Izrada kvalitetnih jasli za ovce

Лепо, мада и ја мислим да требају бити дубље тј. прорез за главе на већој висини да не извлаче лако и не испада само
 
moraš srednju dasku da spustiš do donje da bi jasla imala dubinu a onaj prostor iznad pregradi jedno malo užom daskom.moje iskustvo mi je pokazalo da je još bolje ako se stave u poprečno dašćice jer onda svaka ovca ima rupu kroz koju provlači glavu tako da ne mogu međusobno da se guraju što znači da će i sve podjednako sena ili silaže da pojedu
 
2n8xzba.jpg

f1z3gp.jpg

2hh391y.jpg

35klv0p.jpg

504b4n.jpg

2rc536e.jpg
 
Kolege koliko ovaca moze da stane na 1m duzine na jaslama.U knjigama pise 0,25cm po ovci ali kod mene u praksi je 0,33?
 
Kod mene na 7,5m duzine jasala stane 14,jedna do druge,a kad su wisoko sjagnjene maximalno 11!Swe zawisi kolike su owce,nije isto za owcu od 50,80,100kg,kad je owca u grudima siroka 40-50cm,kako jasle da budu 30cm?
 
To je Švajcarska crna planinska ovca- Schwarzbraune Bergschafe ili JURASCHAF
 
Kolege da se pohvalim da jasle funkcionisu fenomenalno,rastura nema sto je naj vaznije
 
Evo jasala koje sam napravio za sest sati rada bez predhodno spremljenog materijala.Model je odlican nema rastura.A na 2.4 duzine stane dvadeset visoko sjagnjenih ovaca
2djrwaf.jpg
 
na osnovu mog iskustva iz ovakvih jasli nema rastura samo ako im se daje lucerka sve drugo ima pola da prospu
 
Ja im dajem seno od raznih trava balirano i ne balirano a prakticna su i za koncetrat jer okolo imaju letvu od pet cm.Nisu prakticna samo za slamu jer slama klizi.
 
Nazad
Vrh