Registracija poljoprivrednih gazdinstava

ma zeza se...apriliiiii :ppozdrav:
 
A ja cu da su digli na 200 eura. Kao navodno ostace im para u budzetu jer se nije prijavilo koliko su racunali,pa vele da novci ne propadnu :haha: :haha: :haha:
 
nece im propadnu ::novac::. Potrosili juce i danas u skupstini na za...ju 150000E. Uf ::jako_besan:: :off_topic:
 
Da li neko zna tačnu cifru koja treba da se plati PIO fondu- dug za 2008 - Novi Sad
 
Zavisi , koliko sam razumeo svakog meseca je razlicita cena. ja samplatio 45800.din 5.03.2009.
 
Sad sam na tv gledao pomocnika ministra poljoprivrede. Kaze da je registrovano 65% gazdinstava u odnosu na broj registrovanih prosle godine
 
Mislim da ulaze u neki period mirovanja od 3 ili 5 godina i da se tek posle toga brišu. Mislim i ovih 65% je veliki broj upisanih gazdinstava.
 
Ukoliko ne prijavis ni jednu parcelu prelazis u pasivan status 5 godina i ako 6-te godine ne prijavis nista tek onda te brisu! Ali ako ne prijavis nista moras odma da vratis ako imas podignut kredit koji je subvencionisala drzava!
 
Cuo sam neku informaciju da ima registrovanih 330.000 domacinstava
 
Ima lo ko informaciju kad pocinje predaja racuna. I jos jedno,da li je iko dobio bilo kakvu potvrdu o izmirenim obavezama od socijalnog za 2008-mu ?
 
Koliko sam ja skontao, kada sam bio u PIO fondu, dobio sam koliko sam duzan, za 2008, uplatio sam to, i rekla mi zena, da dodjem nazad kod nje sa uplatnicom, da mi izda potvrdu o placenim doprinosima, koju bi trebalo da predam upravi za trezor. E sada u uredbi pise da treba u poreskoj upravi da se uzima. Ja lepo pitam tu zenu, ona kaze, NE, kakva poreska uprava. Oni mogu da vas zaduze samo u tekucoj godini, tj kod njih ce te ici od 2009-te, a za ovo smo nadlezni mi. E sada nemam pojma, ali uglavnom ja sam potvrdu da sam izmirio dugovanja dobio u PIO fondu
 
Mislim da cemo ove godine ostati bez 12000 po Ha. Sad sam jos vise uveren posle rebalansa budzeta. Za poljoprivredu 15,9 milijardi dinara,to je dovoljno za 1325000 Ha,a ako znamo da je samo kukuruza posejano oko 1,5 miliona Ha dolazimo do logickog pitanja: Od kojih para ce se pokriti ostali hektari?
Uglavnom crno nam se pise. Jedino nam ostaje da izadjemo na ulice pa sta nam bog da.
 
Nazad
Vrh