Registracija poljoprivrednih gazdinstava

ako je u radnom odnosu nema prava jedino supruga ili neko ko je ne zaposlen da napravi ugovor o zakupu i da se registruje
 
Imam jedno pitanje.U kovertu su poslali i prilog o "Nosiocima poljoprivrednih gazdinstva".I koja glasi ovako:Bračni drugovi mogu da budu upisani samo u jednom porodičnom poljoprivrednom gazdinstvu.I mene interesuje od tih bračnih drugova jel može da izdaje ili da ustupi jedan od njih nekom trećem licu njive ili mogu samo jedan drugom da izdaju ili da ustupe???:ppozdrav:
 
miko bk
user-online.png

NovajlijaDatum pristupanjaSep 2011LokacijaBanatsko KaradjordjevoPoruka12Zahvalio se1Zahvaljeno 0 puta na 0 porukaDownloads0Uploads0

Pozdrav ljudi,jedno pitanje,sad me je drugar pitao da li ima on pravo na naftu i na subvencije na dve njive sto mu se nude u zakup,a on je u radnom odnosu. Pa me pita sta da radi?​





- - - - - - - - - -

JA MISLIM DA IMA PRAVO DA REGISTRUJE GAZDINSTVO I DA OSTVARI SUBVENCIJE I AKO JE U RADNOM ODNOSU.
 
ja sam sada zvao trezor i rekli su mi da ko je zaposlen može da registruje gazdinstvo ali da li će dobiti subvencije to se još nezna
 
ja sam sada zvao trezor i rekli su mi da ko je zaposlen može da registruje gazdinstvo ali da li će dobiti subvencije to se još nezna

Isto i za penzionere?

Moram poslati bábu da vidi kako stoje stvari, hoćemo li opet na njega da prijavimo kao staračko gazdinstvo ili na moju suprugu.
Moj najbolji drug se zeznuo gadno. Nakon što je one dve nesrećne godine kad se davalo samo velikanima(PIO-obveznicima) bio nezaposlen, a gazdinstvo se vodilo na njegovog penzionisanog oca, prošle sezone je registrovao na svoje ime i platio PIO, a kad ono cvrc! Navodno dali svima, a ustvari šipak. Čak su ga terali ovi u "SIZ-u" da i ženi uplaćuje PIO samo zato što je nezaposlena, a mlađa od 40 godina. Pa koliko onda treba da ima zemljušine da bi mu se to isplatilo, kad penzije i onako neće biti dok naša generacija dospe.
Zato se jesenas zaposlio pošto-poto, daj šta daš(neka propala firma koja ne daje platu), samo da se skine sa PIO.

- - - - - - - - - -

Imam jedno pitanje.U kovertu su poslali i prilog o "Nosiocima poljoprivrednih gazdinstva".I koja glasi ovako:Bračni drugovi mogu da budu upisani samo u jednom porodičnom poljoprivrednom gazdinstvu.I mene interesuje od tih bračnih drugova jel može da izdaje ili da ustupi jedan od njih nekom trećem licu njive ili mogu samo jedan drugom da izdaju ili da ustupe???:ppozdrav:

Samo bračni drugovi ili mogu i sinovi, ćerke, snaje i zetovi koji žive na istoj adresi i poseduju poljoprivredno zemljište?

- - - - - - - - - -

Kolege forumaši, potrebna mi je vaša pomoć. Imam neku zemlju uzetu pod zakup, treba da pravim ugovor o zakupu i to nije problem, međutim imam sa tim čovekom jednu specifičnu situaciju: na jednoj parceli je vlasnik 1/3 parcele iako su se u porodici dogovorili da je to njegova zemlja. On mi je potvrdio da kad budemo pravili ugovor, da ću dobiti sva 3 potpisa. Ali ta parcela ima teret, vrsta tereta je 'pravo plodouživanja'. Da li ja mogu tu parcelu da registrujem ako je pod teretom, tj. ako je data samo na plodouživanju? Ne radi se o velikoj površini, ali ako se može ostvariti pravo, zašto da ne.

Valjda je tako kako su drugovi rekli. Ja imam neka iskustva sa plodouživanjem, pa moram da postavim pitanje i da li je korisnik plodouživanja neko od vlasnika ili neko četvrti? Ako je neko četvrti i pritom živ, onda bi trebalo i potpis te osobe da imaš. Plodouživanje je zeznuta stvar jer je preče od vlasništva dok je korisnik plodouživanja živ.
 
Naravno da može ali mu mora ostati najmanje 0,5ha kako bi i njemu ostalo gazdinstvo.Ako prebaci svu zemlju gasi mu se gazdinstvo.
 
Naravno da može ali mu mora ostati najmanje 0,5ha kako bi i njemu ostalo gazdinstvo.Ako prebaci svu zemlju gasi mu se gazdinstvo.


