Izrada kvalitetnih jasli za ovce

evo mojih jasala,zidni model,stede prostor,a rastur je zanemarljiv.
2a9nsjo.jpg

10z8oat.jpg

fora je u tome da se naprave dovoljno duboke da ne mogu ovce da uskacu u korito i cupaju hranu odgore.
 
Sava21 odlicno,to cu preporuciti kolegi takav nacin jasli da napravi.
Samo sto ce mu dole ova "polica" biti dublja par centimetara.

Samo mi reci jel se penju na jasle,da odozgo izvlace?
 
nju-vilidj
nije lose da korito bude dublje,tako da ako se koristi zrnasta hrana moze da se sipa u to korito bez problema.kada je prostirka niska onda se ne penju,verovatno im je nezgodno da tako stoje,ali kad se nakupi dosta prostirke u visinu onda hoce da se penju,medjutim ako same jasle napravis da ove precke budu duzine bar 75 cm(tako je kod mene)onda hrana upadne dublje i ako se popne da cupa hranu iz jasala ne moze da dohvati.nadam se da me razumes.
 
@Mano. Lepo,lepo... Lep,komforan, cist i dobro osvetljen objekat~sve na mestu.Koje blago ima tu cast da boravi u ovom apartmanu?:ppozdrav:
 
stvarno higije na je na nivio u kao i objekat koji mi se jako dopao sbog svoje osjetljenosti jasle su super mada malo se mozd vise trositi iz njih ali opet srecno u daljem radu:ppozdrav:
 
jasle ce biti citavom duzinom uz taj zid,a vamo gde je ograda ostavljen je prostor da isture glave i bice im tu za obrok napravljeno,dole je zemlja,pa se dvoumim dali da ostavim tako ili da betoniram ili da poplocam ciglom pod
 
Nazad
Vrh