Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Da ni supruga nebude zaposlena , pa od čega misle da se živi od hleba i motike . I baš je iživljavanje . Tačno će naterati ljude da batale i sve ostave u parlog . Mesto da pomognu još i zapinju nogu i vuku nazad . ::lose::
 
šandor je napisao(la):
Opet će dobijati "veliki" koji imaju 1000 i preko hektara zemlje ,kako? Oni će da podele gazdinstvo na 99 ha i registrovati "mala" gazdinstva na sina, ćerku, mamu, tatu.....i na njih plaćati penzijsko osiguranje koji iznosi oko 50.000 din a od države će da ostvare subvenciju od 1.188.000 dinara pa vi računajte :zli: :udri:
Uzeo si mi rec iz usta! pogotovo sto sinovi, cerke, mame, tate i ostala rodbina od tih koji imaju 1000 i vise hektara inace nisu nigde zaposleni jer od tolike zemlje i inace nemoraju da rade!
 
Viši interesi i zajedničke snage

WMF :zli: ::jako_besan::

U ovom pismu ništa ne piše, bar ja nisam ništa korisno pročitao.
 
kako nista korisno nepise :sta:,ljudi jer vi dobro vidite i znate citati,pa covek nam lepo pozeleo sretne praznike i rodnu godinu a vi kazete nista korisno nepise "RODNU" :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: ::lose::
 
To "RODNU" bolje da okaci macku o rep, bolje smo prosli kad nije dobro rodilo pa je cena bila dobra nego sad:I rodilo i naradili se a netreba nikome i cena nikakva!
A sretne praznike smo mi vec pozeleli jedno drugom a ne tamo neki kojekakvi da nam zele i ovo i ono a u sebi ko zna sta misle!
IZVINJAVAM se za :off_topic:
 
da li ce nam to za registraciju stici na kucnu adresu ili se mora otici po to?
i jel se moze otici vec sada?
znaci mora se platiti penzijsko osiguranje od datuma registracije gazdinstva, ako je tacno da to iznosi 3300 din mesecno,
to i nije tako ludo, a to znaci da bih imao i staz od datuma registracije gazdinstva??
 
Mislim da će se po to morati ići tamo. E sada mi nije samo jasno šta je sa ljudima koji su u penziji, a nosioci su poljo gazdistva, dali će i oni morati sebi da uplaćuju ponovo penziono osiguranje. :sta:

Ima tu dosta pitanja, ali su nam bar poželeli rodnu godinu iz ministarstva. Za odgovore na naša pitanja ima vremena. :cao:
 
izvor vecernje novosti - broj zaposlenih 1. ministarstvo spoljnih poslova 1.206 , 2. ministarstvo poljoprivrede 1.o46 ::lose::
 
danas sam razgovarao sa zaposlenima u trezoru novi sad,registracija još nije počela.obrazci i upustvo za obnovu registracija dostavljaće na kućne adrese
 
Najnoviji hir.
Svi ugovori o zakupu zemlje moraju biti overeni u sudu. Poseban ugovor za svaku katastarsku parcelu.
 
Retroaktivno? Neznam samo sta hoce time da postignu? Samo ce uplasiti ljude pa ce opet da ide arenda gore!
 
koliko sam čuo overa može i u mesnoj zajednici.
ima svima da pesedne subvencija...
usput, nezvanična informacija je i da će se računi prikupljati do septembra 2009. što znači da će isplata krenuti u oktobru ili novembru..
 
Pa za novu prijavu treba praviti nove ugovore i sve overiti u sudu...

A povrh svega, kaže mi danas jedna drugarica što radi u opštini da su doprinosi za poljopirvrednike na mesećnom nivou veći nego za vlasnike samostalnih radnji... ::lose::
 
Nazad
Vrh