Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Pa jel vi ne placate nikakav porez kad ne znate vise o tome?
Jel postoji mozda i neki pausalni porez ili sl.?
Zanima me jos i to da li je za reg. PG potrebno da imam njive ili su i pasnjaci i livade Ok?
Takodje se vode kao poljoprivredno zem.
I zanima me da li se registracija vrsi tokom citave godine ili samo pocetkom kalendarske?
Ovo je vec par puta pitano ali niko nije odgovorio pa ajd da pokusam jos jedareda :)

Mada svi kukaju na porez, PG plaćaju tzv "porez na katastrski prihod" tj paušalni porez procenjen po osnovu mogućnosti prinosa odreženih parcela (koja obično nemaju veze sa stvarnošću jer su nasleđena od Marije T.) Oni koji su u PDVu (ili imaju szr) plaćaju porez na dobit, koji zavisi ponajviše od knjigovođe ali realno nije prevelik.

Za registrraciju PG kriterijum je delatnost a ne vlasništvo, odnosno , može da se registruje i na osnovu zakupljenih parcela (takođe pašnjaka i livada preko 0,5ha). http://www.trezor.gov.rs/rpg-propisi-cir.html


Od 2006 do 2011 se RPG obnavljalo do kraja marta, a od ove godine se promene unose tokom cele godine a obnavljanje ide automatski. Međutim u praksi sistem je ostao veoma sličan kao i ranije...
 
Posto sam nov u svemu ovome, zanima me da li postoji period u toku godine u kome se registruje novo poljoprivredno gazdinstvo, ili je ovo moguce uraditi bilo kada ?

Nisam mogao da citam citavu temu, jer je zaista poveca :)
 
Mozes bilo kada, a najbolje je do propisanog roka da bi koristio subvencije. Taj rok je obicno do marta-aprila. Pa zato sad iskoristi.
 
Registracija novog gazdinstav se vrsi samo u predvidjeni rok,znaci ne moze se citave godine vrsiti!
Prosle godine je to bilo od 31.janura do 31.martada bi se posle produzilo do nekog aprila,mozda sam pogresio za tacan adtum,ali obnova i registracija gazdinstava je uvek u tom periodu.
 
Registracija novog gazdinstav se vrsi samo u predvidjeni rok,znaci ne moze se citave godine vrsiti!
Prosle godine je to bilo od 31.janura do 31.martada bi se posle produzilo do nekog aprila,mozda sam pogresio za tacan adtum,ali obnova i registracija gazdinstava je uvek u tom periodu.

Nikon pita za novo PG a to znaci da moze da otvori bilo kada u toku godine (cinimise da je ta uredba doneta prosle god.) E, sad druga je stvar sto se tice obnove registracije za koje ima odredjen period do negde 31 Marta da bi te iste godine konkurisao i za subvencije.
 
Svasta. To prvi put cujem. prosle godine registrovana 3 gazdinstva ljudi koje znam u tri razlicite opstine, od negde jula, do oktobra.
 
mogu li ja da budem nosilac poljoprivrednog gazdinstva posto sam u radnom odnosu i imam li prava na subvencije i koje, imam oko 6ha obradivog zemljista i sve sam jesenas uzorao za kukuruz.
 
Носилац можеш бити, а за субвенције зависи од уредбе. До сада су могли само они који плаћају пио као земљорадници.
Највероватније да ће сви добијати субвенције.
 
Imam neku \emlju koju na koju sam stavio hipoteku za ujaka, tj on je digao kredit, na konto moje zemlje. I sad sam dobio dopis iz trezora, da donesem ugovor izmedju mene, i ujaka, da se ujak slaze, da ja mogu da registrujem MOJU zemlju!!!!!!!!! I uz ugovor da prilozim vlasnicki list. Dakle opet overa ugovora, opet vlasnicki list, opet placanje, a razlog ne moze biti idiotskiji!!!!!!:sjasi:
 
Nazad
Vrh