Baš o tome se raspitujem nije nikakav problem , pre sam dobijao subvenciju tako. Konkretno uzeo sam u zakup zemlju pre tri godine i čovek je ostavio 0,5 ha na svoje gazdinstvo da se ne ugasi , a ostalo registrujem ( radim ) ja ........ i šta sam čuo ? Da u ovakvim slučajevima oba gazdinstva idu u pasivan status 5 godina ( što ne bih voleo ) DA LI NEKO ČUO NEŠTO ??
 
Krlemrle@
Valjda je tako kako su drugovi rekli. Ja imam neka iskustva sa plodouživanjem, pa moram da postavim pitanje i da li je korisnik plodouživanja neko od vlasnika ili neko četvrti? Ako je neko četvrti i pritom živ, onda bi trebalo i potpis te osobe da imaš. Plodouživanje je zeznuta stvar jer je preče od vlasništva dok je korisnik plodouživanja živ.[/QUOTE]

Mi smo na nasoj zemlji imali plodouzivanje od nekog lika tu u selu,e sad nama je ta zemlja '91 godine vracena a pre vracanja xx godina je zadruga radila tako da mi nije jasno otkud se to pojavilo.2008 smo podneli zahtev za skidanje plodouzivanja,platili neku taksu i odmah je skinut teret.Da li se tu neka greska desila ili ja zemlja pre oduzimanja bila u vlasnistvu tog coveka ili je nesto trece u pitanju neznam,uglavnom lako smo skinuli teret.
 
Kako ti nije jasno? Npr . ti imaš 10,5 ha zemlje i dao si mi u zakup pre 3 godine i ti si obrisao 10 ha i ostavio na tvoje gazdinstvo 0,5 ha. Ja sam registrovao tvojih 10 ha na moje gazdinstvo........... razumeš ? I kaže jedan koji radi u Kovačici ( savetnik za poljoprivredu ) da u ovakvim slučajevima oba gazdinstva idu u pasivan status 5 godina. Po meni ako je ovo istina 80 % gazdinstva će da budu u pasivnom statusu...........
 
Danas podigao papire za obnovu i video da su automatski skinuli sve parcele kojima je istekao ugovor.
No nije ni bitno očekivao sam to ali nisam očekivao da ću uz novi ugovor (isti kao i prethodni sa istim ljudima) morati doneti i nove prepise iz katastra.
Baš sam se ljutio što sam pukao bez veze 15000 din:zli:
Jesenas kada je jedan od mojih zakupodavaca ostvario uslove da dobije novac od pokrajine za zemlju datu u zakup je hteo da napravimo novi ugovor na 10 godina kada smo to uradili otišli u trezor i tražili da zavedu tako što su oni i učinili bez obzira što je stari ugovor važio do kraja 2012.
NJegove parcele nisu skinuli nego na njima stoji datum isteka ugovora 2022g.
Ovo pišem da ako neko ima ubrzo isticaj ugovora neka ide i obnovi ga da ne bi još jednom plaćao prepise.

Juce sam preregistrovao gazdinstva, prosao sam samo sa ugovorom bez vadjenja prepisa posedovnog lista za parcele koje su izbrisane zbog isteka ugovora, e sad kako je to moguce da ima dvostrukih arsina, stvarno mi nije jasno.


Ukoliko se ne budete izjasnili dali ste komercijalni ili nekomercijalni, ostace te na nivou na kojem ste bili do sad u registru.
 
Krlemrle@
Mi smo na nasoj zemlji imali plodouzivanje od nekog lika tu u selu,e sad nama je ta zemlja '91 godine vracena a pre vracanja xx godina je zadruga radila tako da mi nije jasno otkud se to pojavilo.2008 smo podneli zahtev za skidanje plodouzivanja,platili neku taksu i odmah je skinut teret.Da li se tu neka greska desila ili ja zemlja pre oduzimanja bila u vlasnistvu tog coveka ili je nesto trece u pitanju neznam,uglavnom lako smo skinuli teret.

Može da bude da je u pitanje plodouživanje još od pre nacionalizacije. Plodouživanje prestaje smrću korisnika, ali ponekad košta vremena i živaca dokazati da je korisnik umro taman da je i 1864. godište. Nisu naši papirolozi baš nešto ažurni.
Ista stvar i kod prava uživljenja kod kuća i stanova.
U centru Kikinde je opštinska administracija imala problem prilikom izgradnje velikog parkinga u centru da prepiše na sebe neke placeve, odnosno oronule kućerde(kolektivno stanovanje) jer su se u knjigama još uvek vodile na predratne vlasnike koji su pomrli decenijama unazad.
 
Nazad
Vrh