Izrada kvalitetnih jasli za ovce

entuzijasta je napisao(la):
Visina poda jasala je 35 i sa cela poda je zakucana daska od 10cm koja cini korito sa strane ka zivotinjama a sa druge strane ka hodniku je daska visoka 40. Razmak izmedju gornje ivice ove dasne od 10 cm i gornje stafle (5x8cm) je 30 cm kuda ovce treba da provuku glavi . Jasle su nekih 45cm siroke jer smo takve daske imali, mogu biti od 40 do 50... ovo sam dobio od Miljka kad sam hteo da napravim ja jedne ovakve, pa mi je dimenzije poslao na pp. nesto sam i ja malo odstupio od dimenzija, ali to je nebitno, mogu samo reci da su jasle za svaku pohvalu i jednostavno ih je napraviti. pozdrav

Hvala ti puno, koristio si dasku 2,5 cm ( colaricu ) i štaflu 4x6 ?
 
Ove jasle imaju rastur hrane 0%
210enu8.jpg
 
Nijedne jasle nemaju 0% rastura, ove prikazane vidise na vratu koza da ima, nazalost ima manje ili vise rastura.......
 
entuzijasta je napisao(la):
Visina poda jasala je 35 i sa cela poda je zakucana daska od 10cm koja cini korito sa strane ka zivotinjama a sa druge strane ka hodniku je daska visoka 40. Razmak izmedju gornje ivice ove dasne od 10 cm i gornje stafle (5x8cm) je 30 cm kuda ovce treba da provuku glavi . Jasle su nekih 45cm siroke jer smo takve daske imali, mogu biti od 40 do 50... ovo sam dobio od Miljka kad sam hteo da napravim ja jedne ovakve, pa mi je dimenzije poslao na pp. nesto sam i ja malo odstupio od dimenzija, ali to je nebitno, mogu samo reci da su jasle za svaku pohvalu i jednostavno ih je napraviti. pozdrav
Druze , uppravo sam krenuo da pravim nove jasle ...
Nije mi jasno bas najbolje koko ovo ide, pa ako mozes da mi posaljes na P.P. dimenzije sa SKICOM ili okaci kao post, nece nikom skoditi...

Ovako sam ja podelio moje saznajne o ukljestenju svinja sa ostalim clanovima....
http://poljoinfo.com/index.php?topic=4696.msg182518#msg182518
:ppozdrav:
 
Odgovor

Nisam u situaciji da postavim slike ali ču to uraditi čim budem mogao. Da pojasnim sistem je sličan kao i kod krava samo su dimenzije prilagođene ovcama sa gore navedenim dimenzijama.
 
Karalic je napisao(la):
Druze , uppravo sam krenuo da pravim nove jasle ...
Nije mi jasno bas najbolje koko ovo ide, pa ako mozes da mi posaljes na P.P. dimenzije sa SKICOM ili okaci kao post, nece nikom skoditi...
izbegavajte pp :nono:, kada su ovakve stvari u pitanju ::namigivanje::, jer što bi se čovek mučio i slao svima posebno, kada može da ispiše ovde i reši problem..... :D
 
http://i56.tinypic.com/ipxhr8.jpg
http://i53.tinypic.com/ouo669.jpg

by Maestro:


e ovako, ja sam ove jasle pravio za jaganjce, za ovce bi trebalo da budu šire (po meni) i razmak kroz koji provlacč glavu 30cm kao sto je Miljko i rekao, ovo je nesto okvirno ali svako bi trebalo da pravi spram svojih ovaca, za jaganjce je ova daska sa strane od 10cm ali za ovce bi trebalo bar 2-3cm dublje da budu, jbg nemam nikakvu skicu ja sam to "iz glave" sluzeci se Miljkovim dimenzijama, ali ako vam bas nije jasno mogu sutra na ovoj sici gore jednoj ispisati dimenzije kako je kod mene, skenirati sliku pa ubaciti, pozdrav svima :cao:
 
pa to se podrazumeva druže :D, ali jagnjad su ono zbog čega si pravio jasle ::namigivanje::, pohvale idu i ovnu :haha:
 
Pozdrav drugari.Posto sam uskracen za pasnjake(koze drzim u gradu),napravio sam tor (20m*10m) kod jedne napuste ne zadruzne ekonomije. Posto je okolo sve zaraslo brsta ima u izobilju pa me zanima ima li neko bilo kakvu ideju kako
da napravim jasle za brst?Ili ako neko vec ima napravljene,uslikajte pa izbacite na forum.Ja imam nekoliko ideja ali sve
mi se cini da moze bolje.Inace tu u toru cu da im napravim pravi mali "poligon" da imaju gde da se penju,skacu,propinju itd.Kad zavrsim izbacicu slike. :sjasi: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh