Izrada kvalitetnih jasli za ovce

To jeste ali to sam to nekim alternativnim sredstvima uspesno resio na ovaj manji broj ovaca... :) prostor u kom su ove manje jasle gde trenutno nema ovaca je predvidjen za jagnjenje ovaca i za tu malu jagnjad,gde sa spoljne strane stavljam veliki lim gde gornji deo naslanjam na vrh ograde iznad jasala a donji na zemlju, tako da mogu da udju tu a da ne izadju van objekta,a kad posle predju u ovaj veci deo tu su rupe dosta male i tu i da oce da udju ne mogu..
a ovo za djubre mi nije nikakav problem zato sto je tu nadkriveno iznad njih kompletno a i velik je dosta prostor, tako da im je suvo i nema tu mnogo djubreta.. a i posto uvek cepsrkaju nesto u tom sanduku taj deo gde stoje dok jedu i dok vrse nuzdu ide iza njih..a i u najgorem slucaju da nije tako tih metar ipo mogu da odrzavam i da cistim redovno...
 
ezplk6.jpg
[/IMG]Dobro je ako je teren sa nagibom,suprotno od jasala,stajnjak klizi na tu stranu.
 
Slican princip kao kod mene,samo sto je meni sanduk skroz na zemlji.. poenta ovakvog sistema je da im rupa za glavu bude sto uza da ne mogu da izvlace stalno glavu kad napune usta sa senom jel im onda pada po podu ono sto ne uspeju da sazvacu..a to kad im padne pod noge to tu i ostaje bez obzira i da je kvalitet sena ili deteline vrhunski..
 
skinuto s neta,u bosni negde snimano,poenta je hranjenja sa zemlje tj snega...
stado je u skandalozno losem stanju jasno...
 
Sika to je to. Samo treba iseći tu daščicu u gornjem delu da dobiješ rupu od 18cm a u donjem 10cm. Poagledaj sliku što je postavio Kvicoje pre 10ak dana.
 
Savo jasle nisu fiksirane jednostavno kako raste prostirka i njih podizes mislim da bi idealno resenje bilo kad bi bile okacene lancicima i podizane na odredjeni vremenski period kako prostirka raste. Inace su duboke a ove dve poprecne daske nedozvoljavaju ovcama da vuku seno sa visine i time ga prosipaju van korita a odozgo nemogu dohvatiti da ga vade. Rastur je zaista minimalan. Miljkovo resenje malo modifikovano zatvaranjem gornje polovine inace moj rucni rad. Ove su radjene za jagnjad pa je razmak letvica 6cm a duzina letvice 30cm sasvim dovoljno cak moze i krace.
 
Iste ovakve, samo metalne sam nasledio od svog oca i mogu reci da su vrlo prakticne, jedino sto ih ja ne koristim jer imam hodnik i jednostrane jasle.
 
Imam ovakve iste samo pola dužine i što se tiče težine mogao bih sam da ih ponesem samo mora dvoje zbog veličine a mislim da i ove može dvoje da nosi
 
Sta znam, moje tesko dvojica da mogu da pomeraju jako zajebane, mada to im je i prednost da ne mogu ovce da ih obore ili guraju. Mozda si ti druze fizicki jaci :ppozdrav:
 
@IDF.Svaka cast drugar,zaista sve sto radis radis "pismeno" i kvalitetno_Ove zelene sa donje slike su perfekcija,samo me malo buni donji zicani deo~da je samo malo visi(bar do pola visine jasli.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh