Navodnjavanje na voćnjaku

Takođe zasad leske 90ari koliko mi treba para sve zajedno za kapaljke, bunar,pumpu...?
 
zdravo danas bisili smo busotine za vode i potrebna mi je pomos za sistem kap po kap. koja debelina creva kupiti.
parcela ima 6 reda sa po 24 drva ( orah) ukupno 141 drvo oraha.
koliko da bide glavno crevo:???
i koliko da bude crevo za po redove:??? po 2 kapalke na drvo.
merio sam busotine koliko daje sada vode i vako je bilomotor vilager 600l m sa pomalku od pola gasa daje 150l u minut ili 9000 l na saat

- - - - - - - - - -

Nema niko za pomos??
 
Kod mene su creva u redu fi16mm ,sa po dva kapljaca od 4l/h.
Glavni vod je od 1"
Od glavnog voda do creva u redu je parce fi20mm.

Mislim da nema potrebe za vecim od fi16mm u redu.

Navodnjavam sa pumpom od 3600l/h i taman imam kapljaca za tu litrazu.
 
Bogami kako je upeklo izgleda da ce polivanje vocnjaka krenuti ranije nego sto sam se nadao.
 
Ja sam u Martu dosadio nekih 50 komada višanja u voćnjaku i sinoć sam punio burad i išao da ih zalivam.
Tuga božija!!!!
Da se ne frljam s Boga ali greota od Boga. Suša suša suša!!!!!
 
Treba mi pomoc vezano za navodnjavanje. Imam oko 50 sadnica voca koje bih hteo da navodnjavama sistemom kap po kap iz vodovodne mreze. Slavina je udaljena oko 100 metara od vocnjaka. E sad me zanima, da li moze kapilarno crevo da ide direktno od slavine do kraja vocnjaka (red je dug 200m), ili prvo mora okiten crevo, pa kad on dodje do vocnjaka onda posle kapilarno (planiram kasnije da posadim jos jedan red) ili celom duzinom da ide okiten crevo? Da li je okiten otporan sa sunce i mraz kao kapilarno crevo?
 
Kolege i drugari imam veliki problem koji moram da rešim što pre!

Naime, ona klapna koja reguliše otvaranje-zatvaranje vode ručicom mi se zaglavila, a poluga mi je pukla i sad mi ostaje jedino da zamenim ceo ovaj deo slavine koji izlazi iz cisterne... E sad, DA LI TO IMA I GDE DA SE KUPI!?!? :sta:

 
Jel to vareno za cisternu ili moze da se skine?
Uglavnom ako je vareno imas na izlazu navoj pa kupi drugi pvc ventil i proseci tu klapnu sto se zaglavila da voda nesmetano prolazi.
Tih pvc ventila imas u svim radnjama gde prodaju i opremu za kpk, ili gde ispred radnje vidis vodovodna creva kao reklamu tu udji i neces da pogresis.
Ako ti taj navoj na izlazu treba pa ne mozes direktno na njega da stavis drugi ventil onda preseci crevo gde ti odgovara i tu ubaci ovakav ventil.

1000166.jpg
 
Hvala kolege :ppozdrav:

Ovo od Srb1n-a mi nekako najvise igra posao... Samo da iskopam gde ima kod mene u kraju ;)
 
Pozdrav,

Radit cu akomulacijsko jezero u starom podrumu (ostali samo temelji u zemlji od toga podruma).
Zanima me koju vrstu folije najbolje upotrijebiti i gdje je kupit?
 
Kod mene je to urađeno sa folijom za tu namenu kupljenu u Zelenom hitu. Ispod poturio stare tepihe i služi već 3godine.
Cerada je jača i sivurno će duže služiti, ali je mislim i skuplja.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Valjalo bi da gornja strana bude crna, ili bar jako tamna.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Ta je postavljena ko mene. Za sad je sve u redu.

Poslato sa G620S-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh