Izrada kvalitetnih jasli za ovce

ejjj nisam ni ja daleko a mogu i da zapnem :D nekad sam visio u arandjelovcu kao momakjavascript:void(0) gde si tacno @ll de france
 
I ja ću bar da prodjem na putu za Kragujevac u tazbinu, ili kada se budem vraćao, samo da ovaj kijamet malo prestane i "gora ozeleni", bolje rečeno Bukulja ozeleni!



::svaka cast::, :ppozdrav:
Ovo je :off_topic:, ali je lepo, takva je okolina Srca Šumadije!
 
ja sam iz arandjelovca ovce su mi u brezovcu imanje 10 km od grada imamo i manastir u nasim selu to je malo poznat ali oni koi su tu znaju...mi kazemo od topole pa do ravne gore
kad uradim objekat bice svi pozvani kod mene da okrenemo ovna i zalijem :ppozdrav: ::vino:: :veseljak:: bar se kod nas tako uvek radilo ko ne da na mostu dace na cupriji
 
lle de france je napisao(la):
...mi kazemo od topole pa do ravne gore... :ppozdrav: ::vino:: :veseljak:: bar se kod nas tako uvek radilo ko ne da na mostu dace na cupriji

Ја сам на овој другој страни испод Равне Горе, уједно промовишем мобу како и стоји на слици па ти једноставно сазови или огласи МОБУ. :bravo:
 
Maestro je napisao(la):
Evo kako to izgleda kada se postavi sa http://www.imagetitan.com/:



Napomena: Veličine fotki su: 1.-1MB; 2.-800KB; 3.-1 MB; 4.-500KB; 5.-240 KB

Ako hoćete da videte fotografiju u pravoj veličini kliknite na izabranu, otvara se novi prozor i fotka se bryo učitava!

:ppozdrav:

Свака част маестро. Тако сад и други да се угледају и да постављамо сви фотографије преко титана у мањој резолуцији. А није тешко, вежбајте пет минута кући и научићете. Не плашите се, окрените се иза себе и погледајте шта сте све у животу урадили а исто тако нисте знали у почетку. Па теже је одхранити јагње него накачити пар фотографија. У малој резолуцији, понављам, на добро свих нас.
 
IMG_2944ps.jpg

IMG_2954ps.jpg


Rastur skoro nista
 
Evo još nekih primera
2w1wemx.jpg
c.com/wi0aiq.jpg[/IMG]
347jgg4.jpg

Post je spojen: [time]1267061371[/time]
_________________________________________________
348rdic.jpg

Post je spojen: [time]1267090410[/time]
_________________________________________________
34t4s9g.jpg

Post je spojen: [time]1267119420[/time]
_________________________________________________
16ih73l.jpg
 
72ahyp.jpg


....imam nameru da napravim ovakve jasle, pa me zanimaju idealne dimenzije, koliko treba da budu visoke od podloge, koliko donja daska da bude visoka da se hrana ne bi rasipala, razmak između dve vertikalne daske i širina jasala. Buni me to što đubar čistim u pre nego što ovce dođu sa ispaše, ostavljam ga da "sazri", a bude ga oko 40 cm, tako da će im možda predstavljati problem visina sa koje će uzimati hranu i razmak između dasaka....
Aleksandar
 
nemoj zabijati kocice u zemlju nego napravi nesto na principu nogare, i kad se nagomila stajnjaka samo ih povuces uvis i eto ih ponovo, mozes tako do krova :ppozdrav:
 
entuzijasta je napisao(la):
nemoj zabijati kocice u zemlju nego napravi nesto na principu nogare, i kad se nagomila stajnjaka samo ih povuces uvis i eto ih ponovo, mozes tako do krova :ppozdrav:
:) hvala ti, tako ću i uraditi.... da li mi možeš reći potrebne dimenzije sliku sam objavio gore.....
 
entuzijasta je napisao(la):
u pa cekaj malo, ovo je nesto na principu hranidbenog hodnika ako se ne varam?
pa da samo što imam nameru da ih postavim tako da ne moram da ulazim kod nijh, da mogu da ih hranim tako što ću im hranu bacati "spolja"... ali niko ne može da mi pošalje dimenzije koje bi bile dobre, da smanjim rastur hrane... ::namigivanje::
 
entuzijasta je napisao(la):
znaci, jesce ti samo sa jedne strane?
da, objekat je tako i napravljen da se ovce hrane samo sa jedne strane jasala, odnosno ima mali "tunel" oko njih sa koga se daje hrana 90 cm, sada sam napravio nešto poput ovoga, ali dosta rasipaju, a pošto je ova godina jako kišovita :kisa:, svaka travka će se ceniti kao suvo zlato....pa mi je u interesu da se što manje raspe... ::namigivanje::
 
ovakva vrsta jasala je samo dobra za silazu, senazu i zrnastu hranu. Svaku vrstu bilo kakvog sena ce mnogo rasturati. Ako ti nije tesko pogledaj na nasoj web srtanici www.ovca.rs nesto slika i tamo ces kad sve pregledas videti i delove jasala pa ako ti se teko nesto dopadne a u praksi je provereno i funkcionise, mozes i doci do nas i sve detaljnije pogledati jer je bolje malo vremena uloziti pre izgradnje nego posle stalno gubiti i novac i vreme. pozdrav
 
Evo po meni idealnih jasala :), uz malu pomoć prijatelja napravio sam ih za par dana :), rastura hrane nema, a u njih dajem i konsentrat :)

33nxcpc.jpg
 
Nazad
Vrh