Registracija poljoprivrednih gazdinstava

Juce bio u trezoru i izgleda cu obnoviti gazdinstvo. Sluzbenica mi rece da moze da se obnovi s tim sto moram za nekih mesec dva da zavrsim ostavinsku i dostavim im podatke o novim vlasnicima parcela. Kako mi je rekla oni u principu ne znaju da je deda preminuo. Uglavnom podnet je zahtev za obnovu i sledece nedelje ce nadam se biti gotovo.
 
Je l beše zadnji rok za promenu setvene strukture 30.4.? Isto taj datum i za predaju zahteva za one 4000 po ha?
 
Pozdrav svima.
Interesuje me kako se dodeljuje naziv poljoprivrednom gazdinstvu? Da li to uopšte postoji ili su svi registrovani pod šifrom?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Izvinjavam se što na ovom mestu postavljam pitanje:
kupio sam zemlju u ataru sela Elemir , naša vikend zona, koja se vodi da je u građevinskom području. Na njoj sam podigao voćnjak. Danas odem u poresko da vidim šta treba da platim: zemlja koju sam platio 1600 eura procenjena je na 8000 eura a porez na prenos apsolutnih prava je 30.000 dinara. Kažu probaj da prevedeš iz građevinske u poljoprivrednu namenu. I obiđem ja desetak kancelarija (kao kod Kafke) da bi mi na kraju rekli: zajebao si se što si tu zemlju kupio ne može se to uraditi. Da li neko ima slična iskustva?
 
AKo neko zna , kakva je procedura za gasenje gazdinstva? Da li se vracaju osnovni podsticaji od te godine, mislim na onih 2000 i 2000 hiljade?:sta:
 
Pozdrav,
da li neko zna do kada je krajnji rok da registrujem potpuno novo poljoprivredno gazdinstvo kako bih mogao da konkurišem za subvencije u 2019-oj?

Hvala
Milan
 

Hvala.

E sad na toj zemlji trenutno je livada da tako kažem.
Verovatno bih sadio neko voće sledeće godine na jesen.
Ako sada kao setvenu kulturu prijavim livadu npr. da li ću moći sledeće godine da konkurišem za subvencije za voćare i kako?
Da li mogu na primer u februaru da promenim setvenu kulturu i navedem voće koje ću posaditi u jesen?
I da li možda mora prvo da postoji taj zasad da bi se uopšte konkurisalo za subvencije za voćare?

Hvala unapred
Milan
 
Nazad
Vrh