Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Kakve odjave kakvi bakrači ja sam to odradio što bi reko kolega u dva koraka ćale ni dan danas nije odradio odjavu.A što se tiče ugovora moraš praviti sve nove ugovore znači skim je tvoj ćale imao ugovore (ako ih je imao) sad ti moraš potpisati umesto njega nove ugovore uključujući i jedan novi ugovor koji ćeš praviti sa ćaletom prosto ko pasulj.
 
Sa članovima gazdinstva (onima koji su upisani u registar da su članovi) se ne pravi nikakav ugovor.
 
markokurjega je napisao(la):
Kakve odjave kakvi bakrači ja sam to odradio što bi reko kolega u dva koraka ćale ni dan danas nije odradio odjavu.A što se tiče ugovora moraš praviti sve nove ugovore znači skim je tvoj ćale imao ugovore (ako ih je imao) sad ti moraš potpisati umesto njega nove ugovore uključujući i jedan novi ugovor koji ćeš praviti sa ćaletom prosto ko pasulj.
Bakraci ili ne,ali ja nisam mogao da registrujem gazdinstvo sve dok cale nije odjavio svoje.
 
Stvar resena ja postao nosioc a cale clan,ne trebaju nikakvi ugovori o zemlji samo sam prepisao brojeve parcela od prosle godine.
 
Jel ima neko formu ugovora o zakupu zemlje ili neki link da se skine...Hvala unapred.
 
UGOVOR O ZAKUPU POLJOPRIVREDNOG ZEMLJIŠTA
ZA 2011 GOD. , BEZ NADOKNADE


ZAKUPAC :______________________iz _________________ul. i br.____________

__________________________________________

ZAKUPODAVAC:______________________iz________________ul. i br.__________

___________________________________________

PREDMET ZAKUPA JE POLJOPRIVREDNO ZEMLJIŠTE:



TOP BR.________________površine________________

____________________________________________

KOJE SE NALAZI U KAT . OPŠTINI _______________ .

Kao i TOP BR._________________površine________________

____________________________________________________

U KATASTARSKOJ OPŠTINI __________________________

I TOP BR. __________________površine_________________

__________________________________________________

U KATASTARSKOJ OPŠTINI _________________________

ZEMLJIŠTE SE DAJE U ZAKUP ZA 2011 GODINU.


U ___________ __________________(DATUM)



ZAKUPODAVAC _______________________

ZAKUPAC _______________________


Lalo 71, uradi ovako nekako . To ti je kad uzimaš od drugih lica.
Nemogu word dok. da stavim ovde.
 
Ja ugovore odradim u mesnoj kancelariji verujem da je i u drugima tako.Već imaju obrazce samo ih popunim i to je to.
 
Ja imam prazan obrazac iz trezora, pa ga fotokopiram koliko treba.
Danas sam overio jedan ugovor u mesnoj kancelariji(6 kj do 2020.god), 560 din rep.adm.taksa i 240 din za opstinski budzet.
 
Kao sto se pravila "igre"razlikuju od opstine do opstine,tako i cene overa su razlicite...ja sam juce platio 770 din po papiru..i to samo admin.taksu..ovo drugo ne treba...
 
Pre dve godine, kad su uveli ovu obavezu overe, u nasoj opstini je bilo 1020 din jedna overa.Onda u opstini Subotica je bilo bezplatno.Sve zakupodavce sam nosio u susedno selo(susedna opstina).Onda su prosle godine nasi bili jeftiniji od Suboticke opstine,ako se dobro secam kod nas je bilo 380 din, a u subotickoj oko 700.
 
Ako je zakup onda ima cenu,ako je bez naknade onda se piše ustupanje na korišćenje bez naknade.
Ja ti savetujem da bude zakup sa cenom jer su tražili osnov korišćenja tj(zakup,korištenje bez naknade ili vlasništvo) Može se desiti (ne daj bože) da usled nedostatka novca u budžetu kažu "na ovu zemlju što koristite bez novaca nema subvencije". O tome se šuškalo prošle godine,međutim isplaćena je i ona.
Ovo je samo sugestija :cao:
 
Jedno pitanje: hocu da registrujem gazdinstvo a da li mora da se odjavljuje ili brise prethodni nosilac gazdinstva (deda) koji vise nemoze da registruje gazdinstvo zbog penzije , prilikom ponovnog upisa i registracije iako je jedan deo zemlje preveden na mene.Hvala unapred na odgovoru... :cao: :cao:
 
Kod nas je overa ugovora o zakupu 210din.
Post je spojen: [time]1298375470[/time]
_________________________________________________
IMT-550 je napisao(la):
Jedno pitanje: hocu da registrujem gazdinstvo a da li mora da se odjavljuje ili brise prethodni nosilac gazdinstva (deda) koji vise nemoze da registruje gazdinstvo zbog penzije , prilikom ponovnog upisa i registracije iako je jedan deo zemlje preveden na mene.Hvala unapred na odgovoru... :cao: :cao:
Dovoljno je da deda potpiše punomoćje.
 
Pa naravno da mora a i što da ga ne obrišeš (samo nosilac ostvaruje pravo na subvencije).
Ti si sad nosilac a deda je član tvog gazdinstva(ako hoćeš) .Deda ionako gubi pravo na subvenciju.Mislim da ne moraš ni ugovore nove da praviš ako ostaje deda član gazdinstva.Proveri u trezoru.
 
@Zoran Kostovic i @talianu
Hvala puno provericu jos jednom u trezoru u Pancevu , reko ajde da proverim , posto deda vec dve godine (2009 i 2010) od kako je na snazi ovaj novi zakon nema pravo na subvencije zato sto je penzioner , samo je mogao na refakciju za gorivo da dobije , a sta se radi sa njegovom karticom gazdinstva. :D
 
Nazad
Vrh