Izrada kvalitetnih jasli za ovce

Tek sada vidim da je bilo još reakcija na diskusije o, rekao bih, sasvim dobronamerno postavljenoj fotografiji profi napravljenih vertikalnih jasala, od strane lle de fransa.

Pregledao sam sve post-ove od početka teme i nisam zapazio da je bilo ko, pa ni moja malenkost u ovih poslednjih nekoliko post-ova, rekao da hranidbeni hodnik ne valja, jer ne treba biti mnogo inteligentan da bi se zaključilo da su hranidbeni hodnici, i beskrajne trake "superiška i šik", ali, bar za sada, u našim uslovima, to veoma teško primenjivo, skoro nemoguće.

Medjutim, istovremeno evidentno je i to da niko od nas, uključujući tu i Miljka kao što sam on kaže (iz opravdanih razloga), nije u mogućnosti da tako nešto napravi, jer, pre svega, to podrazumeva predhodno veliku investiciju u objekat (znači nije skup hranidbeni hodnik, već je skupo stvoriti uslove da se isti implementira).
Nažalost, to je naša realnost, jer su nam štale, ovčarnici, torovi, ili već kako ko istu stvar zove, da se ponovim, na nivou sa početka XX veka. To je realnost, a ne filozofiranje "šta bi bilo kada bi bilo".
To istovremeno znači da treba ići na praktična rešenja koja, u našim uslovima, mogu da se primene, pa bile to jasle, ili objekat pokriven korišćenim talasastim limom, svejedno, ali da bude funkcionalno i finansijski nama prihvatljivo i, o tome, bar po meni, treba govoriti na ovom forumu.

Prijatelji, molim Vas, dajte da napravimo sledeće (ne odnosi se na sve, jer su neki već to uradili): Daj, mi koji to nismo uradili, da fotografišemo svoje ovčarnike (realno, bez podešavanja ugla, "svetlosnih" efekata i sl.) i postavimo fotke na forum, pa da vidimo gde smo?.
Ako se pokaže i dokaže, da moja gore iznesena tvrdnja, početak XX veka, n i j e t a č n a, a tačna je ne 100% već 1000%,lično ću biti spreman da, sve koji su učestvovali u diskusiji, častim ručkom! Mislim da je fer ponuda?

Umesto zaključka, vratimo se našoj stvarnosti i realnosti, pa makar ona bila i "sirotinjska", ostavimo se priča tipa "aviona, kamiona, miliona", postovanja radi postovanja, uvreženih mišljenja i merila da je "veliki post istovremeno dobar post", jer kao što neko pametan reče, a ja navedoh ispod avatara "Deli svoje znanje, to je način da budeš besmrtan"!

:D, :ppozdrav:
 
moih slika ima tamo mini farme-farmice samo sto su tamo slike starih jasala e sad su svuda ovake jasle vide se na slikama
2hwz7d0.jpg

67193n.jpg
 
Jednostavno i dobro resenje,i da su dublje ili pak nize nista ne bi falilo cak bi mozda manje izvlacile
:ppozdrav:
 
jel ima rastura iz ovih jasala (pošto je princip kao u hranidbenim hodnicima) ja mislim da nema jesam li u pravu
 
E pa ovo je zaista jednostavno ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1265018593[/time]
_________________________________________________
Il de france, da li Ti nekad prevrnu kofu?? :haha:
Post je spojen: [time]1265047465[/time]
_________________________________________________
Kako se boris protiv miseva , kos Ti je tu , pored:haha:
 
U pravu si potpuno to za pse i macke.. Ali, sta da se radi .. Psi su mi bili prva razonoda , pre oko sest godina, tad su bili stenad a onda sam krenuo sa ovcama pramenkama ,po pet, sest komada do zime ... Pa na prolece iz pocetka. Kolko da se ima za Slavu, Uskrs i ostalo... E, a onda se uzelo desetak koza , pa sad se juri i desetak ovaca... I Sve vise i vise nam treba.. A zasto radim, ne znam i sam. Kunem Ti se Bogom da NIKAD nisam prodao ni jedno stene , jare ili jagnje.. Sve se to poklanja familiji , prijateljima. Sve se to radi iz hobija, iz ljubavi prema zivotinjama.. na kraju ispade da imam jako skup hobi. Samo ulazem , a nema povracaja ulozenog.
Nego, da se vratim na temu... Psi su mi bili prvi na imanju, tako da je sad kasno za macke.
 
ja bih stvarno voleo da vidim te vase jasle i da uporedim sa onim sto imam ali mi se slike ne otvaraju cele. @maestro je postavio slike preko IMAGETITAN koje svi mozemo da otvorimo. molim vas da pocnete i vi
 
Evo kako to izgleda kada se postavi sa http://www.imagetitan.com/:



Napomena: Veličine fotki su: 1.-1MB; 2.-800KB; 3.-1 MB; 4.-500KB; 5.-240 KB

Ako hoćete da videte fotografiju u pravoj veličini kliknite na izabranu, otvara se novi prozor i fotka se bryo učitava!

:ppozdrav:
 
mi smo obično u off topic al ajd , postoje mnogi programi za ubacivanje slika e sad samo zavisi ko je na koji naučio
i trbalo bi gledati kojom brzinom taj program uploduje slike meni se najviše svideo PHOTOBUCKET pa ako neko želi poslaću mu komplet uputsvo mada je vrlo lako i brzo evo i adresa

www.photobucket.com
 
Svasta sam probao ali rasiplje ovca i tu nema lijeka manje-vise ali rasiplje.Da se razumijemo netrazim da sve i slamku pojede ali ako u 4 dana dam 80 bala a 20 kolica na cetvrti dan izvezem napolje kad izgrabljavam ostatke onda nije dobro.Ja sam metnuo armaturnu mrezu za stramce-jasle i prezadovoljan sam otvori su 10x10 do njih ravno jel imam hodnik a druga pod koso nagnuta na hodnik tako da im nesipa za vrat do pola hrbata i prezadovoljan sam.U dnu stramca ima daska-korito koje je 20 cm siroko i visoko tako da jos manje rasiplju ustvari to je zanemarivo a tu dam soli ili ponekad zobanja ovcama.Ali sve nemogu stati tu pa im opet bacim okolo zida da se neguzvaju.Kaze moj prijatelj ti si lud ja nemam nikakve jasle pa nema pod njima ni slamka i nema jer nemaju sta rasuti kad nemaju ni dosta pa skoro svaku slamku pojedu.
 
Nazad
Vrh