Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Naravno da može ali mu mora ostati najmanje 0,5ha kako bi i njemu ostalo gazdinstvo.Ako prebaci svu zemlju gasi mu se gazdinstvo.
Moze gazdinstvo da se odrzava i sa 0,10ha, ja imam jedno takvo gazdinstvo na koje registrujem drzavnu zemlju i odrzavam ga sa tom povrsinom, samo sto pisem u gajenu kulturu Povrce.

-----------------

ovo sto pise Sandor nije mi poznato, al cim se prica moze biti i istina!
do 30.04 se moze izvrsiti promena u gazdinstvu.
 
Drago mi je što si prošao tako ništa mi nije jasno kako i šta rade ali ne možeš ništa.
Šandore zakonom je dozvoljeno da svako ko ima 0,5 ha može da registruje gazdinstvo a isto tako svako može svoju zemlju dati u zakup kome hoće.To ne može da prođe.
Ja imam dvojicu kojima radim zemlju već godinama i hteli su da ostave 0,5 ha da im se ne ugasi gazdinstvo ja ne vidim da tu ima nekog muljanja oni faktički i rade tih 0,5 ha plac,bašta ..itd.Država ako hoće da stane na put zbog subvencija itd moraće da smisli bolji način za to.
Možda će biti problem ako taj sa 0,5 ima promet 3 miliona.
 
Što se tiče plodouživanja to je posao za vlasnika ili zakupca a ne države šta da radi sa tim.
Ja imam 2 jutra na koju predhodni vlasnik ima pravo plodouživanja i državu to ne interesuje vlasnik ( ili zakupac)ako je uredno ispunio uslove koje su propisani uredbom ima pravo na subvenciju. Zna se šta znači plodouživanje pa prema tome bi ta subvencija trebala pripasti plodouživaocu što u praks i nije baš tako.
 
Šandor, ovo sto ti lik savetodavac iz kovacice prica nema nikakve veze sa stvarnoscu, taj koji je dao tih 10 ha pre tri godine imao je vise razloga zasto ti je dao u zakup, (bolest, porodicne problemi, rentabilnos da ne nabrajam) , dakle na osnavo ovoga niko ti nemoze da stavi dvoje injegovo gazdinstvo u pasivnom statusu, a sta aki taj tvoj jos nekom dvojici isto dao u zakup jos recimo po 2 ha zemlje , i onda i ove treba staviti u pasivan status..... pa po ovome onda ce svako drugo gazdinstvo, eventualno moci da racuna na podsticaje....:
 
Verovatno je mislio ako se utvrdi da je fiktivno dao zemlju u zakup,za ostale varijante nema nikakve logike.
 
Da li može onaj ko ima otvoreno gazdinstvo da da u zakup svoju zemlju drugom licu ??
Ja сам своју земљу дао у закуп, а изнајмио сам другу и на ту другу регистровао газдинство.
Не видим зашто не би могло. Имаш земљз у једној општини, а радиш другу рецимо 50 км далеко. Па зар није најчистије да то неком изнајмиш ко ће ту земљу да региструје на своје газдинство, него да ти као твоју радиш, и на њу регистровао газдинство, а сви знани и незнани знају да се тамо и не појављујеш.
 
Nasao sam se u nezgodnom plozaju:zemlja na koju sam registrovao gazdinstvo je prodata,i sad naravno nemogu da te parcele prijavim,a nemam nove da dodam.Sta se desava sa mojim reg. gazdinstvom: ide u pasivan status ili se gasi?
 
@Sandor
Meni je otac u poljop. penziji, ova je treca godina kako mi je dao u zakup njegovu zemlju sa kojom sam ja registrovan a on i dalje ima otvoreno gazdinstvo sa 0.66 ha.
Njegovo je gazdinstvo komercijalno i plus imao je prava na 60000 din (10 Ha) od pokrajinskog sekretarijata za poljoprivredu.
 
Ajd da i ja pitam nesto.
Imam reg.gazdinstvo i u njemu 0.5ha,to je zakup.Ugovor na to nemogu da obnovim,jer vlasnik nece da se obnovi.
Ima i zena gazdinstvo,sad bi ja moje gazdinstvo da utopim u njeno ili da ga ugasim.
Sta je meni od papirologije potrebno i sta treba da ispunim,da ne bi na salter imao problema.
 
Neki dan kada sam ja predavao, ispred mene je bio takav slucaj kao tvoj, zena na salteru mu je dala dva obrazsca, da popuni i da se vrati, nisam ulazio u problematiku, ali mislim da ipak moras da odes tamo i da ti daju ili kazu kako konkretno treba popuniti, nije mi delovalo previse komplikovano.
 
juce obnovio registraciju za 5min doneo papire dva lika iz opstine stoje u trezor i popunjavaju umesto tebe popunise mi predao i do kraja marta moram da donesem ugovore o zakupu koji su istekli samo ugovoru novi netreba ponovo ln
 
to je dobra stvar kada sam ja obnavljao bio lik iz Kovačice i kaže mi da su oni imali lika u MZ koi je celom selu popunjavao a opština ga je plaćala sada su to ukinuli ali lik i dalje kući popunjava ljudima za 400,00 din :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh