Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Da li sam dobro razumeo ili moram prvo u katastar da vadim ponovo list nepokretnosti za sve parcele pa tek onda mogu da obnovim gazdinstvo?
 
Prilikom popunjavanja da li se iz Izvoda iz registra poljoprivrednih gazdinstava-struktura biljne proizvodnje prepisuje sve isto samo se kulture menjaju po parcelama i prepisuje se u onaj drugi papir sto je prazan?
 
Prilikom popunjavanja da li se iz Izvoda iz registra poljoprivrednih gazdinstava-struktura biljne proizvodnje prepisuje sve isto samo se kulture menjaju po parcelama i prepisuje se u onaj drugi papir sto je prazan?
Da,samo se upisuje nova kultura .Da li neko zna odgovor na moje ranije pitanje,da li je vec neko predavao?
 
Jedno pitanje; Dali se moze registrovati poljoprivredno gazdinstvo ako si u radnom odnosu. Stim da si zemlju uzo u arendu.
 
Ja koliko se sećam može da se registruje tokom cele godine jedino nemaš pravo na podsticaje do obnove registracije ali mislim da je uslov da imaš najmanje 50 ari u vlasništvu
Inače ja kad sam otvarao gazdinstvo bilo je u avgustu mesecu
 
Ne moras imati nista u vlasnistvu. Mozes imati i samo zakup. Sada nema rezona da registrujes gazdinstvo jer neces moci dobiti subvencije. Ono sto mozes je da overis ugovor u opstini/sudu o zakupu i sledece godine sa tim ugovorom i posedovnim listom otvoris gazdinstvo.
 
:cool:...možeš....i možeš dobiti ppotvrdu o aktivnom statusu i sve možeš, izuzev već pomenutih subvencija 6k+3k+3k....i kad si zaposlen ne moraš PIO....:cool:
 
Moja porodica i ja smo resili da registrujemo gazdinstvo da li bi neko bio ljubazan sta je sve potrebno od dokumentacije i da li se nesto place i koliko :)
 
Sad ne znam kako ide, uglavnom u prolece, obicno deadline bude 1.4. odete do trezora, ponesete izvode parcela i registrujete se. Pre toga u nekoj banci otvorite namenski racun za poljoprivrednike. Nista se ne placa za registraciju.
 
Ako imas malo vecu kolicinu zemljista i zivotinja i nije bas tako :) Pajoni mozes li mi ti reci tacno sta mi trb posto si ti tu blizu :D :D
 
Da dodam posto izvodi i katastra traju 6 meseci,netreba sad zuriti u registraciju ,posto svakako za ovu godinu nedobijas nista,ja sam sad hteo da ubacim neku zemlju sto sam uzo u arendu,ali po preporuci sluzbenice iz trezora sam odustao do proleca jel sto dvaput placati izvode.
 
Nazad
Vrh