Izrada kvalitetnih jasli za ovce

Kod mene su ovce zastitile jasle od truljenja(6 godina imaju jasle) ali su crvi odradili svoje,tako da sada menjam jedan po jedan deo,kako gde pukne. :haha:
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Kako se izborite sa ovcama kada su jasle kao ove moje u objektu a sipate u njih zrno, silažu, seno ? Ja se sa mojima pobijem svako jutro ::samo bes:: !
 
Najbolje je imati hodnik,pa iz njega hraniti.Ja sam prosle godine napravio jasle,jer sam se namucio dok sam ulazio kod njih.Sad im te jasle sluze i za seno i za zrno, a meni milina raditi.U donjem delu je fioka koju izvlacim i u nju sipam zrno
 
E,zvuci zanimljivo ova fioka,da nemas koju sliku?i ja sam kod mene prepravio da jasle budu na spoljnom zidu i spolja im dajem i kukuruz i kabasto,ali moram skoro svaki dan da cistim korito posto u kukurzovini ima puno prasine,pa ostane u koritu.
 
Brankoviću, nemoj mi zameriti ali da to nije malo komplikovao ? Moje jasle su dužine 2 m, širine 50 cm. Oko 14 ovaca stane, mogu da ubacim celu balu sena, silaže 50 kg. Kada čistim samo ih okrenem naopačke.
 
Al kad dajes kukurzovinu ili sojinu slamu moras cistiti svaki dan jer u bali ima jako puno prasine,a ovo korito u tipu fioke znatno olaksava posao.svaka cast,meni se dopada.
 
@ brankovic svaka cast na ideji , a mi nebi bili mi da nemamo neku zamerku konkretno ja bi umesto dasaka stavio letve pa bi vise ovaca stalo ,a fioka je::super::::svaka cast::
 
@Mihailo78
Ne zameram uopste.Jeste malo bilo komplikovano da se napravi,ali bitno mi je da ne ulazim uopste medju ovce dok ih hranim,nego sve to radim iz hodnika.I meni je lakse ocistiti ih.Inace,napravio sam takvih 6 kom.
@kristal
I da sam stavio letve umesto dasaka,isti broj ovaca bi stao,eventualno jedna vise.Nisam imao potrebe za tim jer sad imam dovoljno mesta od kako sam produzio zgradu
 
@Mihailo78
Ne zameram uopste.Jeste malo bilo komplikovano da se napravi,ali bitno mi je da ne ulazim uopste medju ovce dok ih hranim,nego sve to radim iz hodnika.I meni je lakse ocistiti ih.Inace,napravio sam takvih 6 kom.
@kristal
I da sam stavio letve umesto dasaka,isti broj ovaca bi stao,eventualno jedna vise.Nisam imao potrebe za tim jer sad imam dovoljno mesta od kako sam produzio zgradu

Kolega ovake sam otprilike i ja u glavi zamislio,ali ti si ih patentirao!Svaka cast.Samo bih te molio za okvirne dimenzije,razmak izmedju dasaka za prolaz ovaca,visina od zemlje,ukupna visina jasala i sirina.Naravno duzina zavisi od broja ovaca.I da li bi ove jasle sa malo dubljom fiokom mogle da se koriste za hranjenje sa zitom ili koncentrovanom hranom.
Najlepse hvala.
 
Kolega razarach lepe jasle ali su dosta bolje jasle tipa kolege brankovića jer je manji rastur tj. minimalan
 
razarach

user-offline.png

lepe jasle nema sta vidi se trud i volja ali rastur je tu isto ipak smatram da su jasle tipa brankovic bolje sto se tice rastira jel tu kad gurne glavu vise ne vadi dok ne olize :ppozdrav:
 
Ja imam slicne,slikacu.kod mene rasture samo deblje stabljike soje i ostatke stabla kukuruza iz kukuruzovine sto ne mogu da pojedu.nikad im ne dajem vise nego sto mogu da pojedu,tako da ne mrljave,nego sve pojedu,i cekaju sledece hranjenje.
 
@goranue
Dimenzije:
sirina daske 14-15 cm,izmedju dasaka 17-18 cm,unutrasnja sirina gore 50 cm,unutrasnja sirina dole 38-40,visina do fioke 25 cm,dubina fioke 10 cm,ukupna visina 100 cm.
Fioka mi i sluzi prvenstveno za zitarice i silazu,a i za ciscenje jasala,bez okretanja i prevrtanja celih
@razarach
Lepo uradjeno,ali mora da se ulazi medju ovce,a ja ih hranim iz hodnika,sto je mnogo lakse
 
Nazad
Vrh