stablu vocke dovoljno,pod znacima navoda da bude zalivena kad su ove vrucine. Kap po kap sistem drip creva imam. Po mojoj racunici za sat vremena rada motora svaka vocka dobije oko 11 litara po satu,a nigde ne mogu da nadjem koliko je neki optimum.
 
Da li se moze izlaz na pumpi ,odvrnuti ova 4 srafa,prebaciti na kontra stranu ?
5e518018dde3659234ce638edaa2220e.jpg


Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav kolege! Imam 2 dileme i nadam se da ce neko od vas moci da mi pomogne... na bunar sam ugradio nepovratni ventil koji ima bas jaku oprugu za zatvaranje. Zalivao sam pre dva dana vocnjak i radi sve ok ali mi se cini da taj ventil dosta muci pumpu, odnosno mora da radi skoro pod punim gasom da bu vukla vodu pa me zanima kakva su vasa iskustva sa time? da li je bolje mozda bez tog ventila, naliti vode koliko padne ili je ipak bolje sa ventilom da je voda blize.

Drugo pitanje koje imam: hocu na usisno i potisno crevo da stavim one vatrogasne spojnice da se lakse montira i demontira pa me zanima da li ima neko iskustva sa time? meni deluje da bas dobro zaptivaju (gumica na gumicu leze, i dobro se stegne). Nervira me svaki put da odvrcem navoje i da stavljam teflon traku... a i plasim se da cu ostetiti navoje na pumpi.

Imam hondu wb x 20 (2 cola). Glavni okiten je 2 cola i ima 16x160m od 1/2 cola sa 1200 kapaljki. Sve je na ravnom
 
Pozdrav kolege! Imam 2 dileme i nadam se da ce neko od vas moci da mi pomogne... na bunar sam ugradio nepovratni ventil koji ima bas jaku oprugu za zatvaranje. Zalivao sam pre dva dana vocnjak i radi sve ok ali mi se cini da taj ventil dosta muci pumpu, odnosno mora da radi skoro pod punim gasom da bu vukla vodu pa me zanima kakva su vasa iskustva sa time? da li je bolje mozda bez tog ventila, naliti vode koliko padne ili je ipak bolje sa ventilom da je voda blize.

Drugo pitanje koje imam: hocu na usisno i potisno crevo da stavim one vatrogasne spojnice da se lakse montira i demontira pa me zanima da li ima neko iskustva sa time? meni deluje da bas dobro zaptivaju (gumica na gumicu leze, i dobro se stegne). Nervira me svaki put da odvrcem navoje i da stavljam teflon traku... a i plasim se da cu ostetiti navoje na pumpi.

Imam hondu wb x 20 (2 cola). Glavni okiten je 2 cola i ima 16x160m od 1/2 cola sa 1200 kapaljki. Sve je na ravnom
Kao vatrogasac i mali voćar u isto vreme toplo ti preporučujem brze spojke! Uštedeće ti dosta vremena!
Za nepovratni ventil preporuku nemam jer ga nisam koristio niti poznajem nekog da je koristio!
 
Momci ,koliko vode pustate po turi sad u ovoj susi , koliko dajete vode po biljci ? Koliko cesto?
Imam osecaj da koliko god da pustim za par dana zemlja skoro pa suva.
 
Ja sam to isto pitao koliko je dovoljno. U mom slucaju 6l po stablu na sat vremena izbaci motor vode. Ja sam to nesto seckao po dva sata,i stalno suvo. Onda sam popizdeo i ostavio motor da radi pet sati. E tek onda su kruske pocele da budu sveze kad ih pogledas....a dokle ce se ovo izdrzati je... li ga...
 
Pa to je po meni idealno. Mislim tek po davanju tolike kolicine vode su stabla sveza. Samo sto ja svaki drugi dan polivam. Zemlja je malo suvlja sama po sebi.
 
Kao vatrogasac i mali voćar u isto vreme toplo ti preporučujem brze spojke! Uštedeće ti dosta vremena!
Za nepovratni ventil preporuku nemam jer ga nisam koristio niti poznajem nekog da je koristio!
Hvala, resio sam od tada, postavio sam vatrogasne spojke na potisni deo, fantasticno radi I jako brzo se montira. Sta mislis mogu li ih staviti I na usisni deo? (Od bunara do pumpe) plasim se da nece mozda vuci vazduh...


Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
 
Hvala, resio sam od tada, postavio sam vatrogasne spojke na potisni deo, fantasticno radi I jako brzo se montira. Sta mislis mogu li ih staviti I na usisni deo? (Od bunara do pumpe) plasim se da nece mozda vuci vazduh...


Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
Naravno da mozes, razlika je samo u gumicama koje dolaze uz spojke!
Probacu veceras na poslu da ti fotografisem i jedne i druge da bi mogao da ih razlikujes!
 
Naravno da mozes, razlika je samo u gumicama koje dolaze uz spojke!
Probacu veceras na poslu da ti fotografisem i jedne i druge da bi mogao da ih razlikujes!
Ajde super ako uspes, posto ovde gde sam ja kupio imaju samo jednu vrstu tih spojnica
70c2848ea92a6e1677129ea94a84b27b.jpg
4a1aea30fb628ef98be6e82a4b9a0c80.jpg


Sent from my HUAWEI SCL-L01 using Tapatalk
 
Društvo imam i ja jedan problem.
Kod mene bunar sam gura KPK ima neki svoj pritisak prirodan.Problem je počeo kada sam hteo ubaciti prihranu preko KPK,venturi ne može da funkcioniše,nema šta nisam probao_Odustao sam od venturija i u cisternu od 1000l zamešam prihranu i puštam u sistem.Problem nastaje kada povežem pumpu na cisternu i okiten crevom (glavni vod ) debljine 1 col,jednostavno pumpa radi sve kaplje ali jako sporo izvuče 1000 l sigurno 30 min. kada izvučem izvod tj ulaz u glavni vod za 5 min izvuče cisternu od 1000l,
Ima li neko ideju šta koči pumpu da ne može tom przinom da izvuče vodu iz cisterne?
 
Kolega da me ne shvatis pogresno,al to je idealno sto izvuce 1000l za pola sata,meni bure od 200l prihrane izvuce za desetak min. Po meni tu je glavna stvar crevo iz cisterne do pumpe. Vece crevo veci protok manji obim manji protok. Nije bas ni dobro da izvuce za pet min prihranu. Bolje polako da rasporedjuje.
 
Ja bas ne mogu da skontam u kom slucaju vuce brzo u kom ne tu kod tebe. I ja sam izbacio venturi i ubacio prihranu na usis pumpe , protok i brzinu stelujem slavinom.

Da li je kod tebe sad cisterna sa prihranom nakacena pre pumpe ,tj na usis ?
 
Nazad
Vrh