Registracija poljoprivrednih gazdinstava

A izbori 29. Aprila...tako da je nece biti ni u Aprilu...
 
Bas,mada bice dobro ako je i tad bude...A za produzen rok su trebali reci pre 01. da ljudi ne cekaju tamo od jutra do mraka.
 
Molio bih nekoga da mi objasni ako se menjaju podaci o biljnoj kulturi na pojedinim parcelama da li se u

Obrazac za upis i promenu podataka PG

upisuju samo parcele na kojima se menja biljna kultura ili sve parcele tj i one na kojima se biljna kultura ne menja?

Takođe iu koloni 8 Šifra kulture postoje dve kolone, šta u njih upisati kada se šifra kulture sastoji od tri broja npr 11.1.02 Merkantilni kukuruz. Da li upisati samo 11.1 a u koloni 9 Naziv grupe biljne kulture Žitarice ili "nekako" upisati 11.1.02 a u nazivu kulture Merkantilni kukuruz?

Zahvalan sam svakome ko pomogne.
 
Molio bih nekoga da mi objasni ako se menjaju podaci o biljnoj kulturi na pojedinim parcelama da li se u

Obrazac za upis i promenu podataka PG

upisuju samo parcele na kojima se menja biljna kultura ili sve parcele tj i one na kojima se biljna kultura ne menja?

Takođe iu koloni 8 Šifra kulture postoje dve kolone, šta u njih upisati kada se šifra kulture sastoji od tri broja npr 11.1.02 Merkantilni kukuruz. Da li upisati samo 11.1 a u koloni 9 Naziv grupe biljne kulture Žitarice ili "nekako" upisati 11.1.02 a u nazivu kulture Merkantilni kukuruz?

Zahvalan sam svakome ko pomogne.
U Prilogu 3 upisujes samo parcele na kojima se menja biljna kultura ostale ne treba upisivati.
Koliko sam ja upoznat i prema dokumentaciji koju si dobio od uprave trezora treba upisivati samo ""grupu kulture"" dakle zitarice 11.1 ili ind. bilje 11.2 uostalom tako stoji i u formatu koji si dobio sa svim parcelama kojim si registrovan od uprave trezora.
 
ne morate uopste da idete lisno da produzite gazdinsto.
Ja saljem svake godine postom i uvek ne obaveste da nisam predao ugovor o obnovi zakupa zemljista (nikad ga doduse ni nisam poslao odmah)

Znaci da citaju i pregledaju papire koji se predaju. :ppozdrav:
 
Sta se desava sa ljudima koji nisu obnovili gazdinstvo nisu vadili lestove ne pokretnosti niti bilo sta dali ce imati neka prava ?
препис парцела треба доставити у што краћем року...ако има промена пријавити их,да бисмо на укупно пријављене површине добили бонове за дизел.(или бонови или рефекција)...и прича се да ће давати и бонове за вештачко ђубре за прихрану...захтеве за дизел примају иако нисам доставио препис парцела,може и на део пријављених површина да се траже бонови а за остале парцеле да се касније добије остатак рефакције...
 
Ljudi ako neko ciju sam ja njivu radio prijavi sad tu njivu na sebe u trezoru dali se automatski brise iz moje liste?
 
Nemoguce je da se ista njiva dva puta prijavi?
Javice se oni pre ili kasnije! Jebali su me nonstop za tu zemlju sad necu da je odjavim!
 
Dali postoji neki rok za to listove nepokretnosti?
препис парцела( у општини се добије,око 1400 дин ваљда..) до краја године доставити-е а они кажу што пре -да би била "чиста ситуација "око парцела и да би се лепо израчунало колико ти следује нпр бонова..рефакција,итд..
 
Postovani,

imam jedno pitanje na koje ne mogu da nadjem odgovor.

Tacnije, imam registrovano gazdinstvo i bavim se uzgojem cveca.

Da li registracijom gazdinstva, pravljenjem pecata i otvaranjem racuna ja mogu svoje cvece da prodajem preko tog istog racuna popunjavanjem blok racuna ili mi taj racun sluzi samo za subvencije i nista vise.
 
Za dobijanje pecata morate otvoriti neku zanatsku radionicu ili prodavnicu,to sa subvencijama nema veze .Mada idite u poresko pa se raspitajte posto kod nas svaka opstina vodi svoju politiku,kod jedni nesto moze kod drugih nemoze.
 
Nazad
Vrh