Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Drugari, povedite racuna ! Od ove godine lica koja su starija od 65g., izdaju zemlju u zakup, i nemaju nikakva primanja, moraju imati AKTIVAN STATUS. Naravno, ako zele da konkurisu pokrajinskom fondu za staracka domacinstva. Nije mi to logicno, kako neko moze dati zemlju u zakup a imati aktivan status, pa sam proverio.Zvao direkto fond, sef tog fonda mi potvrdio.U trezoru o ovome pojma nemaju.
 
Dobar dan,ja sam nov na forumu.Zamolio bih vas da mi odgovorite na pitanje vezano za godisnja izdvajanja za poljoprivredno gazdinstvo.Koliko iznosi najmanje moguce godisnje izdvajanje za sve poreze,doprinose i da li placaju mesecno ili kvartalno,registrovao bih povrtarsku proizvodnju?Ako negde ima ovaj odg. slobodno me uputite,nemam nikoga u okolini da pitam vezano oko toga.Pozdrav
 
Svake godine trazili su da lice ima aktivan status. Sto znaci da je obnovio gazdinstvo u datom roku.
Druze Peet, do sada su trazili da zakupoprimac ima aktivan status, od ove godine traze da i zakupodavac ima aktivan status, a ne pasivan. Stric mi dobio obavestenje gde lepo pise. Ako su (po Vama) trazili svake godine, zasto se ove godine cude na tu novinu !
 
Nebi bilo lose da se o vemu dobro raspitamo i tek onda na obnovu u trezoru.Po mom saznanju(koliko je tacno)bice sveobuhvatna kontrola oko zakupa i same regi.. i obnove reg.. za ovu godinu.
 
Druze Peet, do sada su trazili da zakupoprimac ima aktivan status, od ove godine traze da i zakupodavac ima aktivan status, a ne pasivan. Stric mi dobio obavestenje gde lepo pise. Ako su (po Vama) trazili svake godine, zasto se ove godine cude na tu novinu !

Ako bi zakupodavac imao pasivan status onda ne bi imao prava ni na kakve podsticaje bez obzira dali su to od minis. poljop. ili od Pokrajinskig sekretarijata.
 
Jutros predao papire za obnovu,dodao sam jednu moju parcelu i obnovio dva zakupa sve regularno,nevidim nikakvu rzliku od prosle godine.
 
Prolazio sam danas pored uprave prihoda u Sapcu i ajd da pogledam jel guzva za registraciju. Stoje ljudi u redu ispred vrata. Verovatno obezbedenje pusta u malim grupama kao i prethodnih godina. Ja moje papire nisam bio ni poneo. Ispunio sam nego sam zaboravio sta treba da se fotokopira, jel samo one obrazce gde upisujem kulture i povrsine? Nemam nikakvih priloga, sve iste njive kao i prethodnih godina.
 
Ako bi zakupodavac imao pasivan status onda ne bi imao prava ni na kakve podsticaje bez obzira dali su to od minis. poljop. ili od Pokrajinskig sekretarijata.
Opet se pop krsti ! Da nije doslo do promena ne bih strica ni obavestavali(pismenim putem). Zadnjih godina je dao meni u zakup kompletnu zemlju, kako je onda mogao imati aktivan status? Imao je registrovano gazdinstvo ali status mu je bio pasivan. Ove godine sam mu na ime okucnice (toboz plastenici) aktivirao status , i sada je aktivan. Za razliku od predhodnih.
 
Stari Vujadine pises nedovrsene i nejasne stvari:osmeh:.Ako ti je dao kompletnu zemlju onda ne da vise nije imao aktivan status vec njegovo gazdinstvo bez zemlje bilo bi ugaseno a ne u pasivnom statusu. Kako moze neko imati otvoreno gazdinstvo bilo aktivno ili pasivno a da nema registrovano ni jednog ara???!!! Pasivno gazdinstvo sledi ako se ne obnovi registracija gazdinstva u datom roku ili ako se prekrsi nesto pa te oni prisilno salju u taj pasivan status. Ja samo odgovorim na tvoje izjave i sva logika vodi ovim putem. Sasvim druga stvar je to ako nesto si propustio ili nisi se izjasnio kako treba!:ppozdrav:
 
Otac stice uslov za penziju u Aprilu,dali da sad pri obnovi gazdinstva prebacim gazdinstvo na sebe to jest da ja budem nosilac a on clan gazdinstva,i ako je on vlasnik zemlje.Cak imam i dokumentaciju za to,po meni cu svakako morati prebacivati posle Aprila.
 
Nazad
Vrh