Izrada kvalitetnih jasli za ovce

Posalji mi broj mob na pp da ti pošaljem mms.

---------- Poruka napisana u 21:02 ---------- Prethodna poruka je at 20:59 ----------

Inače nisam ja konstruktor već sam našao crtež i uputstvo u knjizi Fride Bauman.
 
Nema potrebe verujem da su odlične....:ppozdrav:
. Ja mislio da ti pomognem da smanjiš troškove. Ovako bi utovio 150 jaganjaca sa 250evra ako ih sad toviš sa 500. Pozdrv kolega. Trebalo bi otvoriti posebnu temu pod nazivom "podjebavanje". Pošto vidim da si sklon toj vrsti komunikacije. Uvek ću ti rado odgovoriti!
 
xaxa,smejem se ovoj vojvodjaninovoj opasci za sarbanca,...,mada ja pretpostavljam na kakav model misli sarbanac i moje je misljenje da je taj model bolji,verujem da ima manje rastura,ali kada sam bio kod cice u baricu,ovaj model koji sam napravio mi je ostao u glavi od te posete,nekako mi je estetski bolji,Sava to cu ti napisati dok izmerim,to je model kao i tvoje zato sam te i ispitivao,Kvicoje odradicemo i bolju sliku,Petrovo,Bato nije u planu neko vece prosirivanje stada,otprilike duplo koliko sad imam,xaxa
 
i ja bih voleo da vidim te jasle iz knjige fride bauman.ne mogu nigde u novom sadu da nadjem tu knjgu trenutno.hajde,ljudi svima nam je u interesu da unapredimo ovaj nas posao.sarabanac,ako ikako uspes postavi sliku tih jasala,ja bih voleo da ih vidi,a mozda ce jos nekom odgovarati bas taj model.uzgred,da li neko zna gde bih mogao naruciti tu knjigu o ovcarstvu i sve one iz ciklusa mala poljoprivredna biblioteka preko interneta?
 
sada jedu iz ovih i jako malo ima rastura
23m6cew.jpg


---------- Poruka napisana u 23:41 ---------- Prethodna poruka je at 23:39 ----------

23m6cew.jpg


---------- Poruka napisana u 23:44 ---------- Prethodna poruka je at 23:41 ----------

15iaw01.jpg
 
Ove jasle sa kosom lesom za seno(kao sto je Rale okacio) nisu dobre,jer ovcama padaju sitni delovi sena na vunu u predelu vrata i na glavu!
 
Nisam primetio , letve su jako blizu jedna druge tako da ovca moze samo njusku da provuce i nemoze bas da cupa .
U drugoj stali imam sa pravim oblicama ( nisam stavio daske-letve nego oblice , kolje) i tu sam primetio da ima lisca, sitne trave po gllavi i vratu ovaca , rastur stvarno neprimetan .
U trecoj stali imam improvizovane jasle kose sa poprecnim cevima (metalnim ) rastur katastrofa
 
nemam mog. da postavim slike ali ove jasle koje je Rale 83 postavio lice mnogo na moj rucni rad gde je razmak letvi 4,5 cm i jedu ovce teske oko 80 kg. bez problema i ako verujete od pre mesec dana kako sam ih napravio nema ni jedne slamcice na podu.nadam se da cu uskoro postaviti sliku a mogu dati dimenzije korita i dr.rastura uglavnom NI TRUNKE
 
nemam mog. da postavim slike ali ove jasle koje je Rale 83 postavio lice mnogo na moj rucni rad gde je razmak letvi 4,5 cm i jedu ovce teske oko 80 kg. bez problema i ako verujete od pre mesec dana kako sam ih napravio nema ni jedne slamcice na podu.nadam se da cu uskoro postaviti sliku a mogu dati dimenzije korita i dr.rastura uglavnom NI TRUNKE
Kod mene ima trenutno 8 grla na 3,5m jasli i u tim jaslamarasporedim 1 balu , mozda kad bi ih punio da bi bilo tih prljanja o kome se prica
@rajko
Ako mi se to desi znaci samo prikucam 2 daske sa strane i cao
 
nemam mog. da postavim slike ali ove jasle koje je Rale 83 postavio lice mnogo na moj rucni rad gde je razmak letvi 4,5 cm i jedu ovce teske oko 80 kg. bez problema i ako verujete od pre mesec dana kako sam ih napravio nema ni jedne slamcice na podu.nadam se da cu uskoro postaviti sliku a mogu dati dimenzije korita i dr.rastura uglavnom NI TRUNKE

Pa to nam pokaži komšija....
 
Kod mene ima trenutno 8 grla na 3,5m jasli i u tim jaslamarasporedim 1 balu , mozda kad bi ih punio da bi bilo tih prljanja o kome se prica
@rajko
Ako mi se to desi znaci samo prikucam 2 daske sa strane i cao
samo netreba stavljati preterano mnogo sena i nema prljanja a razmak 4,5 je extra i nema rastura

---------- Poruka napisana u 21:46 ---------- Prethodna poruka je at 21:43 ----------

Pa to nam pokaži komšija....
samo da dodje cerka bice fotografija sta ces ove nove tehnologije ne idu svima od ruke a treba i oprema.poz za komsiju preko Suvobora i Ravne Gore
 
Ima li neko dimenzije za one ravne jasle za ovce?
slika000.jpg
[/IMG]
slika001.jpg
[/IMG]
slika004.jpg
[/IMG]
Ovo su jasle kolege šarbanca
 
Poslednja izmena:
ja imam takve uradjene isto, a kao dasku koristio sam brodski pod II klasa jer je meka i lako se zaseca ubodnom testerom. vrlo sam zadovoljan ovim sistemom jer kada ovca uvuce glavu ne moze da neku slabiju istisne jaca nego ovek sve podjednako jedu i nema guranja

---------- Poruka napisana u 06:26 ---------- Prethodna poruka je at 06:23 ----------

zaboravio sam imaju i jednu manu , a to je da mala jagnjad uskacu unutra i zato visina otvora treba da bude sto niza i jos nesto ovo niposto ne odgovara kozama jer one prave nenormalan rastur
 
Mene interesuju dimenzije da bih napravio ovakve jasle, koliko se sužava daska i koliko je suženje visoko trebaju mi tačne mere.
 
Daske koje su vertikalno su 12cm široke dugačke 60 cm. Rupa u koju zavlače glavu 18cm a u donjem delu 10 cm. Sanduk iz kog jedu dug 2.3 metra širok oko 60cm i dubok 20cm. Sa čela ima pokretnu daščicu koja se vadi radi čiščenja. Ima mesta za 12 ovaca.
 
Nazad
Vrh