Registracija poljoprivrednih gazdinstava

zna li se nesto za subvencije,registrovao bih domacinstvo na mene a u radnom sam odnosu,imam li pravo na neke subvencije
 
Ako bi bilo na tebe,a u radnom si odnosu,po starom zakonu,ne bi dobio subvencije.
Po novom koji svaki cas treba da bude usvojen,mozda ce i zaposleni dobijati.
 
Prosle godine( 2012) subvencije su isplacivane i onom ko je u radnom odnosu, a tako ce biti i 2013.
PIo kao uslov je bio poslednji put 2011. god.
 
Moj ujak je 2011 posadio hektar vinograda uz subvenciju iz radnog odnosa.Dakle,bitno je imati 0,5 hektara na svoje ime ili u zakupu,i na osnovu toga registrovati seosko domacinstvo na osnovu kog se mogu dobiti subvencije.E sad,razlika je u tome sto zaposleni moze dobiti subvencije za jedan hektar godisnje,ne vise od toga.Ali bilo bi dobro da to objasni neko ko je u takvoj situaciji,odnosno kombnaciji radni odnos-seosko domacinstvo.
 
nisam znao gde da pitam pa ajd ovde.....treba da otvorim racun u banci za polj. gazdinstvo pa da pitam iskusnije koja je najbolja banka za nas paore tj da li tu ima neke razlike?
 
Pro credit je kod poljoprivrednika najzastupljenija. Hypo Alpe, i AIK isto imaju korektne uslove. Ako planiras dizati neki kredit, neka od ove tri, jer najlakse saradjuju sa poljoprivredom. Ostale ili ne daju kredite, ili imaju proviziju za podizanje gotovine preko 100000 din, ili ne daju platne kartice...
 
Ima, aili cesto i zavisi od mesta do mesta. Najbolje da odes i sam se raspitas. Odrzavanje namenskog racuna treba da je 0. Vidi da li podrzavaju elektronsko, i kakvi su troskovi povodom toga. Takodje proveri koliko ti uzimaju pri placanju sa racuna. Takodje i proveri da li naplacuju podizanje kesa posto i toga ima.
 
Драги пољопривредници,

Позивам вас да и ове године обновите регистрацију свог газдинства како би сте могли да користите државне подстицаје за пољопривредну производњу. Посебно вам скрећем пажњу да се упис у регистар корисника државних субвенција завршава 31. марта 2013. године. Тај рок је дефинисан новим законом и њега не може мењати ни Влада Републике Србије .

Упишите своје газдинство у регистар, искористите сва своја законска права на државне подстицаје и унапредите своју пољопривредну производњу.

Недавно усвојени нови Закон о подстицајима у пољопривреди и руралном развоју на свеобухватан и дугорочан начин уређује финансијску подршку, која држава даје пољопривредној производњи. Овим законом биће омогућена предвидљивост амбијента за пољопривредну производњу, лакше планирање средњорочних и дугорочних инвестиција, унапређење конкурентности, увођење јединствене евиденције о подстицајима као и усаглашеност са прописима ЕУ.

У жељи да будемо партнери у тешком и одговорном послу унапређења пољопривреде Србије, још једном вас позивамо - искористите своје законско право и упишите своје газдинство у Регистар корисника државних субвенција.


Срдачно вас поздрављам.


Горан Кнежевић,
Министар пољопривреде, шумарства и водопривреде
 
Drugari da li moze da se produzi ugovor o zakupu p.zemljista,a da ugovor nije istekao.Naime radim od moje tetke njive pod ugovorom koji istice sledece godine,ali problem je posto se ona sada seli u inostranstvo i pitanje kad ce sledece godine da dodje,pa bi zeleo sad s njom ponovo da produzim ugovor,al da li moze,ako neko zna,molim da napise?:ppozdrav:
 
Kao prvo sve je od trezora do trezora, kod nas niko i nigde ne zna tacno sta i kako. Moras napraviti drugi ugovor o zakupu i priloziti dokumentaciju kao sto si prvi put napravio (ugovor o zakupu, foto kopija licnih karata i posedovni list. Ako ti kazu da vec imas validan ugovor reci im o cemu se radi, ne bi trebalo da ti prave probleme. Ako prvo ides da se raspitas upamtice te i vrlo je moguce da te odbiju.
 
Zvao me pre pet minuta drugar,hteo i suprugu da registruje.I rekli mu da po novom ne može muž i žena da imaju posebno gazdinstvo.Jel zna neko nešto o tome?:ppozdrav:
 
Mozda je off topic ali ne znam u kojoj temi da postavim pitanje.
Kakva prava imaju zakupodavci od kojih sam uzeo zemljiste u zakup bez nadoknade?
 
Poslednja izmena:
Do kada najkasnije moze da se registruje domacinstvo i kada pocinje? Ja sam u radnom odnosu, mama penzioner a otac je bez posla u sudskom sporu sa firmom. Na koga da registrujem domacinstvo? Hvala
 
Zvao me pre pet minuta drugar,hteo i suprugu da registruje.I rekli mu da po novom ne može muž i žena da imaju posebno gazdinstvo.Jel zna neko nešto o tome?:ppozdrav:

Pa zasto ce ti i na zenu, kad ona moze biti clan tvog gazdinstva

- - - - - - - - - -

Do kada najkasnije moze da se registruje domacinstvo i kada pocinje? Ja sam u radnom odnosu, mama penzioner a otac je bez posla u sudskom sporu sa firmom. Na koga da registrujem domacinstvo? Hvala

Do sada je moglo da se registruje preko cele godine, al sada po novom zakonu moze samo do 31.marta. A najbolje je da registrujes na tebe. i ukoliko se njive nevode na tebe a tvoje neces stavljati kao clanove domacistva lepo napravis ugovor ozakupu overis u sudu i to je to, ali ukoliko ces i njih navesti kao clanove onda ti ugovor netreba.
 
Nazad
Vrh