Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Ove godine ponovo obavezna registracija poljoprivrednog gazdinstva i upis svih parcela....od 1 marta -30 aprila:sjasi:
 
0c87d3f5c14bb6ffc9898d60cab55378.jpg
 
Одакле је то? Послали ти, окачили негде?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Ministar u emisiji Bolja zemlja u nedelju kaze sve isto ko i prosle godine ko nema promena nemora ni da ide automacka obnova ,tek dogodine ozbiljna registracija
 
i da kupimo svi elektronske sisteme za popunjavnje prijava, kao u alimsu :)

ok, samo da nije kad prodju izbori... svi u pdv sistem...ko nemoze daj dzabe zemlju
 
Ako sam izbrisao neke parcele koje imam u zakupu sa gazdinstva,a ugovori su jos vazeci,da li moram ugovore sa zakupodavcem da raskinem ugovor?
Znaci imam sad ugovore vazece ali nisu vise u gazdinstvu,da li je to problem?Da li mogu ti ugovori da mi stoje neprijavljeni u trezoru?
 
Ističe mi desetogodišnji zakup jedne njive i sad bi trebalo obnoviti ugovor o zakupu zbog obnove gazdinstva. U međuvremenu (u tih 10 godina) je ta njiva prepisana sa majke na maloletnu ćerku. Kako sad da napravim novi ugovor o zakupu kad je vlasnik maloletan?

Nisam uopšte u toj materiji, da li treba ponovo vaditi posedovni list iz katastra za tu njivu, da li je potrebno taj ugovor overiti kod notara ili je dovoljno da samo potpišemo ugovor, i ima li neko neki prigodan obrazac ugovora o zakupu?
 
Skoro isti ovakav primer ugovora ja koristim https://www.scribd.com/doc/57667957/Ugovor-o-Zakupu-Poljoprivrednog-Zemljista
a možda ni ovaj nije loš http://voice.org.rs/wp-content/uploads/2015/02/Zakup.pdf
Na prvi deo pitanja ti ne mogu pomoći, jer nzm.
To najbolje da pitas u trezoru,ja imao problem da zemlja je presla na moju zenu ali baba ostavila plodouzivanje pa sam morao da pravim sa babom ugovor

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Ističe mi desetogodišnji zakup jedne njive i sad bi trebalo obnoviti ugovor o zakupu zbog obnove gazdinstva. U međuvremenu (u tih 10 godina) je ta njiva prepisana sa majke na maloletnu ćerku. Kako sad da napravim novi ugovor o zakupu kad je vlasnik maloletan?

Ako je mogla da stekne imovinu, može sa imovinom i raspolagati, zar ne ? Ukoliko nije lišena poslovne sposobnosti ili joj aktom o sticanju nije ograničeno pravo raspolaganja, naravno.

A da se ne bi cimao i neko ti zanovetao, nek potpiše i vlasnica i roditelj ili staratelj.

Čemu bi ti služio posedovni list, da me okumiš, ja ti ne bih znao odgovoriti. Sa stanovišta prava, tebi je važno da znaš ko je vlasnik i to možeš proveriti uvidom na e-katastru, državnim službama ako treba, u obavezi su sami pristupiti portalu katastra i preuzeti potrebne podatke.
 
Nazad
Vrh